Таємниця походження галактик. Чому наука не знає, як це пояснити?

  Переглядів 12,703

About Universe

About Universe

День тому

Актуальні новини та багато цікавинок щодня!
Facebook: profile.php?...
Telegram: t.me/shodo_vsesvitu або за запрошувальним посиланням t.me/+8kgWsF_D5Lk4NDdi
Instagram: / about_vsesvit
Величезне окреме дякую тим, хто зголосився підтримати канал 💰!
Долучайтесь до спонсорства каналу 👉 / @vsesvitua
Пригостити автора кавою 👉 www.buymeacoffee.com/vsesvitua
Стати патроном каналу 👉 / aboutvsesvit
Разові донати на монобанку 👉 send.monobank.ua/jar/7c4Go4c8Gp ( 5375 4112 0689 2031 )
Галактика - це космічна система, яка складається із зір, космічних променів, зоряних скупчень, хмар пилу, хмар газу, міжзоряної речовини та інших космічних об'єктів. Утворення галактик вважається природним етапом еволюції Всесвіту. Не в останню чергу через свої розміри, галактики є одним з основних елементів, за якими відбуваються астрономічні спостереження.
Вивчення народження та еволюції галактик допомагає зрозуміти процеси, що сформували неоднорідний Всесвіт з однорідного початку, зформували перші галактики, та породили різноманіття структур, що спостерігаються в найближчих галактиках.
Припускається, що галактика формується, за теоріями формування структур, в результаті крихітних квантових флуктуацій після Великого Вибуху. Найпростіша модель цього, що в цілому узгоджується зі спостережуваними явищами, є модель Лямбда-CDM; за нею, кластеризація і злиття галактик - це те, як вони збільшують масу, та за рахунок чого визначається їх форма та структура.
Отже, саме це відео привідкриє завісу над таємницею походження галактик і пояснить, чому наука все ще шукає відповіді. Дізнайтеся, як утворилися галактики і що на це впливає!
00:00 Галктики - основа сучасного Всесвіту?
02:30 Як ми вивчаємо галактики?
07:37 Перша класифікація галактик
09:45 Класифікація галактик. Сучасний погляд. Чому вони такі різні?
14:52 Формування галакатик. Як утворилися галактики?
16:11 Динамічна еволюція галактик
17:15 Спектрофотометрична еволюція галактик
18:22 Хімічна еволюція галактик
22:06 Ієрархічна концепція утворення галактик
24:20 Проблеми ієрархічної концепції
27:17 Емпіричні сценарії формування галактик
#галактики #всесвіт #космос #наука #українською

КОМЕНТАРІ: 60
@tarasbendarevskii
@tarasbendarevskii 3 дні тому
Комент за чудовий український контент!
@bogdanich375
@bogdanich375 12 днів тому
Крутий матеріал!🤩👍 Дякую!🙂
@vsesvitUA
@vsesvitUA 12 днів тому
Дякую вам!
@JohnW13457
@JohnW13457 8 днів тому
Цікаво та круто! Подяка автору🇺🇦
@vadymkvasha4556
@vadymkvasha4556 11 днів тому
Випуск супер, дякую, ця тема якось оминала мене, а насправді дуже багато цікавого!
@user-eb5vv7xi6b
@user-eb5vv7xi6b 12 днів тому
Цей коментар на підтриму каналу!!! Ще раз - дякуємо!!!
@user-dn5qt9fx7s
@user-dn5qt9fx7s 11 днів тому
Перший раз в житті почув, що Кант був космологом! Крутий чувак, не тому своє життя присвятив...
@user-yo5gd2ug6d
@user-yo5gd2ug6d 11 днів тому
Супер..
