КУЛЬТ ПРАЦІ та табу на відпочинок: як їх позбавитись? / ПАЛАЄ

  Переглядів 87,180

Палає

Палає

День тому

Повертай кешбек до 30% та вартість замовлень під час акції з LetyShops - letyshops.onelink.me/zrnH/awt...
Розширення від LetyShops для економії на покупках - bit.ly/3FULBj7
***
Чому ми лінуємось? І чому лінь настільки демонізована? В яких випадках поради для підвищення продуктивності точно не спрацюють? І як тоталітарне минуле впливає на нашу здатність відпочивати? Замість того, аби зайнятися ділом, сидимо, як засватані і палаємо разом із психологинею Марією Фабрічевою.
Сторінка Марії в Інстаграм: / masha_fabricheva
Телеграм-канал Марії: t.me/s/mfabricheva
***
Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
mono bit.ly/3HNxEn9 (5375 4115 0604 6296)
buymeacoffee: www.buymeacoffee.com/palaye/m...
patreon / palaye
PayPal palaye2111@gmail.com
Емма Антонюк- / emmocean
Яна Брензей- / yanabrenzey
TikTok / nam_palae
З питань реклами: / sorochechkin
***
0:00 починаємо палати
1:05 чому Емма "лінувалась"?
3:40 демонізація ліні
8:09 що нам ніколи не лінь робити?
9:59 чому ми не вміємо відпочивати?
19:30 корисна вправа для трудоголіків
20:49 лінь та прокрастинація
32:25 мотивація
37:01 мама знає краще?
41:50 сімейні установки
44:37 страх помилок
50:04 не лінуйтесь поставити вподобайку!

КОМЕНТАРІ: 538
@ilonailona8619
@ilonailona8619 5 місяців тому
Якраз цього тижня в англомовному Тік Тоці вірусилась дівчина, яку назвали "girl 9 to 5", яка говорила зі слізьми, що має добиратися до роботи по 2 години, і немає часу на життя. І скільки гейту вона отримала, навіть по американському телебаченню її показували із висміюванням, яке покоління зумерів і міленіалів - ліниве. Хоча питання дійсно важливе, бо життя у кожного одне, а витрачати по 11 годин на роботу (9+ дорога) , щоб прогодувати себе - це нонсенс. Тому думаю, що скоро нас очікує трудова революція, до 4-х денного робочого тижня.
@DariaPonomarenkoArt
@DariaPonomarenkoArt 5 місяців тому
Революція відбудеться лише тоді, коли зміниться влада старих пердунів на більш молодих і прокачених людей. А також коли про це почнуть більше говорити та навчати правильно наших дітей.
@ilonailona8619
@ilonailona8619 5 місяців тому
@@DariaPonomarenkoArt , це вже змінюється, у мене є знайомі, у яких компанії перейшли чи переходять на 4-х денний робочий тиждень. В Тік Тоці активно піднімаються проблеми роботи 9-6. Що умовні бумери, розказують, щоб мати можливість купити квартиру - треба не купувати тост із авокадо. Вже зараз це несеться активно, не вистачає якогось надзвичайно гучного кейсу, щоб запалити це до масштабів революції.
@oksanav5931
@oksanav5931 5 місяців тому
Я “завдяки“ війні пожила в Чехії+ маю розповіді подруг, які наразі проживають в Словаччині, Португалії, Іспанії, Німеччині... Так спочатку ми були в шоці від того ЯКІ Ж ВОНИ ЛІНИВІ 😮 а потім зрозуміли, що ВОНИ ЖИВУТЬ СВОЄ ЖИТТЯ, а не пахають, як прокляті, як звикли ми українці 🙈 Американці теж мають культ праці, а нове покоління бунтує, бо раніше був мотив працювати більше, бо ти міг купити житло, а зараз хоч 90 годин на тиждень впахуватимеш, все одно не вистачить 🤷 Ось і конфлікт старшого покоління (босів) і молодих.
