Читання в лікарні
1:57
Зустріч у Високому
8:07
КОМЕНТАРІ
@honest9259
@honest9259 7 днів тому
Дякую за цікаву лекцію, та дуже приємно слухати українською про Харків 💙💛. Було б дуже цікаво послухати інформацію про заселення та особливості містечок нинішньої Харківської області - Печеніги, Купʼянськ, Валки, Липці, Вовчанськ, Хорошеве. Будь ласка, зробіть серію лекцій про це! Бо інформації про про 17 століття обмаль. Про Харків люди мало що знають, а про всі ці багатостраждальні наразі містечка - тим паче. А треба щоб люди знали.
@Arhivist
@Arhivist 12 годин тому
у мене безліч публікацій про заснування містечок Харківського полку і про фортеці теж.
@honest9259
@honest9259 11 годин тому
@@Arhivist Так, що ми цінуємо та за що ми вам дуже вдячні. Але це я підкидаю ідеї для нових передач за вашої участі. Бо, не завжди вистачає часу почитати книжки на всі теми, які цікавлять. В аудіо ж форматі це простіше.🙂
@nrgbro3728
@nrgbro3728 7 днів тому
На дыржавном можно только рагульскую архитектуру
@honest9259
@honest9259 8 днів тому
Андрію Федоровичу, з вашої розповіді звучить так, ніби більшість "черкас" селилися на правому березі Лопані (тобто, у Лопанській слобідці). А хто селився на березі річки Харків (у Харківській слобідці), чи є відомості?
@honest9259
@honest9259 8 днів тому
Дуже цікаво. Було б ще дуже цікаво подібну окрему лекцію про заселення по інших слободах та містечках нинішньої Харківської області (Ізюм, Печеніги, Хорошеве, Купʼянськ, Вовчанськ, Липці, тощо). У Юркевича та Багалія є про це окремі відомості. Але судячи з коментарів Андрія Федоровича про неточності в їхніх працях, було б цікаво почути може якісь нові знахідки.
@honest9259
@honest9259 11 днів тому
І ще одне запитання, більш до 6 лекції, але оскільки там вимкнені коментарі, то ставлю тут.. З перелічених Андрієм Федоровичем фактів, складається таке враження ніби ТІЛЬКИ у нас був якийсь свинарник та антисанітарія. І мовляв, московитські холопи коли приїжджали до Харкова були дуже шоковані. А як була ситуація з тією ж санітарією / устроєм в інших містах? Щось мені слабко віриться, що в умовних Бєлгородє, Курську, Пєрьмі - була ситуація краща. Ну і цікаво порівняти з містами Лівобережжя - ті самі Чернігів, Полтава, Ніжин. Я припускаю, що могли б бути якісь відмінності, бо на Слобожанщину тікало багато "опопзиціонерів" з Гетьманщини. І взагалі було багато нового, прийшлого населення, де складалися абсолютно нові суспільні стосунки та умови.
@nrgbro3728
@nrgbro3728 9 днів тому
Рагуль мой жопу пока вода есть
@Arhivist
@Arhivist 13 годин тому
Тема лекції не порівняння з іншими містами, а мова йде тільки про Харків. Відмінності звісно були, особливо там, де інші грунти, а не чергове ми, як у нас. Відношення до порядку теж різне, у Харкові старшина не хотіла цим займатись, я маю на увазі контролювати не хотіла благоустрой. То до кого претензії висувати? До Білгорода, Курська, Пермі? Чи до своїх полковників, сотників…
@Arhivist
@Arhivist 12 годин тому
І я не знаю, як вони були шоковані тії московицьки холопи. Шокований був генерал Стрешньов у 1760 році
@honest9259
@honest9259 11 днів тому
Чомусь вимкнені коментарі у 6 лекції.. А чи можна було б зробити подібний екскурс (хоча у більш стислому форматі) по ключових містечках нинішньої Харківської області? Бо, є ж чим пишатися та ЗНАТИ. Я знаю, що була наприклад Лиманська школа народної архітектури. З цієї лекції я дізнався про те, що Водолага була таким центром з виробництва кахлів. А є ж ще інші містечка - багато з яких потерпають нині від російського тероризму.. Липці, Купʼянськ, Вовчанськ, Краснокутськ, Ізюм, Зміїв, Мерефа, Балаклія, Валки, ітд.
