День, коли померла мрія Динамо Київ...

Переглядів 1,749

Хвилинка футболу

10 днів тому

В історії київського "Динамо" можна виділити кілька славних періодів і великих складів, які не тільки регулярно здобували внутрішні трофеї, а й успішно показували себе в Європі.
Так, "Білосинім" набагато краще вдавалося виступати в Кубку володарів Кубків, який вони виграли двічі.
Ну а в головному клубному турнірі Європи їм часом не вистачало зовсім трохи, щоб нарешті-таки зіграти у фінальній зустрічі.
1977 року "Динамо" в напруженому півфіналі поступилося "Барусі" Менхен-Гладбах.
Через 10 років киян на аналогічній стадії зупинив потужний "Порту", але все-таки найдраматичніший і несправедливий виліт українського гранда стався 1999 року.
У тому розіграші Ліги Чемпіонів підопічні великого Валерія Лобановського стали однією з головних сенсацій турніру.
І на відстані витягнутої руки підібралися до мрії, але за крок до фіналу "Динамо" виявилося слабшим у неймовірному протистоянні з Мюнхенською Баварією.
Європейську кампанію 98-99 для "Динамо" варто визнати сезоном великих контрастів.
Свій шлях у кваліфікації головного турніру континенту підопічні Лобановського почали з розгрому скромного валійського "Баррі Тауна" із загальним рахунком 10-1.
Але при цьому цілком могли навіть не зіграти на груповій стадії.
Після мінімальної поразки від празької "Спарти" в домашніх стінах поєдинок у відповідь став для киян справжнім випробуванням.
Рятівний гол вони зуміли забити лише наприкінці зустрічі і тільки в серії пенальті здолали опонента з Чехії.
На перший погляд квартет з "Арсеналом", "Ланцем" і "Панатінаїкосом" не виглядав страхітливо.
Але після трьох турів "Білосіні" з двома очками перебували на останній сходинці.
"Динамівцям" потрібно було здійснити подвиг і вони це зробили, здобувши три перемоги поспіль, завдяки чому злетіли відразу ж на першу позицію.
Різке перетворення киян з аутсайдерів на переможця квартету виглядало фантастичним результатом, але довго радіти їм не довелося.
Суперником "Динамо" по чвертьфіналу став "Мадридський Реал", чинний володар трофею, який зіграв у Мадриді з киянами в нічию 1-1.
Тоді здавалося, що гідна хода підопічних Лобановського добігла кінця.
Але в матчі-відповіді вони шокували всю світову футбольну спільноту, здобувши переконливу перемогу з рахунком 2-0.
Якщо біло-синіх під час турніру постійно кидало в крайнощі, то їхній майбутній суперник в особі Баварії показував традиційну німецьку стабільність.
Роттен легко подолали останній раунд кваліфікації, а потім виграли справжню групу смерті. У чотирьох матчах із Манчестер Юнайтед і Барселоною мюнхенці жодного разу не програли, набравши 8 очок.
Так, німецький Гранд раніше несподівано поступився Бронтбю, але ця осічка ніяк не позначилася на його перемозі в групі.
Коли ж підопічні від Мара Хітсфельда у чвертьфіналі розбили міцний Кайзер Слаутерн із загальним рахунком 6-0, то саме Баварію стали вважати головним претендентом на перемогу в турнірі.
У матчах зі скромнішими суперниками Динамо завжди намагалося включати максимальні оберти з перших хвилин.
Але в даному випадку Лобановський обрав більш обережну стратегію, і його задумка спрацювала чудово.
На 16-й хвилині Валентин Белькевич геніальною розрізною передачею, та ще й шведом, відправив у штрафний Андрія Шевченка.