@KaterynaBesik
@KaterynaBesik 5 місяців тому
Революція здійсниться не пердунами... а якраз соціальноактивною молоддю +-
@user_Al_Kon
@user_Al_Kon 5 місяців тому
Мій дядько у 1991 знайшов дуже оплачувану роботу водієм у якогось начальника. Він жив у Пітері. Ішов з дому о 7:00, приходив о 23:00, і це було 6 днів на тиждень (У суботу возив свого шефа на дачу). За 2 роки зробив гарний ремонт у квартирі, поміняли всі меблі і техніку, допомагав дочці з малою дитиною. Вистачило на 2 роки. У 1993 році з ним стався інфаркт. Прямо в дорозі. На рефлексах звернув на узбіччя і заглушив двигун. І помер. Йому було 48 років. За рік його вдова привела до квартири іншого чоловіка. І я не розумію, чому хейтити ту дівчину.
@intfightersstudio
@intfightersstudio 5 місяців тому
Головний флешбек дитинства та підліткового віку щодо праці - це коли ти їздив в інше місто, набігався як собака, проведучи кілька годин під палючим сонцем на базарі, на вулиці пішки і в машині яка розпеклася на сонці, нарешті добираєшся додому, з останніх сил розвантажуєш продукти в холодильник, годуєш котів і падаєш в ліжко... І над головою звучить КРИК. Або коли прийшов зі школи, з городу або щі свята, де твій аутичний мозок перевантажило голосними звуками - крик супроводжує всюди. "ЩО ТИ СИДИШ ЯК ЗАСВАТАНА", "як ти можеш лежати в такому срачі, негайно вставай і прибирай!", "А хто буде вчити уроки!", і нарешті вишенька на торті - "кращий відпочинок то зміна діяльності", так наче посапавши город ти маєш сісти одразу ж робити задачі з математики, бо ТИ Ж ДІЯЛЬНІСТЬ ЗМІНИЛА ТАК ЩО ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ, а в тебе вже очі під повіки закочуються
@oksanav5931
@oksanav5931 5 місяців тому
Співчуваю 😢 Які ж ми українці травмовані... У мене в сім'ї було не настільки жестяково, але мав бути " законний", "заслужений " привід відпочити. І тому коли хтось ностальгує за совком мені хочеться влупити ляпаса і прокричати "СХАМЕНИСЯ" або заткнися 😕
@ksenia6846
@ksenia6846 5 місяців тому
В Вас була машина іздити на базар! То ви жили.😂 Ми на маршруткі, а потім тягнули ті сумки.
@tetianakostiuk4821
@tetianakostiuk4821 5 місяців тому
Такий точний опис мого дитинства
@ReservoirThing
@ReservoirThing 5 місяців тому
Як їдеш в село до баби, то в хату можна зайти лише 2 рази: щоб перевдягтись в сільське і перевдягтись назад в своє коли додому їдеш. А ну і ще раз поспати, якщо з ночівлею приїхав. Їсти в баби було досхочу, тільки немає коли сісти, бо ж роботи багато. Раз сіли, швидко поїли і пішли працювати. Розсиджуватись за тарілкою не можна.
@user-ms7oc1rc3n
@user-ms7oc1rc3n 5 місяців тому
Жиза
@irinavodopian2858
@irinavodopian2858 5 місяців тому
Мені 52. Сьогодні вихідний. До 11 години валялась в ліжку. Нікому не кажу, навіщо травмувати психіку людей,вам-по секрету Дякую, що вислухали.