@Arhivist
@Arhivist 15 годин тому
Я робив публікації по фортецям і заснуванню містечок слобідських полків, вони є в мережі і на моєму сайті. Даний цикл присвячено 370 річчю Харкова. І він закінчиться 23 травня. Що буде далі я не знаю.
@honest9259
@honest9259 13 годин тому
@@Arhivist Так, звичайно, з цими публікаціями ми знайомі) Але здається там не було таких деталей, як звідки прийшли поселенці у той чи інший населений пункт. Дуже вдячні, що ви проводити ці лекції. Хотілося б ще більше!
@Arhivist
@Arhivist 12 годин тому
@@honest9259 Я не проти пидготуваті таку книгу, але грошей на її видання я не маю
@honest9259
@honest9259 12 днів тому
Дуже цікаво. Слухаю із задоволенням! Підкажіть, будь ласка, а чи існує якась статистика - який відсоток населення у Харкові займався чумакуванням? І друге питання з приводу контактів із Доном. Знову ж таки, у Віктора Юркевича написано про давні (ще з 16 століття) звʼязки та контакти між Лівобережжям та степом / Доном. Чи є якісь підстави вважати, що ось ці чумацькі шляхи / звʼязки між Харковом та Доном насправді не були якоюсь новелою, а мали вже тяглість до осадження Харкова?
@Arhivist
@Arhivist 12 годин тому
Не велика кількість людей займалась чумакованням по відношенню до всього населення. Що ж до Дону, то туда харківці почали ходити після 1702 року. Так що до заснування ці шляхи відношення не мають.
@honest9259
@honest9259 12 днів тому
Дуже цікаво, дякую за лекцію. Підкажіть, будь ласка, а можна десь детально роздивитися всі ці мапи?
@nrgbro3728
@nrgbro3728 14 днів тому
На дыржавном не интересно
@honest9259
@honest9259 12 днів тому
А хто вас запрошував? Мені навпаки дуже приємно слухати Андрія Федоровича саме державною. За що окреме дякую! 💙💛
@nrgbro3728
@nrgbro3728 12 днів тому
@@honest9259 рагуль нюхай бэбру
@ivankochin6089
@ivankochin6089 14 днів тому
А де лекція No 4???
@Arhivist
@Arhivist 13 днів тому
ukposts.info/have/v-deo/eqOAnYibmZWjyp8.html
@ivankochin6089
@ivankochin6089 13 днів тому
@@Arhivist чомусь на каналі не побачив, дякую
@user-lq5mg9pu1b
@user-lq5mg9pu1b 29 днів тому
молодці!!!
@LESHKASHELI1
@LESHKASHELI1 Місяць тому
Готов предоставить видеоматериал диалога с недополицией диалога
@LESHKASHELI1
@LESHKASHELI1 Місяць тому
Кто готов написать про рефору недополиции в Харькове полиции диалогу спустя 8 лет?
@LESHKASHELI1
@LESHKASHELI1 Місяць тому
Авакян чОрт помножил реформу полиции на ноль!!!
@yevheniia6002
@yevheniia6002 Місяць тому
Дякую! Цікава і важлива лекція. Окрема подяка щодо можливості подивитись лекцію тут❤
@samerel-asadi683
@samerel-asadi683 Місяць тому
🙏🙏🙏🍄😁
@user-ui9ho1wn5o
@user-ui9ho1wn5o Місяць тому
Шана та повага Вам.
@liudmilasokolova1896
@liudmilasokolova1896 Місяць тому
Цікаво поновити та розширити знання)) Дякую, що займаєтеся цим, сподіваюся на історичну нецпередженність!)
