Голодомор в Україні: «За зерно в кармані саджали у тюрму»

  Переглядів 7,002

Радіо Свобода Україна

Радіо Свобода Україна

2 роки тому

97-річна Раїса Часник ділиться спогодами про Голодомор в Україні, який вона та її родина пережили у 1932-33 роках на Луганщині. На той час жінка мешкала в селі Лозна-Олександрівка Білокуракинського району, а зараз - у селі Половинкине Старобільського району. Своїми спогадами вона поділилась із науковцями Національного музею Голодомору-геноциду.
Підписатись на наші канали
Радіо Свобода Україна: bit.ly/radiosvoboda-ukraine
Програми та трансляції: bit.ly/radiosvoboda-youtube
Ми у соцмережах
/ radiosvoboda.org
/ radiosvoboda
/ radio.svoboda
telegram.me/svoboda_radio
radiosvobodaua
ok.ru/radiosvoboda
Мобільний застосунок
App Store bit.ly/RadioSvoboda-AppleStore
Google Play bit.ly/Radiosvoboda-GooglePlay
#голодомор #україна

КОМЕНТАРІ: 12
@olexander_ralka
@olexander_ralka 2 роки тому
Ось вам не додушена голодом мова Луганщини - українська. Незважаючи на геноцид, вона вціліла і повинна лише міцніти, бо поки жива мова, живий і народ. На Харківщині моїй прабабці і того не було, їли все від їжаків, до лопуцьок лободи та сухого бадилля кукурудзи, "що потім не могли і сходити до туалету після тих коржів з сухих кукурудзяних бадилок", їли мітличку трави, "пасеться худоба, і ми коло неї", виколопували зернятка з коров’ячого лайна, готували зі жмені картопляних шкурок на казан води юшку... а за три колоски і зовсім - розстріл. І оце зараз прихильники совєтів будуть ще розповідати про "вкусноє марожино" та "зато у мєня била дєцтва"? А сусідку-родичку поперед за те, що мала коня депортували до Сибіру "куркуляка така". І ота вся кров на російських руках і по нині ллється українська. Боляче згадувати колишні спогади прабабці та пізніші голодовки вже бабусі. Коли дітей відвозили на залізнічні зупинки обходними шляхами та полишали, аби хоч хтось може її прихистив і вона вижила, а самі помирали, або як одна жінка навіть з’їла власну дитину з відчаю та божевілля, або як инша шматували власне тіло, аби прогодувати своїх дітей. Це був час штучного жертвування, або собою, або кимось,. Та огидна кривава імперія не щезла, останок під назвою Росія й нині вбиває люд, як свій так і сусідів..
@user-er4gj8zr2v
@user-er4gj8zr2v 2 роки тому
Блин бабушка как так можно было тяжело
@mykolabielov5650
@mykolabielov5650 2 роки тому
дуЖе сумно це чути..
@user-lm7qs4mu1b
@user-lm7qs4mu1b 2 роки тому
Як страшно це все слухати як що чесно
@user-xl5eq3mo9z
@user-xl5eq3mo9z 2 роки тому
Навіюються спогади про те як мого якогось заможного родича під час Голодомору викинули з хати та відправили у заслання до Казахстану де він напевно й помер,а у його хату заселили якусь бідноту попутно роздавши його землі кому заманеться;шкода бабусиних братів які померли під час голоду у нашій великій родині й у сім'ї залишилось лише три бабусі(1920,1927 та 1931 року народження),а у 1936 помер прадід Дмитро від тифу спричиненого Голодомором та прабаба Маня залишилась одна однісінька з трьома доньками на руках.Все це відбулося з осені 32-го по весну 33-го року у селі Уланове/Яструбщина Уланівської волості,Глухівського повіту,Чернігівської губернії,УРСР. Спасибо советской власти!
@olehnovalyuk5569
@olehnovalyuk5569 2 роки тому
Робимо висновок! - хто ворог нації німці???
@smertkatam2023
@smertkatam2023 2 роки тому
Бідна мати, якій довелося жити з такою боллю...Й після цього хтось ще мріє про радянський союз? Там був або Голодомор, або Афганістан..
@vadymca8420
@vadymca8420 2 роки тому
Расєйскіе братушки постарались
@romanorel7865
@romanorel7865 2 роки тому
она по Русски говорит?
@monaliza2592
@monaliza2592 Рік тому
там все говорят на двух языках русско украинский знакомая соседка))))))
@user-xe5yi5ld9o
@user-xe5yi5ld9o 2 роки тому
А теперь включим мозг,и спросим- кем был тот самый объезчик ? Такой же украинец, только в руках была власть. Я украинка, но не делю людей ни по цвету кожи,ни по национальности.Голодомор был
뜯어먹는 무지개떡 제대로 왔습니다 이게 찐 🌈
00:29
먹스나Muk Sna
Переглядів 7 млн
Пытки в деле об атаке на «Крокус Сити Холл»
29:26
BBC News - Русская служба
Переглядів 269 тис.