@nadiia.27_
@nadiia.27_ 5 місяців тому
Мені 26. Я працюю щодня за двох вже третій місяць 6 днів на тиждень і що неділі я падаю на обличчя і лежу цілий день. Перестала ходити в зал і читати, не маю часу на себе. Спочатку я ненавиділа себе, бо ж я «ледаща», потім шефа, бо після звільнення колеги він далі нікого не шукав на її місце, бо нащо, якщо Надя зробить все сама. А потім я зрозуміла що до цього всього «щастя» в мене можуть бути проблеми зі щитовидною залозою і це може бути першопричина моєї «ліні». Бо я справді немаю сил з ліжка встати, навіть, якщо є бажання. Тепер працюю над обстеженням і на цьому тижні запишусь до психотерапевтки. Іноді нам просто треба відпочити і «полінитися». А іноді - це може бути серйозним дзвіночком. Бережімо себе, ми в нас одні😅❤
@nastia3686
@nastia3686 5 місяців тому
​@@nadiia.27_коли я працювала з запаленням вуха, моя начальниця сказала, що за це мені ніхто не поставить пам'ятник. Так, вона не мала прямого зв'язку до мого працевлаштування, але могла сказати щоб мене звільнили. Після цього я взяла лікарняний і ще досі керуюсь цим, хоч там вже і не працюю) Хворий чи виснажений працівник не може бути продуктивним
@user-iw1bw8og2b
@user-iw1bw8og2b 5 місяців тому
Як же я хочу, щоб мама в свої 62 теж відпочивала більше, а не шукала будь-яку роботу по дому, бо відпочивають лише ледачі і неправильні люди😢
@user-cv2xx4jp5w
@user-cv2xx4jp5w 5 місяців тому
Мені 15, й я не можу дозволити собі полежати до 11 коли мама вдома, вона в мене натуральний трудоголік. Й я відчуваю вину й тривогу коли не на кухні поруч з нею, навіть якщо мені потрібно писати конспекти в своїй кімнаті я йду до неї на кухню й просто роблю хоч щось щоб не відчувати вини й тривоги, потім я пишу ці конспекти до ночі, часом навіть до ранку, й через це просто пропускаю першу пару томущо я встаю в 7:30 (а лягла в кращому випадку в першу годину ночі, в гіршому під ранок) коли всі йдуть на роботу, тоді лягаю спати з думкою ~та ще година.. Я точно прокинусь~ потім покидаюсь в 9-10 і розумію що я проспала ЗНОВУ. При цьому у мене проблеми з щитоподібною й в мене правда проблеми, мені важко, тяжко, я часто почуваюсь дуже втомлено й виснажено, від цього мінусі моє життя, друзі з яких тільки одна сама рідна подруга, з гігантському мінусі моє навчання й здоров'я! Але все рівно я продовжую жити в такому ритмі, томущо інакше в мінусі будуть ще й відношення з мамою. Навіть якщо я маю трохи "вільного" часу, який я могла б присвятити навчанню. Я просто падаю лицем в ліжко й укутуюсь у плед, дивлюсь тік ток чи ютуб, граюсь з тваринками або спілкуюсь в телеграмі. Але найчастіше я просто сплю, іноді у мене нема навіть сил спілкуватись з подругою, але змушую себе томущо вона едина близька людина не з родичів, й я боюсь її втратити. Я б спала днями й тижнями, навіть зараз я повернулась з кухні й лягла в ліжко, я планую написати подрузі й лягти спати, або подоімати хоч 20 хвилин. Тому, це історія буде ще у моїх онуків, якщо я доживу хоча б до дітей, томущо я це не вивожу, навіщо жити якщо було погано, а далі ще гірше? Далі університет в який я боюсь не поступити, потім робота, пошук свого житла, й колесо з роботи й ліжка, при цьому ще треба знайти друзів, кохання всього свого життя, інтереси, гоббі, й все інше. За ці 10 років мені треба вибудувати все своє життя, а я вже здалась, я вже не можу. Тому, покоління зумерів це все ще покоління в якому є всі ці настанови, можливо вони не настільки запалені як в людей яким 60-50-40 чи 30. Але вони є, й це величезна проблема.
@nastia3686
@nastia3686 5 місяців тому
@@user-cv2xx4jp5w тобі лише 15) не думай про майбутнє аж так занадто... Навіть якщо в універ не поступиш - то не смертельно. Благо зараз є дуже великий вибір онлайн освіти для початку) І почни говорити поступово з мамою зараз, бо потім вона вважатиме таку твою поведінку за норму і буде важче пояснити їй, що ти окрема людина.
@AstronautFromUkraine
@AstronautFromUkraine 5 місяців тому
Проблема в тому що багато людей досі не сприймають розумову діяльність як роботу після якої хочеться відпочити
@bereziansky
@bereziansky 5 місяців тому
Відкрию таємницю, людей, здатних заробляти розумом, а не руками, меншість. А серед них ще менше тих, котрі здатні організувати себе і свій час, аби практично нічого не робити і все мати.