@user-jv9yl5rv4d
@user-jv9yl5rv4d 12 днів тому
Галактики - це вже наслідок, галактичні туманності - це теж наслідок... Всесвіт був? - коли галактик та туманностей не було...? Всесвіт і галактики ніколи не були з друг другом пов'язані.. ,це дві різні субстанції, різного порядку...Це як птах та яйце. Детермінізм є, а початку чи кінця їх нема..., бо нема переходу в птахоподібне яйце та в яйцеподібний птах, вчені це не дослідили, бо не бачать такі переходні форми...... Я до чого. Повинна бути класифікація Всесвіту, його структури, форми, взаємодій його елементів, чи групп елементів, їх історизм... Наприклад. Берем чистий кип'яток і наливаем у стакан (це Всесвіт), потрошку всипаємо ложку сахару (сахарна галактика), куштуємо, вода залишилася прозорою и без солодкого присмаку, кидаємо ще сухий лист чаю (чайна галактика), він насичується водою всесвіту, але вода практично залишається прозорою та без солодкого присмаку і тільки зовнішній импульс (чайна ложка, палець) приводить весь процесс у дію і дає результат солодкості та кольору....,головне , що є вісь і напрямок обертання, к центру більш концентровано по кольору і більш солодко, а далі все менш насичений кольор і сладкість... і десь зовсім пропадає..., таким чином сформувалась форма та структура галактики і різні її етапи в конкретному місці Всесвіту, а чай, сахар- це вільні аксесуари материального Космосу, може бути сіль, риба...тоді буде юшка, хто мішає (ложка) все це, одна із цих субстанцій- називається процес- емержентність, коли це не їх робота, а робити, щоб працювала система, комусь потрібно..., про це науковці знають... така проява системності...- не системні дії.
@vovdark
@vovdark 12 днів тому
Який птах, якщо яйця були в динозаврів ще до появи птахів. Застарівше порівняння
@user-nd8em2wz4b
@user-nd8em2wz4b 11 днів тому
Обнюхався цукру,запий водою😂😂😂
@noname2amigo
@noname2amigo 10 днів тому
@@vovdark тобто можно казать що першим було яйце?
@AcidOrthodox
@AcidOrthodox 2 дні тому
А можете підказати, де Ви дурь берете, яку курите, бо це явно не ті ліки, які нещодавно легалізували, але щось набагато сильніше!🤫😂
@user-im3uk9zy5k
@user-im3uk9zy5k 10 днів тому
Стисло та зрозуміло.👍 Респект програмі та ведучому 👍👍👍
@Elina-qh7zk
@Elina-qh7zk 12 днів тому
Дякую за цікаву інформацію.
@user-nh1ge5fh3d
@user-nh1ge5fh3d 12 днів тому
Оминайте вас ракети 🤗
@user-eb5vv7xi6b
@user-eb5vv7xi6b 12 днів тому
Дякуємо за чудовий та познавальний контент!!! 92 бр. вітає!!! Все буде Україна!!!
@AcidOrthodox
@AcidOrthodox 2 дні тому
З подивом виявив, що не підписаний на канал, хоча точно пам'ятаю, що підписувався...🤨 Перепідписався наново. 😇 Тепер періодично поглядатиму, чи на місці підписка. 😵‍💫 Ютуб іноді такий ...ютуб🤔
@yuriyhrybok2425
@yuriyhrybok2425 12 днів тому
Галактикам ммільярди років! В порівнянні з галактиками наука перебуває в ранньому дитячому віці. Можливо, науці знадобиться ще багато віків, щоб розгадати таємницю всесвіту.
@ant1d0te
@ant1d0te 2 дні тому
Вітаю! А можете зробити відео (чи цикл) із детальнішим поясненням, як розраховуються маси небесних тіл - від супутників, до зір і т.д.?
