Торгівля: від чумаків до гільдій. Історичні вечори з Андрієм Парамоновим. Лекція №5

  Переглядів 305

Накипіло LIVE

Накипіло LIVE

22 дні тому

У серпні 2024 року Харків відзначатиме 370 років від свого заснування. Андрій Парамонов пропонує вашій увазі цикл із десяти лекцій, присвячених історії нашого міста, його першим крокам, переселенцям, засновникам, важливим подіям, видатним архітекторам, іноземним промисловцям - всім тим, хто зробив Харків потужним центром сходу України.
Нові архівні джерела, а також цікавий картографічний та ілюстративний матеріал доповнять розповіді про минуле Харкова.
Андрій Парамонов - дослідник історії Слобідської України, видавець, автор 65 книг, понад 500 наукових публікацій та більше 2000 заміток з історії Харкова, генеалогії, краєзнавства; автор 14 документальних фільмів з історії Другої світової війни на території Харківської області, 4 персональних фотовиставок «Садиби плачуть».

КОМЕНТАРІ: 16
@honest9259
@honest9259 12 днів тому
Дуже цікаво. Слухаю із задоволенням! Підкажіть, будь ласка, а чи існує якась статистика - який відсоток населення у Харкові займався чумакуванням? І друге питання з приводу контактів із Доном. Знову ж таки, у Віктора Юркевича написано про давні (ще з 16 століття) звʼязки та контакти між Лівобережжям та степом / Доном. Чи є якісь підстави вважати, що ось ці чумацькі шляхи / звʼязки між Харковом та Доном насправді не були якоюсь новелою, а мали вже тяглість до осадження Харкова?
@Arhivist
@Arhivist 4 години тому
Не велика кількість людей займалась чумакованням по відношенню до всього населення. Що ж до Дону, то туда харківці почали ходити після 1702 року. Так що до заснування ці шляхи відношення не мають.
@ivankochin6089
@ivankochin6089 14 днів тому
А де лекція No 4???
@Arhivist
@Arhivist 13 днів тому
ukposts.info/have/v-deo/eqOAnYibmZWjyp8.html
@ivankochin6089
@ivankochin6089 13 днів тому
@@Arhivist чомусь на каналі не побачив, дякую
@honest9259
@honest9259 11 днів тому
І ще одне запитання, більш до 6 лекції, але оскільки там вимкнені коментарі, то ставлю тут.. З перелічених Андрієм Федоровичем фактів, складається таке враження ніби ТІЛЬКИ у нас був якийсь свинарник та антисанітарія. І мовляв, московитські холопи коли приїжджали до Харкова були дуже шоковані. А як була ситуація з тією ж санітарією / устроєм в інших містах? Щось мені слабко віриться, що в умовних Бєлгородє, Курську, Пєрьмі - була ситуація краща. Ну і цікаво порівняти з містами Лівобережжя - ті самі Чернігів, Полтава, Ніжин. Я припускаю, що могли б бути якісь відмінності, бо на Слобожанщину тікало багато "опопзиціонерів" з Гетьманщини. І взагалі було багато нового, прийшлого населення, де складалися абсолютно нові суспільні стосунки та умови.
@nrgbro3728
@nrgbro3728 9 днів тому
Рагуль мой жопу пока вода есть
@Arhivist
@Arhivist 5 годин тому
Тема лекції не порівняння з іншими містами, а мова йде тільки про Харків. Відмінності звісно були, особливо там, де інші грунти, а не чергове ми, як у нас. Відношення до порядку теж різне, у Харкові старшина не хотіла цим займатись, я маю на увазі контролювати не хотіла благоустрой. То до кого претензії висувати? До Білгорода, Курська, Пермі? Чи до своїх полковників, сотників…
@Arhivist
@Arhivist 4 години тому
І я не знаю, як вони були шоковані тії московицьки холопи. Шокований був генерал Стрешньов у 1760 році
@honest9259
@honest9259 11 днів тому
Чомусь вимкнені коментарі у 6 лекції.. А чи можна було б зробити подібний екскурс (хоча у більш стислому форматі) по ключових містечках нинішньої Харківської області? Бо, є ж чим пишатися та ЗНАТИ. Я знаю, що була наприклад Лиманська школа народної архітектури. З цієї лекції я дізнався про те, що Водолага була таким центром з виробництва кахлів. А є ж ще інші містечка - багато з яких потерпають нині від російського тероризму.. Липці, Купʼянськ, Вовчанськ, Краснокутськ, Ізюм, Зміїв, Мерефа, Балаклія, Валки, ітд.
@Arhivist
@Arhivist 7 годин тому
Я робив публікації по фортецям і заснуванню містечок слобідських полків, вони є в мережі і на моєму сайті. Даний цикл присвячено 370 річчю Харкова. І він закінчиться 23 травня. Що буде далі я не знаю.
@honest9259
@honest9259 5 годин тому
@@Arhivist Так, звичайно, з цими публікаціями ми знайомі) Але здається там не було таких деталей, як звідки прийшли поселенці у той чи інший населений пункт. Дуже вдячні, що ви проводити ці лекції. Хотілося б ще більше!
@Arhivist
@Arhivist 4 години тому
@@honest9259 Я не проти пидготуваті таку книгу, але грошей на її видання я не маю
@nrgbro3728
@nrgbro3728 14 днів тому
На дыржавном не интересно
@honest9259
@honest9259 12 днів тому
А хто вас запрошував? Мені навпаки дуже приємно слухати Андрія Федоровича саме державною. За що окреме дякую! 💙💛
@nrgbro3728
@nrgbro3728 12 днів тому
@@honest9259 рагуль нюхай бэбру
Surprise Gifts #couplegoals
00:21
Jay & Sharon
Переглядів 27 млн
skibidi toilet 73 (part 2)
04:15
DaFuq!?Boom!
Переглядів 29 млн
Дурнєв дивиться сторіс ZОМБІ #47
53:48
Aleksey Durnev
Переглядів 668 тис.
когда одна дома // EVA mash
00:51
EVA mash
Переглядів 9 млн
К.Тищенко про справжніх "родичів" української мови
44:05
Український тиждень
Переглядів 99 тис.
Україна. Повернення своєї історії. Частина 3
12:44
Телеканал 1+1
Переглядів 787 тис.
Surprise Gifts #couplegoals
00:21
Jay & Sharon
Переглядів 27 млн