«Співоча частина» Літургії: антифони. Таємниці богослужіння - випуск 8

  Переглядів 4,649

Українська Православна Церква

Українська Православна Церква

2 роки тому

Іноді пізнання тих, хто відвідує богослужіння закінчується на «зараз читають, а тепер співають». Про «співочу» частину Літургії розповідає ієромонах Митрофан (Божко), викладач Київської духовної академії і семінарії, у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком.
Про перший антифон, який миряни чують на Літургії, ледве переступивши поріг храму, - «Благослови, душе моя, Господа» - та про другий антифон, що підсилює символіку першого й надає йому смислового навантаження словами «Хвали, душе моя, Господа».
Про особливості і символічні сенси антифонів зображальних, святкових і щоденних, яким віряни часто не приділяють належної уваги, але в яких для нас звучить важливий заклик - славити Господа нашого Іісуса Христа, хвалити Його та дякувати Йому за все. Про тропарі і кондаки, про значення і смисли малого входу та про те, яким чином священник і віряни «вітаються» з Богом у Його домі.
У новому проекті розповідаємо, як усвідомлено стати співучасниками Божественної літургії і таїнства Євхаристії. Про історію виникнення антифонів, про традицію антифонного співу в храмах у ІІ столітті та в наш час, про їх зміст та нашу роль у цьому моменті Літургії - дивіться у черговому відео з циклу нового проекту «Таємниці богослужіння», яке Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував спільно з Київською духовною академією і семінарією.
Антифони вказують нам той дорогоцінний шлях, як стати блаженними, як стати тими, хто наслідує Царство Боже, і водночас демонструють нам, що увійти в Царство Небесне ми можемо не лише символічно за богослужінням, а дійсно стати його спадкоємцями, маючи перед собою слова Господні та приклад святих, яких вшановуємо у тропарях.
«Антифони для нас є "запрошенням" до храму Божого, є сповіданням того, що заходячи до церкви, ми входимо у простір Святого Письма, у простір Царства Божого, де ми, власне, єднаємося з Христом, - відзначає ієромонах Митрофан. - І завдання кожного з нас у тому, щоб Світло Христове, яке просвітлює людину через виконання заповідей Божих і наслідування Христа, в нашій участі в Літургії та прийнятті Євхаристії стало нашим Світлом. Ми маємо відповісти своїм життям на заклик нам, християнам, що йдучи за Христом, ми маємо бути світлом цього світу».
Більше новин та інформації на сайті УПЦ та у соціальних мережах.
Сайт: news.church.ua/
Facebook: / church.ua
Twitter: / presschurchua
Підписуйтесь на розсилку в Telegram, щоб першими дізнаватись про всі новини: t.me/upc_news

КОМЕНТАРІ: 10
@bogdanrudakevych
@bogdanrudakevych 8 місяців тому
Слава Богу нашому ! 🙏
@user-cq4pk1el4p
@user-cq4pk1el4p 2 роки тому
Братья и сестры, ставим лайки (большие пальцы вверх под видео). Это помогает, чтобы больше людей увидели и услышали эту красоту. Спаси, Господи. Во славу Божью! Прошу молитв о ближних и родных
@user-rr1bf2sf1u
@user-rr1bf2sf1u 2 роки тому
Большая вам благодарность за просвещение! Спаси Господь!
@user-ds5iu8vx7w
@user-ds5iu8vx7w 2 роки тому
Дякую. Лайк на підтримку каналу.
@Denis-Sedin
@Denis-Sedin 2 роки тому
Спаси Господи за труды Ваша!!!
@htfhlb
@htfhlb 2 роки тому
Спасибо за труды праведные!
@user-gj2qc6nw2k
@user-gj2qc6nw2k 2 роки тому
Интересный и важный разговор, но розуміти, про ще йде мова в храме можно лишь тогда, когда регент помнит и чтит, что "С начала было Слово...". Если же для регента главное - мелодия и вокальные данные певцов, то смысл происходящего полностью теряется. Ну да, могут возразить, что музыка - тоже звук, тоже может выразить некий смысл. В таком случае, Писание надо начинать словами: "С начала был звук...". Уходя в "красивость" звучания голосов, регент кощунствует. К сожалению, стало возможно пренебрегать смыслом Службы ради вокализа, ибо, практически, без слов звучат песнопения в храмах. Кстати, вспомнилось, как несколько лет назад во время Рождественской Службы в храме Христа Спасителя, "Ныне отпущаеши..." исполнил хор мальчиков Большого театра. Что могут знать и понимать 10-летние пацаны о симеоновом воздаянии за сомнение в одном слове Септуагинты? О десятках лет полного и безропотного одиночества в ожидании Встречи? Платный хор детей, с малых лет живущих в атмосфере театральных интриг и зависти; и ведь кто-то притащил их в Храм. Грех-то какой... Да и желание православного артиста участвовать в Литургии понятно, но надо учитывать и материальную сторону, не так ли?
@user-jy3vv7uc3s
@user-jy3vv7uc3s 2 роки тому
Хвала Гетьману и Героям ВСУ Слава 🇺🇦🔱 Жыве Беларусь ⚪❤️⚪ Алга Казахстан 🇰🇿 рибята держим строй 😎
@user-xs7cq7br4m
@user-xs7cq7br4m 2 роки тому
😮🙄🥴❓❓❓😲
@user-jy3vv7uc3s
@user-jy3vv7uc3s 2 роки тому
@@user-xs7cq7br4m 😘
Третій антифон і Малий вхід. Таємниці богослужіння - випуск 9
29:46
Українська Православна Церква
Переглядів 4 тис.
😱СНЯЛ СУПЕР КОТА НА КАМЕРУ⁉
00:37
OMG DEN
Переглядів 600 тис.
Что будет с кроссовком?
00:35
Аришнев
Переглядів 2,4 млн
Анита просто на химии, поэтому такая сильная
00:21
Женя Лизогуб SHORTS
Переглядів 2,8 млн
Вера наша
5:09
sanechek
Переглядів 118 тис.
Подяка за Причастя та завершення Літургії | Таємниці богослужіння - випуск 26
23:04
Тропарі й кондаки. Таємниці богослужіння - випуск 10
24:47
Українська Православна Церква
Переглядів 3,7 тис.
Великий пост заканчивается.  Что дальше? Иерей Константин Корепанов (18.04.2021)
1:27:27
Официальный лекторий свящ. Константина Корепанова
Переглядів 97 тис.
😱СНЯЛ СУПЕР КОТА НА КАМЕРУ⁉
00:37
OMG DEN
Переглядів 600 тис.