@yuliaartemchuk8025
@yuliaartemchuk8025 5 місяців тому
Працюю 8 годин протягом 100% часу на максимальній зосередженості і скоцентрованості, та ще й в умовах стресу, багатозадачності і обмеженості у часі на кожну задачу. Після зміни я просто пересідаю на диван і можу так сидіти години 2, енергії і сил просто нуль. Це при тому, що сама по собі я досить витривала і енергійна і фізично я багато можу витримати. Після роботи ще є дні, коли я йду на курси англійської і коли бачу двірника, то заздрю йому, бо хочу помінятись на пару днів і розвантажити голову( Розумова робота дуже виснажує((
@user-wy6li1pv6s
@user-wy6li1pv6s 5 місяців тому
Я пам'ятаю, як будучи малою, коли я сиділа в кімнаті одна і просто дивилась телевізор, щоразу коли я чула якийсь шурхіт за дверима, я боялась що хтось зайде і побачить що я нічого не роблю, мене тіпало, і я вдавала наче щось роблю (а ще у мене в дитинстві завжди забирали телефон, тому рефлекторною звичкою у мене також було ховати його під подушку, коли хтось заходив)
@fuocofuocovna1225
@fuocofuocovna1225 5 місяців тому
Культ гіперпродуктивності - такий біч направді. Він здатен навіть найприємніші хобі перетворити на пекло. Я пишу для себе (для власного задоволення), і ставлю собі чомусь конкретний строк, коли я мушу це все завершити. Якщо не вкладаюся - розпочинаються нерви, психи, насилля над собою і так далі. Із в'язанням також - строки, дати, утиски. Що вже казати про звичайні буденні справи. Дійшло до того, що я вимірюю свою самоцінність у продуктивності. Була продуктивна - молодець, не була - не заслуговуєш на життя. Колесо дає оберт. Випуск на цю тему я чекала дуже давно і вельми вам вдячна і за гостю також, яка є професіоналкою своєї справи. Вона допомогла мені відрефлексувати певні моменти з життя, і зародила в голові думки, які ще потребують шліфування. Ще раз дякую. Хай квітне український ютуб!
@Baby_ananas
@Baby_ananas 5 місяців тому
Поки дивилась випуск, встигла пригтувати суп, обід, замочити білизну, ухекатися, переодяглася, щоб зробити тренування.... А тепер стою і думаю, про те, що я ЗОВСІМ НЕ ВМІЮ ВІДПОЧИВАТИ. Дякую вам, дівчата, що змусили задуматися про те, що треба трохи пригальмувати і приділити час відновленню себе
@SvitlanaSyd
@SvitlanaSyd 5 місяців тому
Я на 29 тижні вагітності і в мене геть немає сил жити так як я жила в звичному режимі. Так бісять всі ці розповіді про те що вагітні повинні і на йогу ходити і в басейн і по 10 тисяч кроків. Звісно це не означає що всім треба лягти і лежати цілодобово, але і я намагаюся шось робити хобі, погуляти з собакою, та це максимум на що мене вистачає бували дні коли багато кроків було і я потім сплю по 14 год😂 Як звільнялася з роботи так мене ще й деякі співробітниці хаяли типу що я рано в декрет йду, бо от у совку всі працювали до 7 го місяця, а потім ще й працювали в режимі «легкої праці». Ну я звісно поржала і звільнилася 😂
@user-rf6il5cn1m
@user-rf6il5cn1m 5 місяців тому
Мій папа трохи просякнутий радянщиною, але мені пощастило у плані відношення до роботи із ним. Він тяжко вибивав свій бізнес, будував його тоді, коли доводилось з кулаками прямо відстоювати своє місце. Але коли він його здобув - поставив собі працювати рівно стільки, скільки хотілось. Не більше і не менше. При цьому непогано заробляв і увесь вільний час собі розважався. Він ще й вибудував у мені легке ставлення до грошей, тому що їх що? Правильно, завжди можна заробити. Зараз мені тридцять три, я працюю буквально години чотири вдень, але заробляю нормально. Могла б більше, але не хочу - бо мені потрібен час на йогу, на прогулянки, на чоловіка, на книги.
@julianaaaT
@julianaaaT 5 місяців тому
Звучить круто!
@starhopper4472
@starhopper4472 5 місяців тому
Рекет - це чудовий спосіб забезпечення життя :D
@user-rf6il5cn1m
@user-rf6il5cn1m 5 місяців тому
@@starhopper4472 🤣 Та нє) Мій папа торгував мікросхемами на ринку) але за місце йому доводилось битись із іншими) Зараз - це вже автомобільні всілякі штуки) але про його відстоювання кордонів у нашій сім'ї легенди ходять))
@liudmyla...