@dmitriibugayov6975
@dmitriibugayov6975 12 днів тому
Подобаються відео, але є питання по звуку! Автор, потрібно використовувати більш якісний мікрофон, який буде розташований ближче до рота. І пропустіть звукову доріжку через компрессор, тоді все буде краще чути. Бо звук у відосах про космос повинен бути не менш якісним аніж картинка! А зараз у голосі багато "бубніння", мало верхів і звук плаває по гучності, інколи кінцівки слів провалюються по рівню, що змушує робити гучніше, але тоді початки слів дуже гучні) Прислухайтесь до моєї поради, це піде на користь каналу! Якщо не знаєте як і що зробити- я навіть можу допомогти. Бажаю успіхів, я підписався і поставив лайк)
@Aleks_Apanfil
@Aleks_Apanfil 10 днів тому
👍👍👍
@vadymkvasha4556
@vadymkvasha4556 11 днів тому
Я тільки уявляю настільки геніальні були люди, котрі висунули гіпотези, що ті туманності, то інші галактики, зараз це очевидно, а тоді то було щось на кшталт висувати гіпотези про інші всесвіти
@sergiy-k
@sergiy-k 10 днів тому
👍
@antongalygin2269
@antongalygin2269 11 днів тому
"Галактика " під назвою Україна теж "невпізнана"
@konstantinpavlovich5253
@konstantinpavlovich5253 9 днів тому
Єдиний ведикий мінус лекції - це згадка "темної матерії" та "великого вибуху". Немає і не може бути жодних "темних" матерій, енергій та інших "великих вибухів". Реальна картина еволюції Всесвіту детально описана на міцному фундаменті фізичних законів (без будь-яких наукоподібних маячних фантазій космологів) у книзі «Большой взрыв научного идиотизма», автор Павлович К. С., а також у книзі «Тёмная материя или космология для чайников или чайники в космологии», або англiйською "Big Bang of Scientific Idiocy" на Амазон.
@robbiefowler6760
@robbiefowler6760 12 днів тому
мабуть, все-таки металічність, а не металевість
@user-pr5cg4vd7b
@user-pr5cg4vd7b 4 дні тому
Дякую. В моем понимании макро кванты: сферических; квази, элептических; спиральных..., кольце подобных; нейтронных; протонных... галактик, как и микро кванты: протия; тау(квази)дейтрона; дейтерия..., "пиано"дейтрона; нейтрона; протона... - "дышут". Риторический вопрос: чем "дышут" протий и гелий? - флуктуирующей пустотой физического вакуума? Чем "дышут" на различных этапах своего развития галактические структуры - только пылью и газами? Зачем понадобилось прилагать столько усилий, создавая сферы галактических балджей, расправлять спиральные рукава и джеты - чтобы прокачивать - "дышать" пылью и газами? В моем субъективном понимании, если бы галактики и микрочастицы "дышали" только тем что эмпирически наблюдает современная наука - они бы - давно задохнулись! Все таки современным ученым на эволюцию как галактических, так и микро квантов вещества, нужно посмотреть с другой, более естественной, эволюционной точки зрения.
@einherz
@einherz 12 днів тому
я наверно что-то забыл. элипс вроде подразумевает два центра вокруг которых формируется собственно элипс, т.е. точки окружности равноудалены от центра, а точки элипса равноудалены от двух центров, т.е. если точка от одного центра х3 до другого х5 другая точка будет х4 х4 и так далее, т.е. сумма расстояний каждой точки элипса до двух центров будет у всех точек одинакова. т.е. по логике элипс в космологии должен подразумевать два основных центра гравитации. а в случае с вытянутыми галактиками это овал получается?
@user-od3gj4pi8j
@user-od3gj4pi8j 12 днів тому
Еліпс - це також овал, хіба що з чітко заданими математичними параметрами. Кожен еліпс є овалом, проте, далеко не кожен овал є еліпсом. Але, це все пласкі фігури. Насправді, треба говорити про об'ємні форми обертання, такі, як еліпсоїди.
@piterpen1205
@piterpen1205 12 днів тому
галактики в давние времена, их чёрные дыры рождали материю, а на промежуточном отрезке времени, тоесть сейчас они формируют материю из которой состоит наш мир, молекулы тяжелей ядер водорода, а что будет дальше ?
@andriyustin7736
@andriyustin7736 12 днів тому
Думаю ,на цій темі можна виїзжати ще не один міліард років,ну ,поки нездохне сонце......слухайте,це золоте дно,візьміть на роботу ,я вмію гарно розказувати казки...
