Сінгапур: секрети економічного успіху | Ціна держави

  Переглядів 64,758

Ціна Держави

Ціна Держави

7 місяців тому

Від часу набуття незалежності ВВП Сінгапуру на душу населення зріс у 125 разів. Що забезпечило державі статус країни з високим рівнем добробуту? В історії людства мало випадків, коли держава пройшла шлях від злиднів до багатства настільки швидко чи повно. Але як Сінгапуру це вдалося? У чому секрети успіху Сінгапуру?
Дисклеймер: Відео створено за мотивами • How Did Singapore Beco... авторства @AltSimplified з деякими змінами та доповненнями.
Підписуйтесь на найкращий український UKposts-канал з економіки - bit.ly/costua_youtube
Це відео створено завдяки патронам і жертводавцям:
Купіть нам кави - www.buymeacoffee.com/costua/m...
Ставайте патронами / costua
Станьте спонсором цього каналу, щоб підтримати створення нових відео:
/ @costua
Переказ карткою secure.wayforpay.com/donate/d...
Підтримайте нас - купуйте найкращі книжки з економіки sgo.one/QwXCXc та подарунки своїм близьким sgo.one/eROHIH
Підписуйтесь на Телеграм-канал "Ціни держави" t.me/costukraine
Шукайте нас у ТікТок - / costukraine
#економіка #Сінгапур #історія

КОМЕНТАРІ: 504
@user-yy9ov2jc2n
@user-yy9ov2jc2n 7 місяців тому
Дуже цікава тема. Раніше починав читати біографію Лі Куан Ю, - дуже цікава історія прийняття його рішень, та викликів, які поставали перед ним. Дуже дякую усій вашій команді за вашу працю за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!)
@user-fx6be1yd5l
@user-fx6be1yd5l 7 місяців тому
Мало що розуміла про Сінгапур до цього відео, ваш канал - це просто знахідка!
@costua
@costua 7 місяців тому
Дякуємо за слова підтримки та підписку
@user-vi6kf4bu1d
@user-vi6kf4bu1d 7 місяців тому
Був в Сінгапурі. Вражаюче місто. І бачив на власні очі масштаб цього міста як всесвітнього хабу. Вони надзвичайні молодці. Є свої проблеми, але роблять все щоб їх долати. Дякую за відео ! ❤
@matviysukhachov
@matviysukhachov 7 місяців тому
Якщо чесно, то Україні зовсім не іде «сингапурська диктатура» та обмеження політичної свободи, бо в Україні переважають демократія та індивідуалізм, а в азійських країнах (і навіть в Сингапурі)-колективізм та «сильна рука». Але українцям уж точно треба взяти досвід з верховенства права, боротьби з корупцією, приватизацією та залученню інвесторів, щоб перетворитись на глобальну, розвинуту, торгову країну
@costua
@costua 7 місяців тому
правильні висновки
@matviysukhachov
@matviysukhachov 7 місяців тому
@@costua дякую 😁
@Vlad-jf1wt
@Vlad-jf1wt 7 місяців тому
из за политики война в стране, в Италии после войны 12 раз выбирали презедента, значит это дел в самых украинцах.
@alisapyvovarchyk1222
@alisapyvovarchyk1222 7 місяців тому
Уявляю, що сталося б в Україні, якби тут ввели покарання палками і штрафи за ходіння у певному вигляді. Така влада просто б довго не протрималася. Сингапур молодці, багато чого можна навчитися, але, на жаль, нема готових рецептів для нас, а всі спроби просто взяти як є щось чуже і насадити на наш ґрунт, поки що успіху не мали і перетворювалися на культ карго. Одна історія з САП і НАБУ дуже повчальна у цьому сенсі. Ймовірно, вони запрацюють, але не в такому бездоганному вигляді як планувалося.
@D.S.handle
@D.S.handle 7 місяців тому
Ці кліше про азійський патерналізм є помилковим уявленням. Тайвань та Корея мають дуже бурхливу політику, а Японія у не такому далекому минулому сама переживала неймовірні політичні потрясіння. За бажанням авторитарні політики можуть зліпити з тієї ж європейської нації таку саму «колективну» країну як Сингапур. Мені не раз доводилося чути від українців що нам потрібен лідер з сильною рукою
@PavloLukashuk
@PavloLukashuk 7 місяців тому
12:45... Все абсолютно вірно !👍цит "підвищення заробітної плати ,не повинно перевищювати зростання продуктивності праці " ! 👍
@PavloLukashuk
@PavloLukashuk 7 місяців тому
А в нас , держкомпанії просто роблять захмарні зарплати керівникам ,наприклад "Укрпошта" 🤷‍♂️.... ukposts.info/have/v-deo/rpOHeqd_ja9ew4U.htmlsi=bXPHzuHTSDBrfvTv
@costua
@costua 7 місяців тому
насправді не так з нашими дп. це питання до підвищення мінімалки, яку вирішила влада підняти.
@PavloLukashuk
@PavloLukashuk 7 місяців тому
​@@costuaтак , а що не так з мінімалкою ?
@user-ii3ps7uu7m
@user-ii3ps7uu7m 5 місяців тому
@@PavloLukashuk підвищення мінімалки це руйнування умов вільного ринку, адже ми змушуємо підприємця платити більше, ніж він може, як результат він або банкурутує, або не може накопичити капітал, щоб інвестувати знову. За таких умови деякі підприємства навіть відкритись не можуть, бо хоч і є запит на ринку праці, але їм не вигідно поатити мінімалку. Зарплати мають визначати підприємці, вони будуть настільки великі, наскільки власник бізнесу хоче зацікавити працівника. На ринку праці з‘являтиметься все більше пропозицій і конкуренція з працівника, власне це природньо спричинятиме росту зарплат.
@serhiisapronov1876
@serhiisapronov1876 7 місяців тому
Дуже крутий ролік. Дякую. Як на мене не можна міняти демократію на добробут. У довгій перспективі це може призвести до непередбачуваних наслідків. Тільки демократія і капіталізм зробить Україну заможною.
