Як виглядало українське село понад 100 років тому. Старовинна хата Кобзаря.

  Переглядів 202,988

Цікаві факти

Цікаві факти

3 роки тому

Як виглядало українське село понад 100 років тому. Старовинна хата Кобзаря.

КОМЕНТАРІ: 653
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 8 місяців тому
Як виглядало українське село на Волині понад 100 років тому? Містечка й села Волині 100 років тому. ukposts.info/have/v-deo/faSEp4eGjneXs3k.html
@user-tw9ks4eh8v
@user-tw9ks4eh8v 7 місяців тому
Мені за сімдесят, а до цих пір сниться ота старенька і біленька хата під солом,яною стріхою. Весною наводився порядок кругом хати,а літечком цвіли мальви ,жоржини. В хаті пахло спеченим хлібом. Згадую,як найкращу пору в своєму житті.Хай живе іпроцвітає наша рідна ненька УКРАЇНА,я її люблю всім серцем.❤❤❤❤❤🎉🎉🎉🎉🎉
@user-st5tn7gq6p
@user-st5tn7gq6p 19 днів тому
Я, молодший від вас, але теж народився в хаті й вона в моєму серці живе наймилішим спогадом. З садочком незаладилось якось чи то степовий клімат з дефіцитом дощів, або ж земля з солончаками, та от мальви то святе. Зараз коли малюю по споминам хатину то обовязково з мальвами. Ще на початку шестидесятих солому замінив шифер, але недовго тривало таке приображення, в хваленому совку закривалися школи то й прийшлося її покинути на руїну. Сниться ще й досі, відновлюється село, я повертаюся до рідної землі і я знову щастливий.
@user-ur4gv1pf1x
@user-ur4gv1pf1x 2 місяці тому
Мені це все знайоме в такій хатині жила моя бабуся зі своєю сестрою в селі Батьківщина Народицького району які це приємні спогади життя було тяжке але ту любов і піклування про нас забути не можливо буду пам'ятати доки житиму Господи дай сили вижити нашій рідненькій Україні❤❤❤❤❤❤
@user-so5sz4hi5e
@user-so5sz4hi5e 9 місяців тому
Дякую🙏 все так і було.... Бігали до мами в поле на буряки, пасли гусей, брали льон, ходили на вечорниці співали під баян та гитару, грали в ручейок.... Нема давно батьків😢стоїть самотня хата, люблю її , їжджу підмазую, підштукатурюю, і буду їздити поки житиму, бо то моє дитинство і юність і любов❤ ❤❤❤😢
@irynamykytchenko6965
@irynamykytchenko6965 9 місяців тому
Розумниця!! дай Боже вам здоров'я!!
@user-hk2iu5md9g
@user-hk2iu5md9g 9 місяців тому
І я теж, 30 років як не має мами!!! А я хату бережу, то моє дитинство босоноге.
@Svetlana-mx5wz
@Svetlana-mx5wz 9 місяців тому
Вклоняюсь вам низько,дiвчата Догадуюсь,що були ви добрими дочками,справжнiми матерями i хорошими бабусями тепер
@tamito9298
@tamito9298 8 місяців тому
А хату не продали ? Продали б - хата ж пропадатиме, за хазяйством постiйний догляд треба
@user-jp1mn5pq5j
@user-jp1mn5pq5j 9 місяців тому
Я сама з Дыканькы и у мого дидуся булы тэж волы,а моя бабуся працювала поваром у Кочубэя. Мы тэж любылы спаты на синовали. А щэ мы на волах з дидусэм издылы у Полтаву на базар,выизжалы ихалы цилу нич,и я дывылась на небо, там було дужэ багато зирок,волы дужэ повильно идуть. Дытынство було прыкраснэ,колы булы мама и тато молоди,нажаль их давно нэма,та и я вжэ 68. Мюблю свою квитучу Украина!!!!❤❤❤
@Svetlana-mx5wz
@Svetlana-mx5wz 9 місяців тому
Менi 69, коли згадую село,де жили моi дедушки i бабушки (називала iх так),то це моi найкращi в життi спогади
@user-xh1ti1ep6j
@user-xh1ti1ep6j 8 місяців тому
А чому не українськими буквами ?????
@user-jp1mn5pq5j
@user-jp1mn5pq5j 8 місяців тому
@@user-xh1ti1ep6jможу і по Українськи,можу по Німецьки, можу по Болгарський.🖐
@user-xh1ti1ep6j
@user-xh1ti1ep6j 8 місяців тому
@@user-jp1mn5pq5j Ну так а в чому річ, що не вийшло за першим разом ?????
@TaniaTatiana
@TaniaTatiana 8 місяців тому
Кочубей помер майже 200 років тому. Скільки ж Вам років якщо Ваша бабуся в нього працювала?
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j 3 роки тому
Для мене подібний побут ніяка новина. Весь мій підлітковий вік, від 10-ти років і, практично, до повноліття, минувся в глинобитній українській хаті з товстезними стінами, вкритій рогозою. В цій хаті батьки прожили аж до середини вісімдесятих, коли дах почав протікати. Спали ми зі старшим братом протягом цілого літа на горищі стаєнки, вкритої очеретом, на духмяному сіні.
@user-hx3pc2ln8l
@user-hx3pc2ln8l Рік тому
Я з дідом літом ночували просто під скирдою сіна ,і собака джульбарс в ногах. Хата глиняна товсті стіни ще й зверху обложили в пів цегли взимку тепла літом прохолодна ,дуже приємні спогади.вважаю требо всім переходити на такі єко технології будівництва
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j Рік тому
@@user-hx3pc2ln8l 👍 😉
@user-nr6hy5hw7q
@user-nr6hy5hw7q Рік тому
А, вибачте за подробиці, срати до вітру куди ви там ходили? А гігієну де справляли? На ставку чи річка десь була поряд?
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j Рік тому
@@user-nr6hy5hw7q, скільки Вам років, чоловіче? Ви не знаєте які вигоди міг собі дозволити і, відповідно, практикував їх, в часи радянської дійсности, звичайний пересічний мешканець сільської глибинки? Природня нужда справлялася, зазвичай, у власноруч зведеній споруді, типу “шпаківня". А з приводу ретельно помитися, існувала громадська лазня, яка, в демократичний спосіб, гостинно надавала доступ до свого теплого нутра всім, хто цього прагнув.