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
Таки знайшов інформацію про участь жителів Хорошева у побудові Харківської фортеці! Цитата з роботи Віктора Юркевича "Еміграція на Схід за часів Богдана Хмельницького", с. 152-156: "Цікаво, що перервавши будування фортеці влітку, дарма що на це дуже натискав воєвода, вимагаючи продовжувати роботу, харківʼяни раптом, у листопаді, покінчивши господарчі справи, знову заходилися коло фортеці і, не слухаючи воєводиних намов, і далі будували її "своїм чекаским обычаем", при чому у будуванні жваву участь узяли без жаднлї ініціятиви воєводи козаки Хорошевської слободи, досить віддаленої від Харкова. Рівночасно хорошевці відмовилися перевозити свої родини до Харкова, як того вимагав воєвода, побоючися татарського нападу." Джерела: Д. Багалей, Матеріалы, 1 с. 21 // М. Д. Московськ., ст. 282. Далі в Юркевича є згадки про те, що Хорошевці не слухали посла воєводи Данила Кремінчуцького восени 1656 р., який закликав хорошевців до Харківської фортеці через загрозу татарського набігу. Так само хорошевці відмовились виконувати воєводине розпорядження будувати фортецю й тримати варту в місті і сторожеві розʼїзди. Але взимку того ж року взяли жваву участь в будуванні Харківської фортеці "своим звыаем" разом з харківськими козаками. Джерела: М. Д. Моск., ст. 282 // Д. Багалей, Матеріалы, т. 1, ч. 9.
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
Ще є відомості про те, що перед початком побудови фортеці у Харкові, московська адміністрація серйозна розглядала Хорошів як альтернативну локацію для побудови фортеці. Також хорошевці приймали участь у побудові не тільки фортеці у Харкові, а і засік. І остання нотатка, яка може вказувати на особливий звʼязок між Харковом та Хорошевим - вже у 1730х рр. у Хорошеві зустрічається прізвище Каркач.
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
Дякую за лекцію. Підкажіть, будь ласка, в деяких джерелах згадується про те, що будувати Харківську фортецю допомогали жителі Хорошіва. Чи є якісь інші відомості про взаємодію / взаємозвʼязок жителів Харкова та Хорошіва?
@Arhivist
@Arhivist Місяць тому
Вітання! Єдине що нам відомо, по документу 1656 року, що воєвода Воїн Сєліфонтов управляв і Харковом і Хорошевом. Але там жоденим чином не вказано, що козаки Хорошева будували фортецю у Харкові.
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
@@Arhivist Дякую за відповідь. Здається я це читав так само у Віктора Юркевича. Спробую знайти дослівну цитату (а може там і джерело зазначено).
@Arhivist
@Arhivist Місяць тому
@@honest9259 я не зміг прикріпити посилання на документ, він опублікований на моєму сайті Откуда родом.
@Arhivist
@Arhivist Місяць тому
@@honest9259 Так, у Юркевича є така інформація, він посилається і на той же документ у Багалія і на інший, але надрукованного його я не зустрічав і оригіналу його не маю. Хоча не довіряти Юркевичу не можу. Він стверджує, що черкаси з Хорошева мали б переїхати до Харкова для будівництва фортеці.
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
Дуже цікаво! Дякую за епізод. Чекаю на наступні випуски. До речі, цікаво, у Віктора Юркевича були згадки про колонізаційні процеси на Слобожанщину (добичництво, полювання, пасіки) з Лівобережжя ще з 16 століття. Чи немає якихось нових даних про це?
@Arhivist
@Arhivist Місяць тому
Вибачте, збирав документи про Харків, Вольний, Салтів, Водолагу, Богодухів, по іншим містам тільки з появ фортець, звісно нове є, особливо про пасіки, але не багато.
@honest9259
@honest9259 Місяць тому
@@Arhivist Зрозуміло. Дякую за відповідь! Чекатиму на нові випуски. ☺
@annakostettska
@annakostettska Місяць тому
Пан Микола так натхненно говорив про книгу й саму систему, що прослухала етер на одному подиху. Дякую за працю, неодмінно придбаю собі екземпляр ❤
@megafon6849
@megafon6849 2 місяці тому
Дуже дуже цікаво, щира подяка..
@PPJ.
@PPJ. 2 місяці тому
"ось який я... тепловізор"
@madsmile777
@madsmile777 2 місяці тому
Француз, давай товсті ракети
@sofiiaonishchenko8841
@sofiiaonishchenko8841 2 місяці тому
Була на першому та крайньому розмовному клубі в першому сезоні! Чекаю ще !