@costua
@costua 7 місяців тому
саме так
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
І демократію, і капіталізм спочатку треба ПОБУДУВАТИ. А ми насправді не маємо ні першого, ні другого.
@serhiisapronov1876
@serhiisapronov1876 7 місяців тому
@@putinisakiller8093 А хто сказав, що буде швидко та легко? Нам треба обрати правильний шлях розвитку й вперто та наполеглево йти цим шляхом. Авторитаризм та добробут суспільства речі несумісні.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
@@serhiisapronov1876 Як само та кому саме обирати? Це занадто загальні фрази. Не існує ніяко "ми". "Ми" обрали Кучму 2 рази, Януковича, Зеленського...
@zoom_kb7696
@zoom_kb7696 7 місяців тому
@@putinisakiller8093Якщо в країні існує можливість зміни влади - це вже демократія. Не розвинена, з проблемами, але демократія.
@MykolaMalukha
@MykolaMalukha 7 місяців тому
Ну ось і розкрито секрет успіху Сінгапуру. Верховенство права + економічна свобода
@user-tv1ks8qq1v
@user-tv1ks8qq1v 7 місяців тому
Не так просто!!! Спочатку Армія, потім єдина нація сінгапурців, потім жорстка інформаційна політика безпеки!!! А не шоу 95 кварталу І тепер скажіть, що від вас нічого не залежить!!!???
@ElijahSmith
@ElijahSmith 7 місяців тому
У них ще хороше розташування на перехресті торгових шляхів
@user-vm2pk2qn4r
@user-vm2pk2qn4r 7 місяців тому
А типу ви про це раніше не чули?
@user-oj4ll2bf6k
@user-oj4ll2bf6k 7 місяців тому
Спочатку тоталітарний режим, повне покровительство наддержави США, та уміла торгівля. А вже потім верховенство права та боротьба з корупцією. Окрім того не забувайте, що серед населення Сінгапуру більшеполовини не мають права голосу на виборах, через те що не підтримують керуючу партію.
@D.S.handle
@D.S.handle 7 місяців тому
Хах, сувора інформаційна політика безпеки це чудовий спосіб сказати обмеження свободи слова. Не диво що ідея повторити приклад Сінгапуру в побудові успішної економіки з відносним обмеженням прав було так популярно серед пост-радянських країн.
@ZeevRadkevich
@ZeevRadkevich 7 місяців тому
Суперове макроекономічне та економічно - історичне україномовне відео ! Лайк з пустелі Негев !
@anatoliisamoilenko7390
@anatoliisamoilenko7390 7 місяців тому
Буде уроком для українців. Можливість все, потрібно лише захотіти
@oleksii.lopasov
@oleksii.lopasov 7 місяців тому
Урок - это когда ты извлек для себя что-то полезное. Ем украинцы, ни наша власть не извлекут ничего. Народ бесправен, а цель власти - не расцвет государства, а личное обогащение.
@user-oj4ll2bf6k
@user-oj4ll2bf6k 7 місяців тому
Сінгапур - тоталітарна диктатура де половина населення не має права голосу на виборах. Які висновки ми маємо виносити із цієї нації рабів, іще більш рабських ніж росіяни?
@oleksii.lopasov
@oleksii.lopasov 7 місяців тому
@@user-oj4ll2bf6k ну если так глянуть, то какая разница диктатура там или демократия, если о населении заботятся, все довольны, а страной можно гордиться? Неужто украинская «демократия» лучше? Да у нас вообще надо забрать право голоса у половины населения!
@user-oj4ll2bf6k
@user-oj4ll2bf6k 7 місяців тому
@@oleksii.lopasov 1. У нас одні й ті ж самі "морди" в політичній системі, які тримають і будуть тримати цю систему незмінною, і якщо не знищать то повністью асимілюють будь-яку свіжу людину. Як це сталось із Зеленським. Таким людям абсолютну владу давати не можна, вони не будуть дбати ні про людей ні про державу. Нам треба повністью знищувати владну політичну систему та будувати її з нуля. Без цього, уже видно на практиці, нічого не зміниться. І не можна буде нормально побудувати ні демократію ні диктатуру. 2. Я не кажу що я 100% за демократію та 100% проти диктатури із принципу, чи іще через що. Просто "ці люди" що зараз, не здатні побудувати ні справедливу ні патріотичну (якби не війна, їх би 90% навіть на українській мові ніколи не розмовляли) ні корисну для держави диктатуру. Із такими просто безпечніше жити в цьому демо-олігархо-феодалізмі як зараз, коли ніхто не має абсолютної влади. 3. Моя претензія до диктатури Сінгапуру в тому, що її ідеологія аморфна, не має чіткої структури, із того що видно можна сказати що її ідеологія чисті бізнес та корпоративізм державного рівня. Тобто влада вважає "що добре для корпорації, добре і для народу", навіть коли це насправді не так. А із цим можна далеко піти, виліпити із народа все що завгодно, навіть зовсім абсурдне, і запевнити усіх що це є істина. Із чистим бізнесом, без на приклад культурного-історичних соціальних соціальних основ, окреслених рамок за які не виходять чи народ чи влада, починається "бєспрєдєл"
@pisuha3458
@pisuha3458 7 місяців тому
@@user-oj4ll2bf6k отож, оце дрочєво на економічне диво від папкіних лібертаріанців завжди якось забуває про свободу слова, яка в Україні по всесвітньому рейтингу на 97 місці, а Сингапур на 160 з позначкою "дуже погано" :)))
@TryAllDude
@TryAllDude 7 місяців тому
Дякую за корисний та цікавий україномовний контент!
@nikitalysenko7495
@nikitalysenko7495 7 місяців тому
Успіх Сингапуру в тому, що їм вдалось побачити й осягнути переваги, що вони мали. Зокрема система права, це дозволило додумати шлях до успіху.
@user-kv5yu7pe4o
@user-kv5yu7pe4o 7 місяців тому
Сінгапур входив до колоній Великобританії. Це Малайзія Бруней, Сінгапур. Всі заможні країни. Україна це пост-совок. Рвзні планети.