@user-nr6hy5hw7q
@user-nr6hy5hw7q Рік тому
@@user-od3gj4pi8j юначе, про які громадські лазні на гірських полонинах ти нам тут чешеш? Гірський потічок або вульгарна дощова калюжа ділилася своїм гостинним вмістом і для свійських тварин, і для сільських парубків, які приходили до неї підмити свій цюцюрник перед районною призовною військово-лікарською комісією.
@user-xo9yb6jt4z
@user-xo9yb6jt4z Рік тому
Якщо реально поглянути як жилося в той час людям то все було далеко не так прекрасно як на свілинах. Щоденна важка праця в полях, догляд за худобою ( хто знає той знає), відсутність медицини , висока дитяча захворюваність та смертність, а ще додати до цього війни , селянські повстання і кріпацтво.Тривалість життя дуже коротка і діти змалечку працювали на рівні з батьками. Адже і тоді в нас був їб@нутий сусід. Подяка автору за матеріал , хай квітне Український ютюб!
@Belousovyuriy
@Belousovyuriy 9 місяців тому
Все про що Ви описуєте було вже після окупації України росією! Історія панства та кріпацтва дуже спотворена россіянами! Адже більше, як 100р тому, мої прадіди з глухого села мали закордонні паспорти і вільно виїзджали на заробітки до Америки та Європи, гарно заробляли і жили! Що сталось після окупації Ви знаєте, то жахи про які Ви пишете!
@aleg7169
@aleg7169 9 місяців тому
А вдома не зароблялось?
@Belousovyuriy
@Belousovyuriy 9 місяців тому
@@aleg7169 І вдома зароблялось, але хто виїжджав заробляли набагато більше, як і тепер, не кожен може заробити вдома!
@stepanostapuk4120
@stepanostapuk4120 9 місяців тому
На фото хати шляхти а не селян
@user-fo3hh3ix3p
@user-fo3hh3ix3p 9 місяців тому
Ви ще про Юрський період згадайте як було важко на мамонта полювати...
@galinad3455
@galinad3455 11 місяців тому
Я також виросла в таких умовах, і хата з соломяною стріхою, і льон пам'ятаю, і біготня по воді після дощу, та багато іншого. Але хочу сказати, це найкращі спогади про босоноге дитинство, тяжке та бідне, але разом з тим радісне та щасливе.
@kseniaalia1530
@kseniaalia1530 9 місяців тому
Так,думаю. Для мене,що виросла в мегаполісах,як Львів та Київ,це була нейздісненна мрія. Повірте. А хату з солом'яною стріхою хочу. І піч.
@user-tz1yv6ke1u
@user-tz1yv6ke1u 2 місяці тому
@@kseniaalia1530 жити у селі це фізична робота, зимувати з пічкою, це дрова, які зараз дорожчають.
@kseniaalia1530
@kseniaalia1530 2 місяці тому
@@user-tz1yv6ke1u напевне здивую,але сама львівська та київська,в селах ніколи на жила,але зараз рубаю дрова,роблю город,маю пічку. Готуємо на електриці,вода зі струмка. І живу у французькому селі.
@kseniaalia1530
@kseniaalia1530 2 місяці тому
@@user-tz1yv6ke1u мої діти бачать сонце,туман,росу,корів,що пасуться. Вони виросли з кониками-стрибунцями,котами та собаками,маминими трояндами та полуницею з грядки. Так,це робота,але хіба їхнє життя було б таке яскраве у мегаполісі ? Ніколи.
@tatjanabakum1478
@tatjanabakum1478 10 місяців тому
Тато казав, що ходили босоніж навіть в холодну погоду, коли грязюка, берегли взуття, несли з собою. Як приходили до школи, то мили ноги на подвір'ї та взували черевики, і лише тоді заходили у приміщення. І так було до 1956 року в українському селі на Полтавщині......
@tatka06
@tatka06 7 місяців тому
Так, так i було.
@user-kc4zr5vl1i
@user-kc4zr5vl1i 7 місяців тому
У моеi бабусi було п'ятеро дiтей,жили бiдно,коли тiльки сходив снiг,знiмала обувачку берегла,бо дiток багато,а трохи часу пройшло, ноги покрутило полiатрiтом,а коли вже старенькою стала ходила з двума палицями,на руках також були шишки вiд артрита! Ото так i жили,важко було це на початку 50х!
@koch225
@koch225 8 місяців тому
Очень интересное видео, а для меня особенно дорого увидеть историю, как жили мои родные более ста лет назад. Спасибо за видео.
@leonidavkhimenko2339
@leonidavkhimenko2339 3 роки тому
Гарно та патріотично викладено ! Подяка за працю !!!
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 3 роки тому
Дякую за підтримку. Хоч бери і роби відео про найкращих підписників)
@user-ke1eu1ru9d
@user-ke1eu1ru9d Рік тому
У мойiй бабусi була хата покрита соломой i бiленька як снiг, вони жили на хуторi поблизу Печенiг, то также мiсто , а хутор полковничi , моя бабця Нерейко Валентина Семенивна .Цэ було десь в серединi 60 х роках. Досi помятаю як медали хати, як месили глину , мы босi дiти месили глину з такою радiстю, разом з конем якого пускали тэж по кругу тiй глини.
@zemliana
@zemliana 2 роки тому
Всі ті хати в самому серці, село - то особлива любов❤️
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 8 місяців тому
на диво, з трипільських часів багато що збереглося у житті селянина. А на трипільські часи наші предки були як космонавти у порівнянні з лапотним заліссям, чисті, вогодовані, веселі, дружні, мужні і озброєні найкраще за всіх сусідів.