@mariiabilova8352
@mariiabilova8352 2 місяці тому
Чудовий брифінг, окрема вдячність Михайлу Михайловичу за цікаву міні-лекцію! Багато чого не знала і була приємно здивована 😊 Назва «Політехнічна» тепер видається ще більш логічною 👏🏻
@user-nj3hx6kf1j
@user-nj3hx6kf1j 2 місяці тому
Люди,чому ж ви такі злі!? Михайло Красіков - видатна людина,яка любить Харків, знає історію,захищає пам'ятки архітектури історичні,людина розповідає вам історію,а ви у такий важкий час для країни виливаєте свою негативну енергію. Схаменіться,та вивчайте історію України!!!
@olgamiroshnyk3203
@olgamiroshnyk3203 2 місяці тому
підтримую, Я.Мудрого набагато краще ніж ХПІ.
@panchuk.777
@panchuk.777 2 місяці тому
👏
@olgamiroshnyk3203
@olgamiroshnyk3203 2 місяці тому
Боже колеги!!! Які натягнуті аргументи! Для більшості це завжди буде Юридична, а не ХПІ. Але в юрці лоббі немає, тому хай буде ХПІ🥰
@mariiabilova8352
@mariiabilova8352 2 місяці тому
Ой, таааак, аргументи жахливі, зовсім інше діло - апелювати до зовнішнього вигляду станції метро 😏
@nlulive
@nlulive 2 місяці тому
@@mariiabilova8352де станція метро і де ваш Потітех? У вас топографічний кретинізм?))
@mariiabilova8352
@mariiabilova8352 2 місяці тому
@@nluliveкраще вже топографічний кретинизм, ніж відсутність культури і бризкання ядом 😘
@nlulive
@nlulive 2 місяці тому
Коли гуртожитки свої відремонтуєте? 🤡 Бойові хомʼячки Сокола, від вашої прес-конференції умови для студентів не покращаться.
@user-xd5zu1ov2q
@user-xd5zu1ov2q 2 місяці тому
Ремонтировать общаги во время войны когда в них никто и не живёт, гении на юрке удивляют. К тому же если не знаешь то не пиздьохай, на А. Павлова есть новая топовая общага с той же ценой считай как и обычная.
@nlulive
@nlulive 2 місяці тому
@@user-xd5zu1ov2q🤣🤡 ще один бойовий хомʼячок. Чого ж ви їх до війни не ремонтували? Останній ремонт там був мабуть за часів Брєжнєва.
@user-xd5zu1ov2q
@user-xd5zu1ov2q 2 місяці тому
Хрюкни ещё, ибо я не понимаю кто ещё может в сообщении из 2 предложений, пропустить часть с тем что уже ремонтировались и там жили студенты до войны)@@nlulive
@mozifrodo3240
@mozifrodo3240 3 місяці тому
Це правда, Європа і Америка живуть краще, не завдяки кращему інтелекту,а завдяки відсутності скаженого сусіда,що контролює владу,як у нас,чкби не зрадницька влада з 1991го,ми б краще жили набагато за них,бо вони,як діти наівні,нлсяться зі своєю толерантністю до уцкіх,бо не усвідомлюють, що є болота
@user-ob9xo5jc9p
@user-ob9xo5jc9p 3 місяці тому
Як повезло учням! Чоловік прийде навчати дітей !Вічного вам життя!
@khvorost_a
@khvorost_a 3 місяці тому
#ЗбережемоУІПА
@user-ru4gi9lz4y
@user-ru4gi9lz4y 3 місяці тому
ВУЗИ нашого Харкова найкращі і не треба їх знищувати! Бо це кощунство!
@espinatine
@espinatine 3 місяці тому
А я мечтала поступить именно в Каразина на ин.яз. Как же я плакала, когда мне сказали, что без взятки в 4000уе даже близко подходить туда не стоит, времена были такие, середина 90-х. Я не гордилась, что поступила в эту сковородку, мне даже стыдно было говорить, что учусь в ПЕДе. Закончила и ни дня не работала по специальности, а английский и французский я выучила за границей, а не в университете, ибо уровень там ниже плинтуса. Многие мои одногруппницы теперь преподаватели и даже зав.кафедрами. Мне даже смешно, я прекрасно помню этих девочек и как они учились, так что, понимаю, что мое мнение не совпадает с 99 % упоротых, но уровень образования в сковородке-отстой, может оптимизация даже и к лучшему.