@philosoffer
@philosoffer 12 днів тому
Ні, я розумію - жага пізнань, таке інше, але якщо відверто: на дідька це все потрібно? Як знання про походження всесвіту, наявність темної матерії, чи навіть теорія струн, яка все пояснить, можуть вплинути на існування людства? Доки ми прикуті до однієї планети - все це нікому не потрібні знання. Тим паче, що більшість з них і не знання зовсім, а лише теорії.
@Mosssypoosy
@Mosssypoosy 11 днів тому
приблизно таке ж казали про дослідження ядерної фізики, електрики і так далі до грецьких філософів. І відповідь теж не міняється тисячі років - Вам ніякої користі. Вашим внукам - дуже велику.
@philosoffer
@philosoffer 11 днів тому
@@Mosssypoosy Не знаю як моїм далеким нащадкам може знадобитися знання, ну, наприклад, як утворився всесвіт? Чи швидкість розширення цього самого всесвіту? Особисто я бачу лише дві причини вивчення космосу: корисні копалини і експансія. А більшість з того, що зараз вивчає астрономія, не допоможе ні в першому, ні в другому випадку.
@Mosssypoosy
@Mosssypoosy 11 днів тому
@@philosoffer а чим мало б людям допомогти вивчення структури атомного ядра чи ДНК? Користь виявляється через роки. Іноді багато років. Космос - це лабораторія з енергіями, швидкостями, температурами і щільностями які не досяжні на Землі. І просто спостерігаючи маємо шанс знайти щось цікаве. Більшість науки не приносить результату. Проте та, що приносить окупає все.
@philosoffer
@philosoffer 11 днів тому
@@Mosssypoosy Треба цей діалог закопати у "капсулу часу" нехай нащадки поржуть з нас.😊
@Mosssypoosy
@Mosssypoosy 11 днів тому
@@philosoffer поріжуть у будь якому випадку. Але щоб Вам було не так сумно - читайте історію науки. Ржали однаково з усіх. І з успішних і з недолугих.
@mikkeysean
@mikkeysean 11 днів тому
Ну, яке ще "піти від неприємного"? Російське "йти от противного" в контексті науково-популярного викладу слід перекладати як "відштовхуючись від зворотнього" чи подібно.
@vsesvitUA
@vsesvitUA 10 днів тому
Дякую! Врахую на майбутнє
@user-tt3pz7gj4q
@user-tt3pz7gj4q 12 днів тому
Зір це зір, очі. Зорі це наша галактика. Вона складається з зірок. Розмовляємо укр.
@vsesvitUA
@vsesvitUA 12 днів тому
Розмовляємо: goroh.pp.ua/%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0/%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%8F
@user-OLEG_MUDRIY
@user-OLEG_MUDRIY 9 днів тому
Учёные-теоретики совсем не дружат с реальной физикой. Такие лёгкие газы, как водород и гелий, тем более изначально горячие, как предполагает гипотеза Большого взрыва, не могут собраться в газовые шары-тела. Если каким-то другим путём возникло тело наподобие нашего Солнца, которое не очень яркое по сравнению с другими звёздами, то газ бы не мог бы уже поступать на это тело, так как сдувался бы солнечным ветром до ГЕЛИОПАЗЫ, которая далеко за орбитой Плутона. То есть, аккреция была бы невозможна. То есть, даже возникновение Солнца из условного Юпитера невозможна, не говоря про более яркие звёзды, сверхмассивные черные дыры, галактики. Ещё посчитайте сколько надо времени чтобы газ из ВОЙДОВ, которые могут достигать размеров в сотни миллионов световых лет, покинул их. На это потребуются сотни триллионов лет. Эти теоретики всё хотят свалить на темную материю, что она газ стянула. Но тёмной материи нет и в ней нет необходимости. Посмотрите видео "Гравитация - это просто и ясно". Поэтому вся их теория "высосана из пальца". Галактики образуются совершенно по другому, не в результате аккреции, а очень быстро в результате разрушения ОБЪЕКТОВ. Эти ОБЪЕКТЫ возникают на этапе Хаоса в Нашей Вселенной и мы их называем квазары, активные ядра галактик или сверхмассивные черные дыры в зависимости от интенсивности и способа их разрушения. Пустоты (войды) возникают там, где нет проскальзывания МАТЕРИИ на этапе ХАОСА. Посмотрите видео "Новая Космология", там изложена теория разрушения ОБЪЕКТОВ и образование галактик
@AcidOrthodox
@AcidOrthodox 2 дні тому
Напомните-ка, в каком году Вам вручили Нобелевскую премию за столь обширные, актуальные знания и Ваши "открытия" в области образования Вселенной - вообще и галактик - в частности? Иными словами, как говорят у нас в Одессе: "если ты такой умный, шо ж ты такой бедный?"...