@liudmyla... 5 місяців тому
Хороший папа - 50% гарантії життєвого успіху дитини. На жаль, в радянських пап рідко було бажання та й розуміння бути саме папою дитині, а не "директором", який виступає тільки коли треба "відновити дисципліну", а в інший час дитина - то мамин головний біль...
@user-rf6il5cn1m
@user-rf6il5cn1m 5 місяців тому
@@liudmyla... Хочеться інколи ним хвалитись) тому що він дав ще одну важливу базу. Коли мене записали на танці в дитинстві, у нас був жорстокий тренер, що і матами крив і карав тяжкими фізичними вправами. Коли мій папа дізнався - він там всіх розніс! Він показав, що зі мною так не можна. І в житті я часто керувалась цим. Вмію постояти за себе завдяки йому.
@Valentyna_88
@Valentyna_88 5 місяців тому
Дуже важливий випуск. Моя бабуся була так травмована необхідністю обов'язково працювати незважаючи ні на що. Біда полягала в тому, що того ж вона вимагала і від інших. Мій дідусь не тягнув такий темп роботи, але не міг домовитися з нею аби скоротити господарство. Ні, все треба, ні від гектарів городу, ні від купи скотини відмовлятися не можна. А він дуже втомалювався та відпочити полежати міг лише коли її вдома не було, інакше крик. Вона його навіть до нас в гості в місто не відпускала, бо хто ж працювати буде. Все це закінчилося його раптовою смертю в 66 років (( З того часу пройшло 18 років, а я досі не можу її простити за це, хоч розумію, що вона сама травмована. Зараз та же ситуація у моїх батьків, тільки обидва такі. На двох осіб 2 великих городи і купа праці. Гроші в них є, в рази дешевше купити на двох вже готове ніж так упахуватися, а потім роздавати пів урожаю знайомим. Але ні, треба працювати.
@user-lo1ux6ci6o
@user-lo1ux6ci6o 4 місяці тому
Знайома історія. Мій батько 40 років слухає від матері який він лінивий і ні до чого не спроможний,( сама його під плінтус загнала) , купа городів корови( їй 73, батьку77),бо мама хоче бути господинею на все село а не "дідовством", і ми зобов'язані тим тішитися і на то гарувати. Колись ,як я була в 6 класі чула про себе від неї, що я мала ( 1.5м) не маю здоров'я робити в селі, тому мені треба думати певно про місто. Але..зараз вона зі спокійною совістю ( при тому що я на роботі і живу в місті)садить 20 соток картоплі в розрахунку,що то мені то 3.4-5 разів кропити наплічним пульверизатором вагою в 20 кг,і вже пофік я мала ...,то помимо трьох городів зернових, збору погрузки соломи і сіна для коров, 5соток грядок з поливаннями вручну відрами, і вивезенням гною від тварин. Але вона- газдиня,з тисками, мікроінсультом в анамнезі через то все. А наше життя підпорядковане її господарським пантам. Всі інші- лінюхи. А в нас щодня крик
@blauer_frosch
@blauer_frosch 4 місяці тому
😢
@luck.suit_
@luck.suit_ 5 місяців тому
Чи втомлюсь я дякувати авторкам проєкту Палає за весь той неосяжний обєм користі та задоволення, який отримую з кожним випуском? Певно, що ні. Тому, вчергове дякую за цікаву розмову, гостю, за роздуми і рефлексію після🫶🏻🫂 Продовжуйте заради бога😄🤩
@ttianamigeon7563
@ttianamigeon7563 5 місяців тому
Дівчатка, я додивилася до кінця аж до мурашок..... С дитинства я малювала, не було альбома- на старих шпалерами що стояли вже жовті у мами в коморі ( тоді у школі не було ще гуртків ). В років 13-14 перемальовувала портрети зірок, улюблених, з журналів. Всі бачили мене талановитою, а головне я бачила це. У 9 класі мама сказала що " поступиш на парікмахєра! Он як Люба працює- кожен день свіжа копійка! ". Я вчилася середньо, але витягнула на ударницю всіма правдами в не правдами( ненавиджу точні науки- ну не йдуть вони мені! Відчувала себе тупенькою, права голосу у сім'ї мама тільки мама, а тато погоджувався. Я ж хотіла малювати, інститут, вища освіта. Мама сказала" та ти не витримаєш учиться 5 років".