@OleksandrKupetskiy
@OleksandrKupetskiy 3 роки тому
Цікаві, так би мовити - атмосферні, світлини. Перегляд таких світлин дійсно створює певний настрій. На зразок того, ніби потримати в руках якусь старовинну річ чи книгу. Дякую автору.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
атмосхверні - чарівні
@romulsheridan5804
@romulsheridan5804 3 роки тому
Подяка Автору 👍👍👏👍
@user-ll9dl2tk3k
@user-ll9dl2tk3k 3 роки тому
Вітаю
@romulsheridan5804
@romulsheridan5804 3 роки тому
@@user-ll9dl2tk3k вітос 👋👋✌
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 3 роки тому
Дякую за підтримку. Хоч бери і роби відео про найкращих підписників)
@romulsheridan5804
@romulsheridan5804 3 роки тому
@@interestingfactsukraine ✌✌✌😎
@user-fz3uv7wy2b
@user-fz3uv7wy2b 9 місяців тому
Пам‘ятаю бабину хату до 60-го року. Земляна підлога, солом‘яна стріха, повітка з очерету, колодязь з бузиновим кущем, шпориш на подвір’ї , у хліві - корівка з телятком, свиня у загородці, здоровенний і колючий кущ жовтих троянд перед хатою, брикети з кізяків, якими топили піч і плиту взимку…. тепла лежанка, печений гарбуз, здоровенний рудий кіт, несмачний домашній хліб. Незатишно і бідно, але кращого тоді не бачили, тож призвичаювались до всього. Моя молодша тітка, як бігла на танці до клубу, на якість відзнаки мила ноги і робила свіжі устілки в капці з газети… А мені вона рвала суниці в садку , вишні , геть усі обносили шпаки - нам заставляли кісточки на подвір’ї під тополею)))).
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
моя баба пекла просто прекрасний хліб - великі буханці, з тріщиною і такою наче шляпкою, з білого борошна. Як зараз у магазинах продають. Як вона вгадувала - хліб завжди однаковий, як на заводі.
@user-rl6iu3oo6t
@user-rl6iu3oo6t 8 місяців тому
А чому був несмачний хліб? У нас був смачний. А перепічки! А пиріжки з калиною, з кропом, з сушеним гарбузом! Я навіть рецептів тих не знаю. Тоді не питала, а зараз немає в кого питать.
@user-fz3uv7wy2b
@user-fz3uv7wy2b 8 місяців тому
@@user-rl6iu3oo6t …бо не всі вміють смачно готувати….
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
@@user-rl6iu3oo6t мене теж здивувало "несмачний" хліб, напевно це помилка.
@user-yo2ms1yy7v
@user-yo2ms1yy7v 2 місяці тому
После войны 41-45 года , цивилизации не было ни в западных , ни в восточных странах. Зерно было грубого помола не про сеянные , как сейчас мука белая.
@nataliastets876
@nataliastets876 Рік тому
ТАК ДУЖЕ ЧУДОВО СУПЕР МОЛОДЕЦЬ!!!
@user-qo8cp2fs3f
@user-qo8cp2fs3f 3 роки тому
Дякую автору за працю, вподобайка 🙏
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 3 роки тому
Дякую за підтримку. Хоч бери і роби відео про найкращих підписників)
@Fisher05.09_us
@Fisher05.09_us Рік тому
Бабуся розказувала,що молодь збиралися,співали танцювали вечорами, також односельчани один одному допомагали цілою вулицею робити якусь роботу,наприклад будинок побудувати,а коли прийшли совєти кацапські,то погнали всіх в колгоспи працювати на московську орду.
@user-tj4hk3bv9b
@user-tj4hk3bv9b 9 місяців тому
Я 1959 года рождения и помню как люди собирались помогали строить дома, очень хорошо запомнился один концерт прямо на улице выступал народный ансамбль и кино крутили на улице, потом построили дом культуры. Я не жила в селе, но каждый год приезжала на месяц к бабушкам, сначала с мамой, потом со своим детьми, а с внуками уже не к кому было ездить, но ездили отдыхать в другие места в Украине. Да, еще вспомнила как на свадьбу приглашали: девушки в национальных костюмах ходили по хатам, а во время свадьбы из дома невесты в дом жениха приданое несли
@sophiavoloshyna8379
@sophiavoloshyna8379 9 місяців тому
С головой дружишь? На какую орду работали? В глине и говне до сих пор. Взорвали плотину, всё глинобитные дома растаяли как снег. Чтож за 30 лет не построили нормальных? А я знаю по родственникам мужа пили горилку та танцювалы,да ещё воровитые все... Вам всё кто-то мешал..., то поляки, то маскали, зараз орки. Были быдлом и остались. В любое село заедь в основном одни алкаши и горилка рекою льеться.
@user-it6cx5dz4b
@user-it6cx5dz4b 9 місяців тому
Мне отец, он из Полтавской области, рассказывал, что после 1-ой мировой войны, когда возвращались пленные, то им всем селом строили хату. Он очень возмущался, что после ВОВ тех, кто был у немцев в плену, ссылали в советские лагеря.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
@@user-it6cx5dz4b Мені батько, він із Полтавської області, розповідав, що після 1-ої світової війни, коли поверталися полонені, їм усім селом будували хату. Він дуже обурювався, що після ВВВ тих, хто був у полонених німців, посилали до радянських таборів.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
@@user-tj4hk3bv9b Я 1959 року народження і пам'ятаю, як люди збиралися допомагали будувати будинки, дуже добре запам'ятався один концерт, прямо на вулиці виступав народний ансамбль і кіно крутили на вулиці, потім збудували будинок культури. Я не жила в селі, але щороку приїжджала на місяць до бабусь, спочатку з мамою, потім зі своїми дітьми, а з онуками вже не було до кого їздити, але їздили відпочивати в інші місця в Україні. Так, ще згадала як на весілля запрошували: дівчата у національних костюмах ходили по хатах, а під час весілля з дому нареченої до будинку нареченого посаг несли
@prosto.ukrainka
@prosto.ukrainka 9 місяців тому
В дитинстві була в музеї "Під відкритим небом", біля Києва. А коли мій син був того ж віку, що я колись, ми відвідали історико-культурний заповідник "Батьківщина Т. Г. Шевченка". На на той час збереглася навіть криниця, якій більше 100 років. Були на могилі Шевченка. Це був цікавий, пізнавальний екскурс.
@user-em1eh9eo8j
@user-em1eh9eo8j 8 місяців тому
Так батькивщина или нэнька?
@user-ov2pe8nt5r
@user-ov2pe8nt5r Рік тому
Бачив таку хату на річці теж стояли такі вітряки ,звідки родом.цікаво таке дивитись 👍😊 була б машина часу хотів би туди потрапити ,та побачити на власні очі людей та побут.
@anatoliisamoilenko7390
@anatoliisamoilenko7390 8 місяців тому
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪❤️
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy Рік тому
Дякую Вам за цікаве та пізнавальне відео!