@pet4495
@pet4495 3 місяці тому
УИПА Академия Успеха и реально одна из нормальных вузов Харькова
@user-pq9hp2ot7l
@user-pq9hp2ot7l 3 місяці тому
Збережемо УІПА
@improviseshow
@improviseshow 3 місяці тому
❤❤❤
@OlenaA2023
@OlenaA2023 3 місяці тому
Дякую за прекрасні вірші та чудову музику на початку заходу ❤
@user-yv7tl7co1t
@user-yv7tl7co1t 3 місяці тому
Дискография зависит обратно пропорционально уровню жизни,посмотрите на Африку
@kvitna
@kvitna 3 місяці тому
#saveSkovorodaUniversity знищення ХНПУ імені Г.С. Сковороди - це величезна помилка!!!
@user-ud3ri6dd1b
@user-ud3ri6dd1b 3 місяці тому
Ми проти обʼєднання! Залиште можливість для розвитку наступних поколінь учителів. І наша потужна аспірантура дає можливість якісно розвиватися молодим науковцям в багатьох напрямках. Тому ХНПУ має бути самостійним і незалежним. Педагоги мають навчатися у Педагогічному!
@svitlanakryvoruchko611
@svitlanakryvoruchko611 3 місяці тому
Я проти об’єднання ХНПУ Сковороди, тому що будуть обмежені мої академічні свободи. Мої колеги проти цього об’єднання. Конкретно зараз МОН порушує закон про автономію університету. Університетська автономія ХНПУ Сковороди зафіксована в межах Закону України «Про вищу освіту». У абзаці 3 статті 2 написано: «Суб’єкт освітньої діяльності має право самостійно приймати рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії, визначеної цим Законом, спеціальними законами та/або установчими документами, зокрема з питань, не врегульованих законодавством». Отже, права закладу вищої освіти, що визначають його автономію, встановлені цим Законом, тому не можуть бути обмежені іншими законами чи нормативно-правовими актами. Це означає, що політика у сфері вищої освіти має додаткове обмеження: будь-які управлінські рішення не мають призводити до звуження автономії ХНПУ Сковороди. Будь-яка «ініціатива», якщо вона обмежує університетську автономію -об’єднання закладу вищої освіти без погодження з трудовим колективом - є грубим порушенням припису абзацу 3 статті 2 Закону України «Про вищу освіту». Колектив ХНПУ Сковороди не погоджується на об’єднання, тому це об’єднання - незаконне. Лінк закону zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
@user-yz8bx7mr5d
@user-yz8bx7mr5d 3 місяці тому
Така новина просто обурює!ХНПУ імені Г.С. Сковороди - це самодостатній заклад, який має свою історію, випустив не одне покоління вчителів...Це дуже сумно. Заклад повинен мати своє право на існування.
@777VVVYYY
@777VVVYYY 3 місяці тому
Ви усе просрали. Рік за роком. Колишній ректор, бувший комуніст Прокопенко, завжди танцював поміж крапельками, де тільки жовто-блакитний прапор не вішав. Усі бігали у вишиванках та все було тільки українською. Тепер все пішло в дупу. Яка держава, який клоун на чолі, такий і університет. Усе пропало! Закриють нахуй годівницю! Але не бійтеся: прийдуть росіяни, все відновлять. Але нациків на роботу не набиратимуть. Привезуть свого ведмедя з балалайкою. Якщо мене запросять на ректорську посаду - я приїду та очолю цю годівницю.
@annagerman278
@annagerman278 3 місяці тому
Я випускниця університету ім. Сковороди, який дає чудові знання і випустив не одне покоління педагогів і випустить ще.Я проти і ще раз проти об'єднання. Я щиро дякую всім викладачам! Слава Україні!
@tanyasokol3280
@tanyasokol3280 3 місяці тому
Ми категорично проти такого об'єднання! Це всеодно, як вчити фізику та математику одним предметом.
@alinagorbenko11
@alinagorbenko11 3 місяці тому
#saveSkovorodaUniversity