@dmytroboyarchuk8810
@dmytroboyarchuk8810 7 місяців тому
Чудове відео! Переглянув на одному подиху. Хочеться вірити, що і Україна колись стане економічним тигром.
@vovanovikov9096
@vovanovikov9096 7 місяців тому
ну для початку хоча б просто нормальним середнічком, а потім там про тигрів думати
@johnmarkson4753
@johnmarkson4753 7 місяців тому
не станет, увы
@user-ls4bf1mc9x
@user-ls4bf1mc9x 7 місяців тому
ну все, раз ви сказали так то точно не стане@@johnmarkson4753
@user-jn6uq8wq9j
@user-jn6uq8wq9j 7 місяців тому
Украина скоро кндр станет и то походу уже стало ну что как не как тоже тигр ток не экономический
@o.voytyn
@o.voytyn 7 місяців тому
@@johnmarkson4753 вивчиш хоча б державну мову і може стане
@Bergoof
@Bergoof 7 місяців тому
Чудове відео!! Дякую за Вашу роботу! Коментар в підтримку каналу!!!
@oleksandrandrushchenko1230
@oleksandrandrushchenko1230 7 місяців тому
Дякую, пізнавальне відео... Головне - розумна влада!
@ostap77
@ostap77 7 місяців тому
Бомбезний контент🔥 Радий, що натрапив на Ваш канал та підписався. Успіхів Вам і процвітання 🎉
@costua
@costua 7 місяців тому
Дякуємо за вашу підтримку та підписку
@maxmaxus9703
@maxmaxus9703 7 місяців тому
Корисне відео, та дивиться на одному диханні 👌
@KoLyaTHeBeST
@KoLyaTHeBeST 7 місяців тому
дякую за відео! до речі, низька народжуваність у Сингапурі, це не тільки наслідок високої вартості життя, але і державної політики. у Сингапурі була подібна до китайської програма однієї дитини у сім‘ю, але там вона мала свої особливості. тим, хто мав вищу освіту дозволяли, і мотивували народжувати більше дітей, а тих, хто її не мав після другої пропонували жінкам кастрацію (чи як воно там правильно називається), або наступні діти будуть мати менше пільг, і привілегій коротше кажучи дуже цікаво
@o.voytyn
@o.voytyn 7 місяців тому
Хм, якась спартанська політика).
@rdh1935
@rdh1935 7 місяців тому
​@@o.voytynякщо почитати книгу Лі Куан Ю, то видно, що реформи там далеко не всім приходили до душі. Там були проблеми і мови, і єдиної нації, і комуністів з Китаю, які намагалися впливати на розвиток країни.
@costua
@costua 7 місяців тому
дякуємо за уточнення
@KoLyaTHeBeST
@KoLyaTHeBeST 7 місяців тому
@@costua дякуємо за круте відео!
@user-he7pc9gz3l
@user-he7pc9gz3l 7 місяців тому
Це жахливо
@PavloLukashuk
@PavloLukashuk 7 місяців тому
Базіс успіху - верховенство Права ! 😎В нас ,нажаль - суд, це "супермаркет рішень" , 🤷‍♂️ тому , корупція як іржа роз'їдає все !
@coldsap
@coldsap 7 місяців тому
Дуже приємно слухати, дякую❤
@Czerjoszyn
@Czerjoszyn 6 місяців тому
Лі Куан Ю фактично створив у Синґапурі сталінський режим із жорсткими репресивними санкціями за щонайменшу провину. Чи не надто дорога ціна процвітання? Отож, Україна вже наковталася тоталітаризму, тому їй більше пасуватиме скандинавська модель, де економічне процвітання та економічна свобода поєднуються з високим рівнем політичних та громадянських свобод.
@Anton_Ustymenko
@Anton_Ustymenko 3 місяці тому
Як можна порівнювати Лі Куан Ю зі Сталіном. У першого навіть прісної води не було, а другий мав найвеличезні ресурси, результатом його правління негативний ККД, десятки мільйонів вбитих людей. Лі Куан Ю побудував найуспішнішу країну з економічної точки зору з портових хвойд та вантажників.
@Czerjoszyn
@Czerjoszyn 3 місяці тому
@@Anton_Ustymenko Тим не менш, і Лі Куан Ю не обійшовся без масових страт: через шибеницю за найменшу провину в Синґапурі пройшло кілька тисяч осіб.
@Iriskei
@Iriskei 3 місяці тому
​​@@Czerjoszyn не за найменшу провину. За часів його перебування на посту міністра тюрми справді були переповнені, але садили в основному комуністів (без суду, до речі), наркодилерів, фінансових маніпуляторів тощо. Маячня, що буцімто він садив опозиціонерів - вони спокійно функціонували як члени місцевого парламенту, просто якщо не брати під увагу комуністів, тодішня опозиція в Сингапурі не була зорганізованою. В своїй автобіографії він, до речі, критикував скандинавську соціалістичну модель загального добробуту оскільки вона дає простір для зловживань і не мотивує людей до покращення свого рівня життя. Багато років потому, зрештою, скандинавські країни, особливо Швеція, мабуть, в цьому переконались.
@user-vu3cm5ct1n
@user-vu3cm5ct1n 2 місяці тому
​@@Iriskeiпро останнє заключення, будь ласка, більше подробиць
@Zeev-rh9db
@Zeev-rh9db 7 місяців тому
Super video ! A very interest video ! Glory to Ukraine ! I love Ukraine ! Like and repost from Israel, Jerusalem !
@Iamhzhymailo
@Iamhzhymailo 7 місяців тому
Цікаво про держпідприємста було б глянути! Дякую за роботу!
@costua
@costua 7 місяців тому
зробимо
@olpkol
@olpkol 7 місяців тому
Одним з двох "системних" економічних гравців Сингапуру є компанія, яка належить міністерству фінансів країни і називається Темашек Холдінгз. можна почитати про неї в вікіпедії... (назву другої забув)...