@user-kg5ss9xc5h
@user-kg5ss9xc5h 11 місяців тому
Я як почула від диктора що сірі Воли зникли під час Сталінських часів😢 шкода😢 така добра , трудовита була тварина , помічники людей, і що тепер волів немає? 😢 Шкода що вже нічого майже не залишилось , яка була краса, чиста природа, все ушло в нікуда😢 залишились лиш згадки, тай й згадки згодом зтрираються в пам'яті людини, лиш фотокарточки та й ті не вічні, нічого вічного немає на цій Землі, все приходяще і уходяще😢 одне змінює інше, як день змінює новий день, як день змінює нічь.
@user-fo3hh3ix3p
@user-fo3hh3ix3p 9 місяців тому
Нажаль нашу, українську, самобутність знищувала та сама кацапня, що зараз вбиває українців...Бабуся багато розповідала як жилось "до" і як стало "після" приходу "совєтов"...А взагалі -то дуже приємні для серця світлини, хоч мені ближче Чернігівщина....
@user-hk2iu5md9g
@user-hk2iu5md9g 9 місяців тому
Ніч /ь, українська мова НІЧ!!! російська - НОЧЬ!!!
@bestnext9
@bestnext9 9 місяців тому
Это мой дед-чекист всех волов на шашлыки порубал😎
@Volodar__
@Volodar__ 8 місяців тому
@@bestnext9 лицо уззкого мира:
@bestnext9
@bestnext9 8 місяців тому
@@Volodar__ желудь будешь?
@user-ly7di8fg1o
@user-ly7di8fg1o 9 місяців тому
Я ще пам'ятаю, в 70-х роках у бабусі була так ж хата-мазанка, плетений тин , і вишня біля хати, ще квіти - чорнобривці, мальви, барвінок! І криниця неподалік ! Все те в пам'яті закарбувалось! І глиняні горщики, і домотканні ряднинки, в хаті висіла ікона Божої Матері, покрита вишитим рушником! , На вікнах - герань( бабця казала - калачики )) Було скромно, але затишно!!
@irynamykytchenko6965
@irynamykytchenko6965 9 місяців тому
Те ж саме. Згадую з болем та тугою".Hе той тепер Миргород, Хорол річка не та".
@user-zy3dd4xi7p
@user-zy3dd4xi7p 9 місяців тому
А які були ЛЮДИ...працьовиті, добрі, спокійні. бо на лайки вже сил не вистачало...як добре що ми це застали і пам"ятаємо.
@user-js6xk1jk1g
@user-js6xk1jk1g 3 роки тому
Підписався, сподобалось дуже, бо люблю старовину.
@user-ou2fc6ud9m
@user-ou2fc6ud9m 2 роки тому
Подяка вам.
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 2 роки тому
Щиро дякую за підтримку.
@laytovuy1810
@laytovuy1810 9 місяців тому
Дякую за Український вміст.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
хух! Є ще люди, що вживають замість "кантєкст" людяне слово )))
@Fedos.81
@Fedos.81 3 роки тому
Цікаво було. Подяка автору.
@user-qy9gl9pl2k
@user-qy9gl9pl2k 9 місяців тому
Зверніть увагу всі хати білесенькі,побілені, бур'яни скошені,у дворах наведений лад,ростуть плодові дерева.Українці,хоч і 100 років назад,а були роботящі та наводили лад навкруги.
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 9 місяців тому
Слава Україні! Слава ЗСУ!
@bestnext9
@bestnext9 9 місяців тому
@@interestingfactsukraine Слава России- Гераням слава!
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 9 місяців тому
@@bestnext9 лаптям не те що слова, права на вольнодуміє не давали ніколи.
@goltar777
@goltar777 8 місяців тому
​@@interestingfactsukraineслава Украине, только в составе России
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
Ага, а ще на покосі всі чоловіки у біленьких сорочках.
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
На світлині 3:27 напевно не льон, а напевно коноплі, в порівнянні з якою льон маэ значно коротше стебло. Коноплі вимочували у ставках, у якому якщо була якась риба, то вона вся пропадала. Льон вирощували в північних та західних областях, а коноплі у південних.
@user-vc1mz5oh9j
@user-vc1mz5oh9j 3 роки тому
Дякую Вам Пане.
@user-tr3ny1ex8c
@user-tr3ny1ex8c 9 місяців тому
Так виглядали деякі села навіть в роки мого дитинства, в другій половині двадцятого століття, після закінчення Другої світової війни та сталінського терору.
@deraltesoldat5648
@deraltesoldat5648 3 роки тому
Думаю, що цим світлинам набагато більше ніж 100 рків.
@user-xf9yb6ht9z
@user-xf9yb6ht9z 3 роки тому
Дуже цікаво.
@user-ll8xc2mt6d
@user-ll8xc2mt6d 3 роки тому
Сьогодні підписалась,дякую.
@_tatiana-rozova_..
@_tatiana-rozova_.. 10 місяців тому
Дякую🙏
@user-sc1sc7lp9t
@user-sc1sc7lp9t 2 місяці тому
Я теж пам'ятаю своє дитинство, як мої дідуся і бабуся возили нас по черзі восьмеро онуків на свою батьківщину на Черкащину до родичів на відпочинок, вони там теж раніше жили.На початку 60 - их бабуся і дідусь переживши не один раз голод,післявоєнні знущання з селян, тяжку сільську практично безплатну працю в колгоспі вирішили своїх дітей відправляти доучуватись старші класи до родичів в місто,шоб вони там отримали паспорти і були вільними, і вирішували самі де їм жити,на кого вчитись і де працювати, потім і самі переїхали .Але я як була дитиною пожила в хаті з глиняною підлогою і стріхою під соломою,канікули були незабутніми.Прогулянки по лісу, збирання трав, ягід,грибів,ставки в очереті де ми сиділи онуки із дідусем і його земляками ловили коропів і в'юнів.Варили істи на вулиці,у родичів була змонтована як і у всіх, цегляна піч, обмазана глиною на вулиці,під довгою стріхою,під якою стояв стіл, дві лави, там могло поміститись з десяток людей,бабусі варили різні українські страви,під стріхою сушилися лікарські рослини, з яких вже в місті бабуся заварювала нам чаї.В хаті вікна, двері, лави,кроваті,столи і стільці були дубові, пам'ятаю особливий запах цієї деревини,підлога глиняна, на трійцю рвали пахучі трави і встилали підлогу.Здивували дві печі в хаті,обидві з варочними поверхнями,але ркремо топилися, одна підігрівала закуток високо над піччю,ле могло поміститись лекілька людей,поруч щ іншою піччю був вмонтований великий чавунний казан,в якому підігрівали воду на купання,прання,та на різні потреби в господарстві Вода з криниці неймовірна,навіть пробувала серпом жати пшеницю,і в'язати снопи на приватних невеликих ділянках,бо туда техніка не могла заїхати
@banderasua73
@banderasua73 11 місяців тому
Україна вічна і нездоланна ! Так було ,так буде і так вірішив Бог ! Ми подалаємо цю підлу війну і Україна відродиться .Слава Україні! Слава Героям України!