@user-OLEG_MUDRIY
@user-OLEG_MUDRIY 2 дні тому
@@AcidOrthodox Разве не в курсе - в 2027 году. Стремление к богатству - это потраченное время и очень часто в пустую.
@AcidOrthodox
@AcidOrthodox 2 дні тому
@@user-OLEG_MUDRIY Нобелевская премия, это не столько про "стремление к богатству" материальному, сколько про стремление познать истину. А вот особые достижения в этом стремлении, по ходу дела, по завету Альфреда Нобеля, премируются некоей материальной суммой.. Но для достижения этой отметки, для внесения весомого вклада в науку, для совершения значимого открытия, отнюдь не достаточно несть чушь в комментариях под видео на ютубе... Можно полюбопытствовать, ссылку-другую на ...Ваши научные публикации на ПРИЗНАННЫХ ресурсах не поделитесь ли? За три года-то до Вашей Нобелевки?)
@andriyustin7736
@andriyustin7736 12 днів тому
Питання ,чому наприклад сонця , планети, переважно мають круглу форму,або поску - галактики.Чому не іншой форми?наприклад -куб...... трапеція,квадрат...і так далі.?!!
@peterletnianchyn1293
@peterletnianchyn1293 12 днів тому
Гравітація зумовлює всі обʼєкти прагнути до круглої форми
@user-kj7zv3sv3e
@user-kj7zv3sv3e 12 днів тому
Не хочу рекламувати інший канал, але пошукай «чому планети завжди круглі» якраз сьогодні дивився відос. В 2 словах, гравітація однаково притискає до себе з усіх сторін частиці коли формуються великі астрономічні тіла. Тож однаково з усіх сторін виходить сфера
@user-do9iq9tp4l
@user-do9iq9tp4l 12 днів тому
Теорія великого вибуху багато чого не пояснює, але усі вперто за її чіпляються. Вигадати щось нове, де не буде непорозумінь -слабо? Всесвіт безмежний і нескінченний у часі!
@user-dp4dl9vp3r
@user-dp4dl9vp3r 12 днів тому
Теория электродинамики, СТО, квантовая механика, теория элементарных частиц много чего не пояснюют, но их не отбрасывают и пока не изобретают новых... То таки да...😊
@garkusha17_
@garkusha17_ 12 днів тому
И где носило наше Солнце если на планете Земля осело почти 100 химических элементов? Где Земля всё это насобирала?
@Mosssypoosy
@Mosssypoosy 11 днів тому
Наше Сонце - це уже, умовно, трете покоління зірок. Старі зірки вибухали, розувалися, з"єднувалися і розкидали всяке в космос. Зараз космос уже не не такий одноманітний. І хоч "металів" і дуже мало та нам вистачає.
ДИВНА МАТЕМАТИКА ЕЙНШТЕЙНА 🤯 [VERITASIUM]
34:59
Піхотинець - про рутину на фронті
00:46
Суспільне Новини
Переглядів 570 тис.
Voloshyn - ЗУСИЛЛЯ (прем'єра треку 2024)
06:17
VOLOSHYN
Переглядів 612 тис.
Добірка №2 . Великий вибух - це не вибух!
1:22:24
ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ IQ ТЕСТИ? 🧠 [VERITASIUM]
33:05
PROМОВА
Переглядів 55 тис.
Межа знань: нова лекція Лоуренса Краусса
1:54:40
Хмаринка Science
Переглядів 157 тис.