@user-rq6sj2pj4h
@user-rq6sj2pj4h 5 місяців тому
Це кайф,дякую тобі💪🙏🔥🤝🤝😂🤝🤝😜🫡🤗
@user-cv8rb7if1e
@user-cv8rb7if1e 7 місяців тому
Дуже цікаве відео, є підґрунтя для роздумів. Запропонована тема відео буде дуже цікава👍
@Komex233
@Komex233 4 місяці тому
Дякую! Було дуже цікаво слухати і дивитись !
@rodion-z
@rodion-z 7 місяців тому
Дякую за такі цікаві репортажі
@user-jo6xr4yq5r
@user-jo6xr4yq5r 7 місяців тому
здивував показник людсього капіталу, не знала, що він там насільки високий, це круто
@user-jd3vm7ie1g
@user-jd3vm7ie1g 7 місяців тому
Мене також саме це вразило, що держава піклується про навчання громадян😊
@Chorna_Lana744
@Chorna_Lana744 7 місяців тому
Класне відео вийшло, цікаво з акцентами на головному! думала Сінгапур всюди в топі, а виявляється має нерівномірність доходів Порівняння з Україною як завжди влучно й доцільно
@user-pu3fv7ep4f
@user-pu3fv7ep4f 7 місяців тому
Ви дуже дивні як і більшість нашого населення.Порівнювати Сингапур і нашу країну,це як порівняти новенький мерседес тільки конвеєра з нашим переможним запорожцем Таврія, ржава без коліс без мотора стоячи на кірпічах а всередині ще й нагадили.Ну дивні так дивні.
@Chorna_Lana744
@Chorna_Lana744 7 місяців тому
@@user-pu3fv7ep4f Порівння з Україною доцільні, щоб побачити наочно який розрив. Особисто я коли дивлюся про розвиток країн і звучать цифри, статистика - відразу виникає думка «а як у нас з цим», коли так подають інформацію як в цьому відео не потрібно після перегляду йти і гуглити показники щоб подивитись як в Україні. Якщо Ви уважно дивились відео, то могли помітити стиль порівняння - це не стандартне +/- економік з різним розвитком
@3dyurash-ko301
@3dyurash-ko301 7 місяців тому
Вподобайка встановлена і коментар для розвитку каналу і подяка за новини 🎉🎉
@user-iy5yc9pw1z
@user-iy5yc9pw1z 7 місяців тому
Дякую за Вашу роботу! Лайк в розвиток каналу!
@oleksandr9159
@oleksandr9159 4 місяці тому
Дуже цікаво і змістовно! Дякую за вашу копітку роботу.
@Jerkypes
@Jerkypes 7 місяців тому
Дуже цікаво ! Не знаю як у вас це виходить, продовжуйте в тому ж дусі 👍
@DavidDukhowny
@DavidDukhowny 7 місяців тому
дзякуй за субцітры на беларускай мове, вельмі кранула.
@costua
@costua 7 місяців тому
ну ось тепер будемо додавати - автоматичний переклад Ютубу
@notfound870
@notfound870 7 місяців тому
Дякую, дуже цікаво!
@ol651
@ol651 7 місяців тому
обожнюю ваші відео! Дякую!
@costua
@costua 7 місяців тому
Дякуємо
@MyZaggi
@MyZaggi 7 місяців тому
Дякую за матеріал 👏🏻
@konstantinperepelycia4602
@konstantinperepelycia4602 7 місяців тому
Дякую Вам за цікаві унікальні матеріали!
@user-lu6sj3sn8q
@user-lu6sj3sn8q 7 місяців тому
Дякую за Вашу працю!
@elenaodelia927
@elenaodelia927 16 днів тому
Дякую чудовий фільм
@user-gx7ee8ui2j
@user-gx7ee8ui2j 3 місяці тому
дякую,ви неймовірні❤❤❤❤❤
@johnmarkson4753
@johnmarkson4753 7 місяців тому
секрет прост и многое кто читал Ли Куан Ю его знают: 1. Английское право 2. Английский язык 3. Трудолюбивый народ
@ShedewrS
@ShedewrS 7 місяців тому
І жодної росії!)
@Wordssss822
@Wordssss822 3 дні тому
Успіху та розвитку і побільше переглядів
@costua
@costua День тому
підпишіть петицію petition.kmu.gov.ua/petitions/6286
@olehsukhonosov2634
@olehsukhonosov2634 7 місяців тому
Дякую вам за классний контент!
@katerynapa3257
@katerynapa3257 7 місяців тому
Супер корисно і цікаво 🎉🎉🎉
@egorovzp
@egorovzp 7 місяців тому
Дякую!
@user-ut9jc4xz7p
@user-ut9jc4xz7p 7 місяців тому
Дійсно якісний україномовний контент. Дякую авторам та всьому колективу каналу. Слава ЗСУ!!
@posmiha
@posmiha 7 місяців тому
Дуже класне відео
@L.AL.A
@L.AL.A 7 місяців тому
Якісна інформація і дуже цікаво дивитися , потрібене відео про чому придприемства в руках держави це зло
@user-yy9ov2jc2n
@user-yy9ov2jc2n 7 місяців тому
Про це ж наче було вже на цьому каналі. Пошукайте серед їх минулих відео
@costua
@costua 7 місяців тому
то були трохи інші і менші за розміром. То було про державні інвестиції. А це буде конкретно про держпідприємства
@user-vr6dn5xn4i
@user-vr6dn5xn4i 7 місяців тому
Молодці, класний канал!
@costua
@costua 7 місяців тому
Дякуємо
@Aligator519
@Aligator519 6 місяців тому
Дякую
@rabbits_phonograf
@rabbits_phonograf 5 місяців тому
Вважаю, що базовим є 3 речі: - зверхність права в його АНГЛІЙСЬКІЙ версії, що близьке до морського права; - географічне положення - кількість суден, що проходить Малаккською протокою та, в решті решт, Сінгапурською протокою може позмагатися с Суецьким та Панамським каналами; - вкладення коштів в освіту (тут до речі схоже з Тайванем) населення та ставка на вискотехнологічний бізнес. До речі, багато компаній з Тайваню користуються представництвами у Сінгапурі. Навіть пошта Сінгапуру обслуговує Тайвань щодо міжнародних відправленнь (хоча можливо не тільки вона, але...).