@user-qb5rr2kt1g
@user-qb5rr2kt1g 9 місяців тому
У хатах пііід очеретом,з гівна таглини танки?!
@banderasua73
@banderasua73 9 місяців тому
@@user-qb5rr2kt1g Ти може писати навчишся ? Потім будеш лізти у коментарі?
@user-jw7ex7ml7t
@user-jw7ex7ml7t 9 місяців тому
120 лет назад слова даже не было такого -украина-
@banderasua73
@banderasua73 9 місяців тому
​@@user-jw7ex7ml7t В твоей истории 😂
@user-pi5oi8sf1w
@user-pi5oi8sf1w 9 місяців тому
Ха-ха-ха продажные вы твари сдали свою независимость за американское печенье
@user-yq2sf3uf7h
@user-yq2sf3uf7h 3 роки тому
Пізнавально,лайк!👍
@davidpasserman356
@davidpasserman356 9 місяців тому
Коли я був малий і в селі не було асфальту то люди часто ходили босоніж. По перше не зручно ходити взутому по піску, а по друге це набагато приємніше ходити по піску та травичці босими ногами. Ну звичайно якщо село чисте і охайне. Взували взуття коли йшли в ліс, або на роботу.
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
Це у нас на Поліссі пісок, а регіонах де були більш родючі землі, після дощу за твоїми підошвами волочиться ціла вулиця
@user-iz4dy5jn2f
@user-iz4dy5jn2f 2 місяці тому
🎉 Дякую я зВінниччини я родилася в такій хаті в1955р а потім вона дісталася мені в спадщину я підтримую тільки дах покритий цинковим залізом вона зимою тепла а влітку в ній прохододно
@user-gr3me8ch3q
@user-gr3me8ch3q Рік тому
Дім, побудований з екологічно чистих природніх матеріалів... Для багатьох сучасних людей то просто мрія. ❤️
@solomijakruselnycka7543
@solomijakruselnycka7543 9 місяців тому
А ще як на таких доброзичливих початках,піснях і традиціях,то і жилося там успішно і весело,без обмануі злості.,без ненависті та з любов'ю...🇺🇦
@user-gy8fu4un8r
@user-gy8fu4un8r 9 місяців тому
Из говна и палок. В Сибири так не делали даже собачью конуру.
@user-qn7uz7qv9h
@user-qn7uz7qv9h 9 місяців тому
@@user-gy8fu4un8r зато в Германии так делали и дома из глиньі и палок стоЯт более 30ї лет. А тьі перед тем как гавкнуть сравни климатические зоньі и как теплопроводность материалов. И в сраном срубе 30 см толщиной стен сжигали вагоньі дров за зиму. Ума нет а лес бьіл, то можно и сжигать. На сибири нет строительной глиньі, потому маскваротьіе и не строили из более теплого материала)))
@user-lx1ik7zc6z
@user-lx1ik7zc6z 9 місяців тому
​@@user-gy8fu4un8rНа делали. На Сибирях вы жили в изьбах вместе со своей скотиной, если она была у вас. А была она далеко не у всех, так как пили вы безбожно, пропивая все, что можно пропить.А у тех, кто имел кое какую скотину, жили в общей избе, отделившись от животины перегородкой. Ссали и...вместе с животиной, и жрали в тех же " палатах", так что не надо тут втирать сказки. Вы даже посуду не мыли, выставляя ее во двор за порог, чтобы собака вылизал. Кто считает это злостной выдумкой, почитайте воспоминания о своих ссылках, рябого вождя народов, весьма вами восхваляемого, может ему ещё верите, он очень подробно живописал о подобном.
@user-wz4ib2xm3t
@user-wz4ib2xm3t 9 місяців тому
@@user-gy8fu4un8r Судя по всему ты просто идиот! Если не знаешь, то жилища люди делали из того материала, который был под руками и делали так, чтобы было по возможности удобно жить в том климате, где люди жили. Посмотри внимательно "Тихий Дон" С. Герасимова, может что то и поймешь.
@user-bn9rs2yp3h
@user-bn9rs2yp3h 8 місяців тому
У моєї бабусі теж була хата під соломою, а на зиму робили загату із стовбурів кукурудзи.
@AlexGostevUA
@AlexGostevUA 2 місяці тому
Краса! Дякую.
@user-wb7re5op9e
@user-wb7re5op9e 3 роки тому
Файно!
@sila6517
@sila6517 9 місяців тому
Да, так было в сели моей бабуси до начала 80-х! Харьковская область!
@sergeiopanasenko7010
@sergeiopanasenko7010 9 місяців тому
І у моему рідному селі , теж на Харківщині Вовчанського р-н.
@user-yu4nh5yx4f
@user-yu4nh5yx4f 8 місяців тому
У моэi бабусi була така хата. Пiв-хати збереглось досi. Туалет був на вулицi, стiни , дверi були з очерету. Потiм зробили з дерева. Кожен вечiр грiли воду , мились. А в субботу, бабуся грiла два здорових казана i купалась повнiстю. Використовували господарське, дiгтярне мило. Змивались настоянним у водi любистком. Старi хати збереглись. I в непоганому станi. Три роки назад бачила таку хату. В таких хатах лiтом було прохолодно , а зимою довго зберiгалось тепло.
@user-uu5yu8uf1e
@user-uu5yu8uf1e 8 місяців тому
Люблю таке дивитися
@user-ml4on9up4m
@user-ml4on9up4m 2 місяці тому
Моя рідня по лінії батька жила у такій хаті на Полтавщині, а потім точно у такій - на Дніпропетровщині. Я там проводила шкільні канікули. Гарні спогади...
@user-vf8fm5rb2h
@user-vf8fm5rb2h 9 місяців тому
Чи ви спали на горищі хати яка крита соломою? Ви не можете собі увити як це! У найспекотнішу ніч там прохолодно, пахне сіном,жодного звуку. . .Неймовірне задоволення! Як мені у свій час пощастилдо!!!
