Asta Dagilė: „Verslininkai nedrįsta pripažinti, kad yra prieitas liepto galas ir reikia užsidaryti.“

  Переглядів 2,140

Ofiso dramos

Ofiso dramos

Місяць тому

Ko gero, ne vienas esame pagalvoję apie nuosavą verslą ir kaip būtų gera jį turėti, bet kaip atrodo verslo pradžia? Kas lieka verslo užkulisiuose? Apie tai šiandien kalbamės su MB „AS sprendimai“ įkūrėja ir vadovė, finansų strategė, mokesčių ekspertė bei lektorė Asta Dagilė.
- Šiandien turi sėkmingą buhalterinių paslaugų verslą, bet žinau, kad kažkada tau muzika buvo artimesnė nei buhalterio profesija. Papasakok, kaip atradai būtent buhalterio profesiją.
Oi, čia galima long story trumpai pasakyti turbūt, tai tiesiog būdama 6 metų darželyje gavau pasiūlymą, nes pas mane tobula klausa groti smuiku. Aišku mane išrinko, buvau išrinktoji ir taip prasidėjo muzikos kelias vaikystėje labai labai, o jau paaugus ir bestudijuojant, supratau, kad netenkina manęs šita karjera, netenkina perspektyva Lietuvoje, o į užsienį niekada nenorėjau išvykti, tai šeimos versle reikėjo truputį patvarkyti buhalterijos sritį. Nuėjau į dviejų savaičių kursus ir ėmiausi mamos buhalterijos tvarkymo.
- O apie ką buvo tas pirmas šeimos verslas?
Tuo metu mama turėjo restoraną. Turėjo restoraną, naktinę parduotuvę, dar barą. Ten buvo reikalų ir popierizmo. Nebuvo jokių apskaitos programų, buvo excelio žurnalai. Na, buvo tikrai labai įdomūs dar laikai, gūdūs, popieriniai, bet ten pradėjau, o vėliau brolis pradėjo savo verslą. Kas bus buhalterė? Aš!
- Po tų 2 savaičių kurso.
Taip. Mano drąsos. Aš nežinau iš kur tiek. Iš tiesų, pas mane, tai pas mane, tai buvo to entuziazmo ir drąsos, bet ačiū šeimai už tai, kad jie - gerai, daryk. O brolio verslas buvo daug sudėtingesnis, buvo importas iš tuo metu dar net ne Europos Sąjungos, tai per muitines, naudotų automobilių detalės. Dabar aš į tokį verslą nosies nekišu ir su tokiais sakau, ne, ne, čia mes nenorim su tuo dirbti ir brolio verslą pradėjau tvarkyt, ir tada aš išmokau daryti labai gerai, nes darau saviems, na, čia neatsileisi savęs iš darbo ir nepabėgsi nuo atsakomybės, ar ne, neapsisuksi ant kulno ir neišeisi. Pas dažną darbuotoją yra šiek tiek to tokio lengvabūdiškumo šitoj vietoj. Išmokau daryti viską iki galo, išmokau stengtis daug ieškoti. Man labai patiko ieškoti. Man labai patiko kapstyti, domėtis, „Tax.lt“ buvo toks puslapis, tai ten mirkdavau parų parom, ir po to jau žmonės, kai matė tą kokybę, kaip aš darau, kas tau daro, tai va sesuo, padaryk ir man, pirmi 20 klientų atėjo tik iš rekomendacijų.
- Mes pradėjom nuo tų 2 savaičių kurso ir paskui girdžiu, kiek daug buvo praktikos. Tai norint tapti geru buhalteriu, kiek čia figūruoja teorija, o kiek iš esmės praktika?
Be teorijos praktikoje nelabai pavyks. Iš tikrųjų mano didžiausias lūžis buvo, kai aš tokia, na turėdama 2 % realiai, dabar suprantu, turėdama 2 % savo to žinojimo, aš išmaniau diabetus tuo metu, aš žinojau kreditus, aš pati labai daug mokiausi, tai vienas per dvi savaites gali daug išmokti, kitas per du metus tiek neišmoks, nes jisai nedės savo pastangų, bet aš papuoliau prie labai stiprios vyr. buhalterės, kuri parodė man labai gerą dalyką, kad nebūtina pačiai viską žinoti, reikia tik žinoti, kas žino.
----
Visas pokalbis - laidos įraše.
Laidą „Ofiso dramos“ žiūrėkite trečiadieniais 20.30 val. per Marijampolės televiziją.
www.marijampoles.tv

КОМЕНТАРІ: 5
@julijastankeviciute8899
@julijastankeviciute8899 Місяць тому
Nuostabi pašnekovė!
@enidadomarkiene494
@enidadomarkiene494 27 днів тому
Charizmatiškoji Asta❤
@EserysZuvis-ox2ts
@EserysZuvis-ox2ts Місяць тому
Tiesa kalba
Gero gyvenimo receptai. Kodėl nebemokame ilsėtis?
50:57
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Переглядів 18 тис.
Что будет с кроссовком?
00:35
Аришнев
Переглядів 2,5 млн