@user-rq5lp5hd8s
@user-rq5lp5hd8s 7 місяців тому
Дякую за якісний та корисний україномовний контент! Бажаю розвитку!
@user-iz6gf7hh4h
@user-iz6gf7hh4h 7 місяців тому
Все що поєднує успіх багатьох держав - це першочергова боротьба з корупцією. Певно і для України це буде початок нового життя)
@Igor-bt5jq
@Igor-bt5jq 7 місяців тому
Неопатримоніалізм може розширити охоплення держави на географічні та соціальні периферії країни, забезпечити короткострокову стабільність і сприяти інтеграції суспільства.
@nightcrawler1161
@nightcrawler1161 7 місяців тому
Дякую за вашу роботу! Дуже цікаве відео. Так, потрібно відео на тему "Чому державні підприємства є злом" :)
@costua
@costua 7 місяців тому
так, зробимо
@nightcrawler1161
@nightcrawler1161 7 місяців тому
@@costua дякую!
@mr.roktus7721
@mr.roktus7721 7 місяців тому
Молодці
@VulkanD
@VulkanD 7 місяців тому
Хотів би дізнатися про шкоду і переваги державного підприємництва.
@costua
@costua 7 місяців тому
зробимо
@ievgenchesnokov1070
@ievgenchesnokov1070 7 місяців тому
Державне підприємництво пасує перед вигодами ТНК: вони не платять пенсій, стипендій і т.п. Фактично з 1929 - після монополізації ринків - держави програли ТНК, які забезпечують вищу норму прибутку. ТНК знімають "вершки", а державам дістаються "корешки". Держави - на службі корпорацій: згадайте як всі держави дружно "взяли під козирок" під час 'епідемії' Ковіду і ввели 'надзвичайні' обмеження прав людей, не надавши ніяких обгрунтувань (збудника Ковіду досі не пред'явлено).🙃
@ievgenchesnokov1070
@ievgenchesnokov1070 7 місяців тому
Більшість держав закупили бюджетним коштом у Big Farma якісь 'експеріментальні' ліки від невідомої хвороби. Дисидентів виявилося двое: президенти Білорусі та Бразилії. Президента Бразилії невдовзі поміняли на лояльного, а Луку 'пробачили', бо він грає божевільного, а це - до вподоби ТНК.🙂
@sanekX27
@sanekX27 7 місяців тому
До сліз 😭
@user-zp2nu1ef4g
@user-zp2nu1ef4g 7 місяців тому
Дуууууже крутий голос - каааайф: лайк лише за нього! Як звати цього чоловіка!?
@costua
@costua 7 місяців тому
Дмитро... він футбольний коментатор
@yan_omp
@yan_omp 7 місяців тому
Якісний україномовний контент! 👍
@user-um7fp5tk4l
@user-um7fp5tk4l 7 місяців тому
Цікава та змістовна інформація.
@KrichProduction
@KrichProduction 7 місяців тому
О так, відео про державні підприємства дуже потрібні. Буквально позавчора мені кілька людей намагалися довести, що держава може будь-яке неефективне підприємство зробити ефективним і що ліквідація, чи продаж держпідприємств - це зло.
@costua
@costua 7 місяців тому
Ого, цікаво. А вони конкретні приклади таких підприємств наводили?
@KrichProduction
@KrichProduction 7 місяців тому
@@costua Та звісно, що ні. Але чітко впевнені, що, треба просто туди чесну розумну людину, яка те все зробить. Послав їх до Останнього капіталіста, але там в нього воно по різним відео розкидане, то ж сумніваюся, що вони хоч щось там дивилися.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
Може. Але не бажає. Якщо йдеться про нашу країну. Але в цілому освічених менеджерів з реальним досвідом дуже мало.
@KrichProduction
@KrichProduction 7 місяців тому
@@putinisakiller8093 навіть, якби бажання було таким, шо аж з вух пара йде, корупцію на таких підприємствах побороти складно. Особливо у нас, особливо в такій кількості підприємств.
@olpkol
@olpkol 7 місяців тому
Державне підприємство "Темашек Холдінгз" яке належить мііністерству фінасів країни, володіє окрім іншого найкращою авіакомпанією в світі багато років підряд "Сингапур ейрланс" ( і донедавна найбільшим в азії сингапурським нафтопереробним заводом, який зараз перепродали китайській державній нафтопереробній компанії...)
@user-bs3hw5rs4u
@user-bs3hw5rs4u 2 місяці тому
Ооо, це крутий дядько, перш ніж щось казати, почитате його книги, геополітика в чистому вигляді
@costua
@costua 2 місяці тому
Читали. Багато ідеалізації, перекручень і недосказаного
@karinakovalska9851
@karinakovalska9851 7 місяців тому
❤❤
@angelvasilev3140
@angelvasilev3140 6 місяців тому
👍👍👍
@user-ub3yr3ir2i
@user-ub3yr3ir2i 6 місяців тому
В нашій країні по-перше треба вивести з тіні такі напрямки, як маріхуанна та проституція, бурштин....По-друге за викриття корупції оголошувати грошову винагороду, по-третє фізичний примус до алкашів, бомжів, наркоманів.... З боку держави, щоб обсикались зі страху, коли з'явиться бажання побухати на дітячому майданчику....
@user-ii3ps7uu7m
@user-ii3ps7uu7m 5 місяців тому
Борімось з побутовою корупцією на місцях, піднімаймо публічно більше ідеї приватизації держ підприємств, створення максимально простих умов для відкриття бізнесу та його ведення, та звичайно пенсійної реформи з переходом на змішану.