@irynamykytchenko6965
@irynamykytchenko6965 9 місяців тому
А я боялася змію (може заповзла якась у cino).Навіть улітку любила спати на грубці.Які спогади!!!
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
Я спала пару разів в дитинстві, але надаю перевагу спати в ліжечку.
@user-un8rc7uj2d
@user-un8rc7uj2d 3 місяці тому
Навесні на вітрі на сонці сушилася білизна фіранки,в хаті наводили чистоту
@ludafedun465
@ludafedun465 8 місяців тому
До 1965 року я ще жила точно в такому селі ! Дніпропетровська обл
@KlichshIruna
@KlichshIruna 3 роки тому
Моя мама в дитинстві гусі пасла.🙂👍👍👍
@irynamykytchenko6965
@irynamykytchenko6965 9 місяців тому
А ми корови паслися сестрою malenkimu
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 8 місяців тому
батько пас корови і розмахував "кадилом" від комарів, ще й у довгому пальті, то його прозвали, малого, попиком )))
@user-eu1tp2pc3y
@user-eu1tp2pc3y Місяць тому
Мені 63 роки я малою бачила і знаю як жали пшеницю,як укладали снопи.для нас.дітей це були хатинки.ми там ховалися.. потім ціпом молотили мої бабуся і дідусь...так шо я бачила і знаю як тяжко ціпами молотили зерно..бігали діти босі.особливо було приємно стрибать в теплу пилюку на дорозі...😂 . Це було на Київщині до 1967 року ... Не так вже і давно...
@user-yh7se6hg7r
@user-yh7se6hg7r 9 місяців тому
Коли б не приїхала до батьківської хати вклоняюся і вітаюся з моїм місцем сили!!немає моїх ріднесеньких батьків, а добро і світло від їх життя до цього часу зі мною, допоки я жива. З самої весни і до холодів осені ходжу по землі в селі босою, а вранці і ввечері по росі, які б не були звпилюжені ніжки, травинки вимиють до білосніжності. Я давно міська пані, але іноді думаю, якщо прийдеться позбутися моєї хати і двору я занедужаю, не фізично, а душею. Україна моя рідненька, витримай цю навалу, жити і процвітати нам повеліли батьки!
@natkievmi1156
@natkievmi1156 Рік тому
Хоч Хати були під соломою, але чоловіки в чоботах. Я ще застала часи на коли на початку 60 років будували глиняні хати, а дахи вкривали вже бляхою.
@user-fq5ju9nn3p
@user-fq5ju9nn3p 7 місяців тому
Лайк в підтримку каналу!!!💛💙
@user-bf8kc4jo9z
@user-bf8kc4jo9z 9 місяців тому
Мені знайомі такі місця, була в таких селах на полтавщині, де зараз Кременьчукце море. Там були саме такі села, хати під стріхаю. Пам'ятаю, що в хаті було дуже чистенько, скрізь рушники, долівка глиняна, вкрита осокою, квіти з степу . Пам'ятаю вітряк,, а на волах навіть їздила. Нажаль, що зараз там все затопили водою таку красу.
@ilotarpachi7682
@ilotarpachi7682 9 місяців тому
Сколько же Вам лет?
@ilyakorustyvach4284
@ilyakorustyvach4284 3 роки тому
Селяни йшли босоніж,тому що черевики були переважно одного розміру,декотрим гризли пальці,а жінкам завиликі.
@user-hz4uv9hm3m
@user-hz4uv9hm3m 7 місяців тому
Яка дурниця))
@andriii.6838
@andriii.6838 9 місяців тому
Мазанки досі стоять...і на сході теж...
@li8980
@li8980 2 місяці тому
Дуже хотілось би хоч на день потрапити в ту атмосферу, відчути те життя
@ideasfund11
@ideasfund11 9 місяців тому
Батько покійний казав, що в його діда був млин, комуняки прийшли, спалили... Україна завжди багатою була
@user-lz7gr1sq1q
@user-lz7gr1sq1q 9 місяців тому
У нас село козацьке було,заможне,зі своїми землями ,у прадіда було 14 гектарів землі, що оброблялося, що віддихало, сінокоси свої, Витрощили господаря
@ideasfund11
@ideasfund11 9 місяців тому
@@user-lz7gr1sq1q отож, якось дуже сумно, дуже... тепер теж саме, села гинуть, війна, кращі на фронті, Україну рвуть на шматки, з одного боку орда з півночі, з другого свої внутрішня орда
@user-wv4lq3pu9c
@user-wv4lq3pu9c 9 місяців тому
Заможною
@AliceAlice-ex9if
@AliceAlice-ex9if 2 місяці тому
А коммуняки украинцы
@ninathurey7602
@ninathurey7602 9 місяців тому
Та як виглядало, батьківській хаті 120 років. Стоїть як дуб. Нічого не перебудовували. Колись 70 років назад тато міняв вікна, та в 69 році дах. Був очерет ,а зараз шифір. Та двері міняли, бо раніше двері були не високі. А тато - зріст 1 м 80, ввесь час стукався головою. Та общикотурили хату також десь 70 роках. Стоїть ... Ми її любимо. Є у нас сіни, чулан , мала хата і ,велика, конюшня, горище, ляда на горище з драбиною. Сволок на всю довжину будинку. Звісно , печі повикидали батьки, поробили плитки( ой спасіба ілічу, шо я хліба не печу). Так дякували сільські господині лєніну😀
@kostariko-
@kostariko- 9 місяців тому
Такі домівки, і досі існують в селах, не так часто, бо багато й нових
@victorvictorov6577
@victorvictorov6577 2 місяці тому
Менi тринадцятий минало, я пас ягнята 🐑🐏 за селом 🏡! Т.Г. Шевченко.🤷‍♂️🇺🇦🔱
@user-dq6rv4ku8j
@user-dq6rv4ku8j 11 місяців тому
В нас теж є дідова хата,їй років сто ,перероблена трохи в 60 х.
@user-tx7yp4ji8x
@user-tx7yp4ji8x 9 місяців тому
Я в таких умовах ріс до 6 років.❤
@Volynyanka
@Volynyanka 8 місяців тому
Хата мого діда зі сторони батька була із дуба, окрім кухні було ще три кімнати. Підлога деревяна окрім кухні, де була земляна підлога. Стріха соломяна. У нас на Поліссі хати деревяні.
@user-um1gl7no1l
@user-um1gl7no1l 8 місяців тому
Настільки було добре в селі, що за будь-якої можливості тікали звідти хто куди міг, хто до міста, а хто на інші континенти.