@user-my2hc5qp1b
@user-my2hc5qp1b 7 місяців тому
Як завжди все цікаво та корисно 👍 Хай квітне Український ютуб,
@bohdan4677
@bohdan4677 7 місяців тому
Чому ніхто не каже про економічне диво Ізраїлю? Це мега сильний приклад. Вороже оточення, технологічний розвиток, народжуванність 2.9 дітей на жінку. На відміну від Ізраїлю, Сінгапур не здатен відновлювати свої людські ресурси. Але всі говорять про Сінгапур і мовчать про Ізраїль.
@costua
@costua 7 місяців тому
))) ви уважніше подивіться перелік наших відео. Було про Ізраїль - ukposts.info/have/v-deo/kXJ3jnl9eJV5mnk.htmlsi=Z0ukk38q2dqLZaIg
@bohdan4677
@bohdan4677 7 місяців тому
@@costua Так, але все одно погодьтеся, що про Сінгапур згадують на багато частіше
@familylife9200
@familylife9200 7 місяців тому
Чому державні підприємства є зло? Хочу випуск👌
@costua
@costua 7 місяців тому
Зробимо ))
@jasperhumpsman7151
@jasperhumpsman7151 7 місяців тому
Під копірку не треба, але дуже багато у чому треба повчитися в Лі. Він всьому світу показав першу в історії "здорову" диктатуру. Можливо якщо б Зеленський зробив саме те, про що знімав у серіалі, то рівень корупції знизився би. А так я за контроль, камери у туалетах.
@Volodymyr_B52
@Volodymyr_B52 7 місяців тому
В історії з Сінгапуром є один сутєвий нюанс. Корінні жителі становлять лише близько 15% населення країни. А більше 50% населення взагалі народилися за межами країни.
@costua
@costua 7 місяців тому
А як це повливало на розвиток країни? Можете докладніше розписати?
@Volodymyr_B52
@Volodymyr_B52 7 місяців тому
@@costua мігранти, тобто люди, які змогли саморганізуватися і переїхати в іншу країну для покращення свого власного життя, корисніші для розвитку економіки, ніж люди які вдома рівно сидять на сраці і яких все влаштовує, і які нічого особливо не хочуть міняти. Також такі люди краще сприймають якісь зміни, тобто в такому соціумі простіше проводити реформи. Далі відбувається ефект мультиплікації, і якість мігрантів (їхня кваліфікованість і освідченість) зростає. Новим хвилям мігрантів легше адаптуватися, тому що навколо більшість такі самі мігранти, які приїхали на 5-10 років раніше і тому не сприймають новоприбулих як чужаків. Іншою стороною цієї медалі, є те, що корінне населення опиняється в абсолютній меншості на своїй власній землі. І на відміну від ОАЕ, в Сінгапурі корінні малайці, не перебувають в привілейованому становищі, а в основному виконують роль обслуговуючого персоналу. А також, як я чув мають проблеми зі збереженням національної самосвідомості - шкіл з викладанням малайською зовсім, або майже не має, державна мова англійська. Хотіли б для України такого майбутнього? Хоча, на мою думку, для країни з такою чисельністю населення, як в України щось подібне повторити не можливо. І не тому, що не знайдеться 100 мільйонів китайців і 40 мільйонів індусів, які б захотіли переїхати до нас жити (щоб приблизно відтворити пропорцію цих народів в Сінгапурі). А тому, що в світі не знайдеться такої кількості доларових мільйонерів, які б захотіли переїхати в умови нашого клімату, пропорційно до того скільки вибрали для себе Сінгапур.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
@@costua Думаю, дуже сильно. Хоча важливим є також менталітет іммігрантів. Подивіться на США - країну емігрантів. Зазвичай люди імігрують із якимось НАМІРОМ. Вони мають мету, віру, бажання, готовність працювати та вчитися...
@user-rn2it3rs5r
@user-rn2it3rs5r 7 місяців тому
👍
@SergiyPushniak
@SergiyPushniak 7 місяців тому
Було б цікаво, подивитись в окремому сюжеті як Сінгапур поборов корупцію і чи могла б Україна перейнняти цей досвід.
@costua
@costua 7 місяців тому
Побороти корупцію можна, коли в тебе є верховенство права, тобто працюючи суди. Важливо не суворість покарання, а його невідворотність. Тобто навіть якщо корупціонеру загрожує 5 років позбавлення волі і це в суді буде доведено, то це набагато краще, ніж формальні 20-30 років, але можна порішати і отримати якійсь умовний термін.
@SergiyPushniak
@SergiyPushniak 7 місяців тому
@@costua це все зрозуміло, але перечитайте коментар, цікавить саме досвід та ідеї які використовувались Лі Куан Ю в Сінгапурі (судову систему також налогодили за його правління.) тобто, можна зробити випуск - в якому буде показано, на прикладі Сінгапуру, за яких чиників можна подолати коропцію.
@nataliabezkhlibna2304
@nataliabezkhlibna2304 7 місяців тому
Цікаво чи самі жителі Сінгапуру задоволені своїм життям...
@costua
@costua 7 місяців тому
завжди є незадоволені ))
@ShedewrS
@ShedewrS 7 місяців тому
Там "справжніх" сінгапурців в кращому випадку половина населення залишилося. Особливо у "міні" державах, де велика кількість інвестицій, корінне населення витісняється новим яке приїхало з грошима.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
Якість життя в країні визначається кількістю іммігрантів.
@bohdan4677
@bohdan4677 7 місяців тому
Секрети успіху малих острівних країн дуже схожі: малий розмір, торгові шляхи, офшорні схеми, паразитування на економічних і людських ресурсах більших сусідів. Це стосується і Сінгапуру, і Кіпру, і Ірландії. Також це стосується таких материкових мікро-країн, як Люксембург, ОАЕ, Монако.
@costua
@costua 7 місяців тому
а на чому паразитує Сінгапур?
@BarneyChicanery
@BarneyChicanery 7 місяців тому
@@costua морська артерія
@bohdan4677
@bohdan4677 7 місяців тому
@@costua Як мінімум, на людських ресурсах. Сінгапур не здатен відтворювати власне освічене населення. Народжуванність в Сінгапурі гірше, ніж в Україні. Але Україна пережила кризу 90х, дві реаолюції, з 2014 року веде війну, передила торгові блокади. Варто з якоїсь причини ослабнути притоку освічених мігрантів, на приклад вони вирішать піти до Німеччини і США, і в Сінгапурі почнуться кризові явища.
@user-tv1ks8qq1v
@user-tv1ks8qq1v 7 місяців тому
А секрети успіху великих материкових країн, як Фінляндія, Канада, Німеччина чи Чехія???? Як ви поясните??? Просто народ обирав Лі Куан Ю, бо він обіцяв їм гарне майбутнє через піт, тяжку працю і довгий шлях. А не епоха зубожіння закінчилася, какая разгіца, всім вчителям по 4000 доларів, а армію ми скоротимо бо на масло не вистачає!!! Головне, дивіться 95 квартал і нічим не переймається!!! Такий шлях обрав народ наш, те тепер і пожинаємо
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
@@costua Транспорт, капітал. Усі багатії "паразитують" на бідних. Секрет успіху УСІХ 20 розвинених країн полягає у протестантстві. За винятком єдиної країні - Японії - яка натомість має власний аналог.
@korolchuktv6953
@korolchuktv6953 3 місяці тому
Потрібно відео "Чому державні підпрємства є злом".😮
@costua
@costua 3 місяці тому
вже є ))) ukposts.info/have/v-deo/n3l8eZCJkYejk3U.html
@mysikrm6736
@mysikrm6736 7 місяців тому
😊
@waldo1916
@waldo1916 7 місяців тому
Висновок тут лише один : верховенство права і захист права власності + мінімальне втручання держави в економіку.
@costua
@costua 7 місяців тому
Саме так
@olpkol
@olpkol 7 місяців тому
1. ні. 2. ні. 3. ні. 4. все описано в 2 томі мемуарів Лі Кван Ю "З третього світу в перший"...
@user-xj6fo6uf8z
@user-xj6fo6uf8z 7 місяців тому
От тобі політика здорового глузду
@costua
@costua 7 місяців тому
економічна політика - так!
@user-xd1rz9ri7q
@user-xd1rz9ri7q 5 місяців тому
Дякую за відео! Чому державні підприємства є "злом"? Цікаво дізнатися.
@LifeInMotion3600
@LifeInMotion3600 6 місяців тому
Хочу відео про державні підприємства
@gerguna
@gerguna 7 місяців тому
ну нарешті, моя критика не пройшла даром :) молодці! тільки ще поцікавтесь, чому в Сінгапурі немає незалежності центрального банку в сенсі МВФ та яким чином формується відтік ліквідності завдяки CPF та як це впливає на менеджмент курсу
@costua
@costua 7 місяців тому
дякуємо, подивимось
@maximkrugliak1091
@maximkrugliak1091 7 місяців тому
Відео про те, що державні підприємства - це зло, потрібно.
@costua
@costua 7 місяців тому
Буде
@yoolkod2508
@yoolkod2508 7 місяців тому
Я не готова так просто погодитись, що державні підприємства є злом, тож чекатиму на ваше відео з обгрунтуванням.
@costua
@costua 7 місяців тому
зробимо
@bravebrush5057
@bravebrush5057 7 місяців тому
Таблиця індексу людського капіталу. Можете дати покликання?
@costua
@costua 7 місяців тому
datacatalog.worldbank.org/search/dataset/0038030/Human-Capital-Index
@Igor-bt5jq
@Igor-bt5jq 7 місяців тому
Твоє покликання боротися зі злом і захищати Готем від лиходіїв!
@bravebrush5057
@bravebrush5057 7 місяців тому
@@costua Дуже дякую!
@andriimelnychenko82
@andriimelnychenko82 7 місяців тому
Зніміть будь ласка огляд на Ель Сельвадор
@costua
@costua 7 місяців тому
А на що там саме акцентувати увагу?
@user-mx6qh7ur1h
@user-mx6qh7ur1h 7 місяців тому
Будь ласка, дайте посилання на індекс людського капіталу, дуже хочеться подивитись на інші країни також, я ніде не можу знайти цей список(
@costua
@costua 7 місяців тому
testbook.com/ias-preparation/human-capital-index
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
Вікіпедія. ;) Дуже рекомендую.
@user-mx6qh7ur1h
@user-mx6qh7ur1h 7 місяців тому
@@costua дякую🩷
@SlavolyubBogach
@SlavolyubBogach 5 місяців тому
Державна власність не є зло. Зло корупція і бездарність керування. Продати (прихватизувати) і дурень може, та дурень розпродасть і сидить з пустими кишенями, а ось примножити розбудувати то вже треба справді мізками працювати.
@costua
@costua 5 місяців тому
Дивно, а чому корупція і бездарність переважно на державних підприємствах, а не у приватних?
@SlavolyubBogach
@SlavolyubBogach 5 місяців тому
@@costua ви що з Марса? На приватних такі ж люди працюють і точно так само крадуть від дироуола і до мільйонів, обманюючи власників і працівників. Порушення є всюди. Питання не в наявності злодіїв, а в ефективності системи, котра протидіє їм.
@Griffon312
@Griffon312 7 місяців тому
+
@dmitrysemenyuk6059
@dmitrysemenyuk6059 7 місяців тому
Про Сінгапур був фільм по телевізору показували приблизно в 2005 році. Надіявся що у нас щось змінеться. Надія вже вмерла!! Нічого не змінеться ні на йоту!!
@costua
@costua 7 місяців тому
щоб щось змінилося, треба щоб люди, тобто кожен з нас, був активним громадянином країни
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
Що ви готові запропонувати державі?
@footballvideo4u
@footballvideo4u 7 місяців тому
Будь ласка, зробіть відео чому державні підприємства - це зло. Особливо про укроборонпром. Я всім знайомим та родичам перешлю. Ще хотілось би відео: що на вашу думку неможливо втілити в Україні порівняно з такими країнами, як Сінгапур, Швеція чи Ірландія.