@user-rl6iu3oo6t
@user-rl6iu3oo6t 8 місяців тому
Тікали від безземелля.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 8 місяців тому
вам, злидням, всюди погано, проголосуєте за україножерів і тікаєте на континенти ))
@user-um1gl7no1l
@user-um1gl7no1l 8 місяців тому
@@tryslavihor6533 ???
@user-jt4js7ed3e
@user-jt4js7ed3e 9 місяців тому
СПАСИБІ!
@user-vv2gg9uu4x
@user-vv2gg9uu4x 2 місяці тому
На фото подивитись, то може воно й гарно, але не дай боже так жити. В нас теж була така хата від прабабусі, та давно її продали, старовину на Віоліті колекціонери розкупили, про те життя знаю з розповідей бабусі і ось вона якраз завжди казала, що було нелегко.
@user-ll9dl2tk3k
@user-ll9dl2tk3k 3 роки тому
Вже 1,050:))
@user-ln5fu3nv3p
@user-ln5fu3nv3p 9 місяців тому
браво родився в таеій хаті і наразі зовсім нежалію
@AlexeySimkin
@AlexeySimkin 9 місяців тому
Спасибо за ролик. Интересно, что уже "українське село понад 100 років тому", постулировано, как "Малороссiи" и "Russland"... это же не ошибка?
@user-ke9jr2kq7e
@user-ke9jr2kq7e 9 місяців тому
Это не ошибка. Это и есть Малороссия
@user-wz4ib2xm3t
@user-wz4ib2xm3t 9 місяців тому
@@user-ke9jr2kq7e Малороссией Украину называли в Российской Империи, а украинцев малороссами, что бы отличать от великороссов, жителей глубинной России.
@user-xi4ie4ly4h
@user-xi4ie4ly4h 7 місяців тому
Ходить без обуви по земле, это классно мы тоже в детстве снимали тапки и и шли босиком на ставки!!!
@user-bl8fn4no2f
@user-bl8fn4no2f Рік тому
Фото дуже антикварні, дякую. Але то була Україна! А не малоросія!
@Misha_UA1968
@Misha_UA1968 9 місяців тому
Малоросія це змінена москалям мала Русь, звична назва території України до 18ст.
@user-ke9jr2kq7e
@user-ke9jr2kq7e 9 місяців тому
Это вот и есть Малороссия
@user-tn7xk7nd9n
@user-tn7xk7nd9n 9 місяців тому
300 років в московському ярмі,але українство так і не змогли вбити @@user-ke9jr2kq7e
@ludmilagelwich912
@ludmilagelwich912 8 місяців тому
на фото написано Малороссия это исторично
@Misha_UA1968
@Misha_UA1968 8 місяців тому
@@ludmilagelwich912 вчіть історію. Це росіянці поділили слов'ян на; великоросів (росіяни), білоросів (білоруси), малоросів (Українці), навіть Ленін називав себе великоросом. Тож назву малороси, кляті москалі придумали.
@rrusucarp
@rrusucarp 7 місяців тому
У нас на Волині всі хати були деревяні. Хата мого діда була теж під соломою, але земляна підлога була лише на кухні, а трьох просторих кімнатах, із не низькою стелею, була дубова підлога і це до революції. Лише у 70-х крівлю встелили шифером.
@user-wg7ek8cq6f
@user-wg7ek8cq6f 2 місяці тому
У вас дерева є, а на півдні степ, да степ навколо. Лісополоси посадили тільки після другої світової.
@user-iv7qt3nj8t
@user-iv7qt3nj8t 7 місяців тому
Дякую за підбірку та коментарі! Перекину зараз маман, вона обожнює подібний колорит😊
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 7 місяців тому
Щиро дякую за підтримку. Слава Україні! Слава ЗСУ! Героям Слава!
@vasialobys5769
@vasialobys5769 9 місяців тому
Якщо б була машина часу, я би тебе друже відправив туди до тих волів на 100 років назад , щоб ти розповідав як пахнуть сільські вулиці після дощу гімняками воловими, кінськими, коров'ячими, козячими ...
@user-tm2fw2kv3m
@user-tm2fw2kv3m 18 днів тому
Я ще застала такi хати в селах Киiвщини - у бабусi була та у сусiдiв! Аж не вiриться, що таке було! Я завжди дивувалася, як бабуся ходила босонiж по скошеному пшеничному полю (по стернi) - на неi неможливо стати, бо боляче! А бабуся бiгала по полю! Ось якi нашi предки - трудяги!
@enigmat5115
@enigmat5115 2 місяці тому
Я 1994 року, але дуже тяне втой час пожити... Всігда люблю все старе і старі часи незнаю чому..
@user-mc5ng9qq5k
@user-mc5ng9qq5k 2 місяці тому
Это память о прошлой жизни. Так устроен человек. Обычно если где-то побывал, то как правило тебя снова и снова туда тянет. А тебя нет возможности туда поехать. А в памяти снова возникают какие-то эпизоды из того времени .
@enigmat5115
@enigmat5115 2 місяці тому
@@user-mc5ng9qq5k хорошая мысль, тоже об этом ни один раз думал, хотя как бы не верю в реинкарнации но что то в этом есть..
@user-md6gh7bd9x
@user-md6gh7bd9x 8 місяців тому
Мені 70років я теж жила у бабусі в селі повню біля ферми два буйвола дуже великі рога і бежевие
@user-mz5dw4pz8n
@user-mz5dw4pz8n 8 місяців тому
які буйволи - то воли
@zaza12
@zaza12 9 місяців тому
нажаль такого щастя більше не буде, як було гарно що 1000 років жили в глиняних хатах, які потребують кап ремонт кожний сезон, завжди була робота!
@user-hx3pc2ln8l
@user-hx3pc2ln8l Рік тому
Предки наші бачу жили екологічно,не бруднили природу, після них не залишилось сміття бутилок поастикових руїнів які не гниють. 2-3покоління відживало в хаті а потім хата з глини та соломи просто перетворювалась на пагорб згнивав деревяний каркас і солома а глина ледала ьугоркрм на якому росли трави. І сліда бруду не залишали в природі!!!!ні сліда!!! Це і є технології диття і будівництва від Бога ,в мирі і гарминії з природою.
@natkievmi1156
@natkievmi1156 Рік тому
Якщо буде гарний догляд, та фундамент робили з валунів, то хати стояли більше 100 років
@user-hx3pc2ln8l
@user-hx3pc2ln8l Рік тому
@@natkievmi1156 100років.не так і богато еле достатньо щоб в ній народилось 3 -4покоління . А потім з неї залишався бугорок порослий травою ,хатиння -і на ньому кажуть гарбузи добре росли, бо холм і сонячно. Еко технология ,після людей не лишалося купи пластику і хім відходів. Трипільці ті наприклад кожні декілько років палили своє селище і будували нове . То б то завжди жили в новому і зайвого мотлоху не накопиш і ворогу толком нічого забрати бо нема великої кількості майна. І хата не плісневіє і не вспіває руйнуватися. А якщо ворог задумає напасти ,то може виявитися що село вже спалено і переїхало щезло з людьми в невідомому напрямку. Люди разом громадою будували хати і були дружні.
@user-hz4uv9hm3m
@user-hz4uv9hm3m 7 місяців тому
Чого б вона гнила?)) А так зване хатиння залишалося після "пусток".
@user-hx3pc2ln8l
@user-hx3pc2ln8l 7 місяців тому
@@user-hz4uv9hm3m правельно кажете. Хата руйнується в основному коли її не протоплюють,не підштукатурюють не підбілюють не ремонтують горіщє(дах) . То б то коли господарі там не живуть або хворі або старі або не мають фінансових можливостей. А так такої хати могло вистачити на декілька поколінь.
@user-ll9dl2tk3k
@user-ll9dl2tk3k 3 роки тому
Вже відео в фб
@serhiipiankov9149
@serhiipiankov9149 3 роки тому
👍
@uriyvodolazskiy1162
@uriyvodolazskiy1162 8 місяців тому
Хата моєї бабусі ще досі ціла, тільки очерет я замінив на шифер у 2005
@Alex_Prokopenko
@Alex_Prokopenko 2 місяці тому
надпись на французском на фото: "Малая Россия". И на немецком та же надпись.
@user-hp8bi7rv2h
@user-hp8bi7rv2h 9 місяців тому
Якою б гарною була Україна, якби не московське ярмо! Подяка каналу!
@user-yo7iv6rq8l
@user-yo7iv6rq8l 9 місяців тому
Вы так бы и жили в мазанках из навоза и веток.
@interestingfactsukraine
@interestingfactsukraine 9 місяців тому
Щиро дякую за підтримку! Слава Україні!
@user-gr7mk9gv7o
@user-gr7mk9gv7o 9 місяців тому
@@user-yo7iv6rq8l Эт точно....!
@svitlanats2563
@svitlanats2563 9 місяців тому
​@@user-yo7iv6rq8l - в 60 годах - так 40 лет Украина жила при "советской власти". Так что дала Украине советская власть за 40 лет? Голод? И не говорите, что Голодомора не бьіло, а только "неурожай". Моя бабушка в 63 -64 годах рассказьівала мне о Голодоморе шепотом, боялась, что нквд- кгб "заинтересуется". Так что - не неда свистеть о вяликой роли расии в развитии братского народа
@user-yo7iv6rq8l
@user-yo7iv6rq8l 9 місяців тому
@@svitlanats2563 вы жили в мазанках из навоза и веток ,а мы вам построили города,школы ,заводы ,а тупые нечтожества всё просрали.
@user-nw6mp2ke2m
@user-nw6mp2ke2m 9 місяців тому
Я в 69 році жила в старовинний українськой хаті у бабусі,но чомусь в воронезькій обл.
@user-wz4ib2xm3t
@user-wz4ib2xm3t 9 місяців тому
Посмотрите демографические карты сталинских времен и все станет понятно.
@ninabusujeva4481
@ninabusujeva4481 8 місяців тому
Там жили украинцы и по украински говорили, пели украинские песни
@user-uc3kk6ke7z
@user-uc3kk6ke7z 8 місяців тому
Помню детство у тетки в 1950-60 годах под Полтавой.видел и знаю что за жизнь была трудной ,бедность.Только в 1970 люди строили уже хорошие дома из белого кирпича и топили уже углем а потом провели газ.Не дай бог опять вернеться такое после войны!
@user-rk6el7ih8k
@user-rk6el7ih8k 7 місяців тому
Білобока хатинка під соломою , а влітку притрушена земляна долівка свіжоскошеною травою з лугу , а ввечері на призьбі посиденьки , розповіді і пісні , які добрі спогади дитячі , але сумно , немає ні хатинки , ні бабусі!
@user-lm4dj5tk1i
@user-lm4dj5tk1i 2 місяці тому
Малороссия!Как душевно.
@miare9036
@miare9036 3 роки тому
ЗАРАЗ, НАЖАЛЬ,СЕЛА ЗНИКАЮТЬ!👎
@user-hz4uv9hm3m
@user-hz4uv9hm3m 7 місяців тому
На жаль. Але це звичайний процес розвитку.
@user-wq8ub2hb2m
@user-wq8ub2hb2m 9 місяців тому
Длинный дома строили еще трипольцы - наши древние предки. Удивительно как эта традиция прошла сквозь тысячелетия.
@tut7959
@tut7959 Рік тому
Цікаво 🤩
@user-ub9ew7kl5g
@user-ub9ew7kl5g 9 місяців тому
Моїй хаті вже сто років
@user-lm6eg3ou3n
@user-lm6eg3ou3n 5 місяців тому
Очень красиво!
@user-pn2wu3mf7i
@user-pn2wu3mf7i 7 місяців тому
Де "коротке життя?" Наші майже всі помирали в віці 96÷104 роки.Дідусь як помер у віці 88 років,на похорон рідня з'їхалась,і всі казали:"як рано він помер".
@user-bm1vx3vi6r
@user-bm1vx3vi6r 7 місяців тому
бабуся розповідала про волів які в них рогі великі були, а мені дуже цікаво було коли у вола народиться волятко .
@igormalin4307
@igormalin4307 9 місяців тому
Спасибо за фотографии Малойроссии .
How a former airborne trooper was welcomed in prison (with English subtitles)
10:40
Зона в кинематографе
Переглядів 9 млн
Life in the coldest region of Russia? Farming and village life in Yakutia
19:36
The most interesting castles of Ukraine
12:54
Відеожурнал Версаль
Переглядів 937 тис.
How to restore an old clay cabin into a comfortable house
52:19
Іванка Дячук
Переглядів 171 тис.
Old traditional house and its new life. Young couple in ukrainian village
9:44