@costua
@costua 7 місяців тому
зробимо, тільки там укроборонпрому не буде, бо будуть інші ДП. А відео і так є розширеним
@footballvideo4u
@footballvideo4u 7 місяців тому
Думаю, найближчим часом в суспільстві буде багато спекуляцій на тему укроборонпрому. Що його ні в якому разі не можна продавати іноземним частим підприємствам. Оборона для України - це зараз ключова тема. Також є думка, що зараз на заході є бажаючі виробляти зброю саме в Україні, тому що для нової зброї дуже важливі польові випробування. Тому дуже хотілося дізнатися ваші міркування в окремому відео по темі: Чому Україні потрібно (або не потрібно) продати укроборонпром.@@costua
@user-zu1uc2pt7u
@user-zu1uc2pt7u 7 місяців тому
Неможливо втілити все. Це я вам пишу з Ірландії) Україна цивілізаційно десь за років 400. Тому наш реальний максимум це Польща або Румунія й то не факт
@user-jd3vm7ie1g
@user-jd3vm7ie1g 7 місяців тому
​@@costuaякщо можна про ДП Київводоканал, який в приватній власності 😊
@SwAr0gg
@SwAr0gg 7 місяців тому
Дякую за відео! так, зробіть будь ласка відео чому держпідприємства в Україні це зло
@costua
@costua 7 місяців тому
Вже почали працювати
@SwAr0gg
@SwAr0gg 7 місяців тому
Ви кращі! @@costua
@user-nh1xj6oo1w
@user-nh1xj6oo1w 7 місяців тому
Відео сподобалось, респект друзі - продовжуйте далі!
@costua
@costua 7 місяців тому
Дякуємо, продовжимо
@user-cq3df5oi6b
@user-cq3df5oi6b 7 місяців тому
Маю надію що в нашій державній програмі "ДІЯ" з'явиться можливість будь якому громадянину вкладати гроші в Українську економіку - це могло би дати непоганий поштовх нашій країні !
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 7 місяців тому
Маєте зайві гроші? Я знаю, куди їх спрямувати задля розвитку держави і не тільки.
@user-vf6qn8ms6r
@user-vf6qn8ms6r 7 місяців тому
Державні облігації це і є те про що ви пишете
@user-qg2qd8ru7d
@user-qg2qd8ru7d 7 місяців тому
головне верховенство права
@user-or4tz8sh2q
@user-or4tz8sh2q 7 місяців тому
Так, я б хотів побачити відео, " чому державні підприєства є злом ".
@costua
@costua 7 місяців тому
буде
@ncw9863
@ncw9863 7 місяців тому
Друже, дякую за відео, у тебе дуже круто поставлений голос Але придбай будь ласка поп фільтр, бо слова євроПа, яПонія, сиграПур, Проблема і т.д. роблять боляче вухам :(
@costua
@costua 7 місяців тому
зробимо
@tsyka1
@tsyka1 7 місяців тому
Та вже давно зрозуміло, що це не наш шлях. Звісно, було б цікаво якось британське право запровадити у нас... Але не вірю в це.
@costua
@costua 7 місяців тому
Чому не вірите?
@Ayvengo21
@Ayvengo21 7 місяців тому
Сам автор цього економічного дива багато про нього писав і зробив для цього не мало, але здебільшого його успіх це максимально вигідне положення, а дивлячись на карту можна помітити що величезна кількість морських щляхів проходять через це місто. Економіка регіону швидко розвивалась, а відритісь світової торгівлі дала можливість скористатися нагодою. Як би ви не мудрили десь у Афганістані такого ефекту ніяк не домогтися. Можливо як Боцвана щось можливо проте хто чув про їх успіхи взагалі, а вони визначні зважаючи на відсутність доступу до морів і суцільну бідність в регіоні.
@user-wk1yt2dq9u
@user-wk1yt2dq9u 7 місяців тому
Як там Шрі-ланка? Мадагаскар? Аргентина?
@Ayvengo21
@Ayvengo21 7 місяців тому
@@user-wk1yt2dq9u Такої жирної локації в них нема. Проте і такий потенціал можно було протринькати. Я лиш про те що такий успіх відтворити будь де не вийде.
@D.S.handle
@D.S.handle 7 місяців тому
Не знаю, мені здається той факт що Ботсвана є відносно успішною та розвиненою африканською країною є відомим багатьом хто цікавиться такими темами. Хоча й в випадку Ботсвани цинік зможе все звести до алмазного багатства країни.
@Ayvengo21
@Ayvengo21 7 місяців тому
@@D.S.handle не без алмазів це точно проте вони скоріше дали простір для маневру ніж на них живе держава покладаючи більшість своїх надій.
@D.S.handle
@D.S.handle 7 місяців тому
@@Ayvengo21 просто за бажанням те саме можно собі уявити і для інших країн. Афганістан має неймовірний запас корисних копалин, якби йому в один час пощастило з розумним лідерством, то країна могла б мати непогану економіку. Але звісно такі гіпотетичні припущення завжди мають свої вади, адже є причини чому вони не сталися.
@user-pu3fv7ep4f
@user-pu3fv7ep4f 7 місяців тому
Поки наша країна займалася черт знає чим,нуууу дуже малюсінька країна увійшла в світовий економічний топ.За це цій країні і його лідеру тричі велика Слава Сінгапуру.
@costua
@costua 7 місяців тому
Вам подобається писати дурні коментарі і виглядати дурнем? з 1965 року була незалежна країна, яка отримала від британців у спадок право.
Why is Taiwan more successful than China?
51:40
Ціна Держави
Переглядів 683 тис.
Thailand's economy: how not to become Singapore
37:29
Ціна Держави
Переглядів 75 тис.
«Чудовий ранок. Як не проспати життя» | Гел Елрод
31:10
Книжковий Інсайт
Переглядів 625 тис.
Севастополь. Реальна історія з Акімом Галімовим
23:21
РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ
Переглядів 346 тис.
Все про економічну міць Британії
1:32:18
Останній Капіталіст
Переглядів 274 тис.
How Korea recovered from the war
49:20
Ціна Держави
Переглядів 79 тис.
Як Росія захопила півсвіту: підкорення Далекого Сходу
17:41