( гроші були бо тато їздив на заробітки і 2 рази на рік був вдома, походу мама не мала й на думці вкласти трішки у мене але робила вигляд що на " свадьбу собірала". У 17 років я закінчила ПТУ " парікмахєр" і вже кудись мене втулили працювати до прибаханих клієнтів та у мене була та " копійка в день". У 19 років у мене вже їхав дах на роботі - я її ненавиділа! + алергія на зрізане волосся -на пил від волосся. Постійно сльози- соплі над клієнтом і червоні очі. У 19,5 років я написала татові листа особисто, щоб не чула нашої " розмови" мама, у листі я просила кошти щоб поступити в університет хоча б на викладача малюнку і живопису. Та то був тільки пшик для батьків. У 21 рікві я народила дитину. А коли малій було 1,5 " нарешті " батьки підтримали моє навчання в університеті( бо "всі казали що без вищої освіти не візьмуть") і дали кошти. Але- мала дитина+ заочна форма навчання. Ні туди ні сюди. Потім пішла від чоловіка з донькою в все ще більше ускладнилось. Там ще багато історій є але..... Я думаю що якщо б батьки одразу у школі підтримали мій талант то моя доля склалася набагато краще... ( моя племінниця також малювала в малює зараз, закінчила університет, всі її хвалять і вона дійсно того достойна але так важко мені усвідомлювати що мої батьки мій талант ось так проігнорували. Є образа на маму....... Яка змалечку вбила купу комплексів і ні то що не вірила в мене як в свою дитину- їй не хотілось вірити бо так вигідно, дешевше, " як Люба"...
@veronikagarda2151
@veronikagarda2151 5 місяців тому
😢😢😢
@veronikagarda2151
@veronikagarda2151 5 місяців тому
А ви досі малюєте? Чи можна десь побачити ваші роботи?
@lionaN-tz6xo
@lionaN-tz6xo 5 місяців тому
Нічого собі історія...в мене також були моменти з батьками, тому свою доню підтримую у всьому, навіть якщо не вийде, хай спробує! В свою родину нічогісінько не взяла з родини в якій виросла. Сумно, але батьків не вибирають і їх не перевчити, навіть зараз, татові 70, а він вважає 27:47 , що він у всьому правий і зробив все для своїх дітей, а "все" це "одягнена, нагодована, що ще треба"...
@ttianamigeon7563
@ttianamigeon7563 5 місяців тому
@@veronikagarda2151 я займаюсь для душі, різними справами, але університет я закінчила не пов'язаний з живописом і малюнком. Треба була " корочка"...
@ttianamigeon7563
@ttianamigeon7563 5 місяців тому
@@veronikagarda2151 я вам більше розповім: моя однокласниця мала так уж пристрасть до малювання як і я. Та вона здійснила мрію( інститут , виставки картин. Зараз продовжує малювати ще й робить тату у салоні. Я пишу не від заздрощів. Мені гірко що мої батьки віднеслися до моїх бажань, як до хоббі, а до мрії однокласниці мали втілення у життя за допомогою її батьків, турботи батьків.
@user-mg9ur4mw3t
@user-mg9ur4mw3t 5 місяців тому
Дуже дякую, що підіймаєте цю тему. Я стільки років положила на те, щоб дійти до думки, що вихідний - це щоб відпочивать. Не наготовлювати їдла, не робити генеральне прибирання. ВІДПОЧИВАТЬ! Виходити в місто - не дарма це вихідний) А як не хочеться виходити - не страшно, головне відновити свій ресурс
@infinityneo3534
@infinityneo3534 5 місяців тому
Моя мама, на жаль, не дійшла ще. Бере відпустку коли планує генеральне прибирання
@evdokiiareshetnik4868
@evdokiiareshetnik4868 5 місяців тому
​@@infinityneo3534А коли ж Вашій мамі планувати генеральне планування як не у відпустку? Під час робочого дня? Чи вночі поки всі сплять? Чи поки вона буде відпочивати у відпустку за неї якийсь чарівник все поприбирає?
@anastasiatkachova32
@anastasiatkachova32 5 місяців тому
​@@infinityneo3534у мене нещодавно клієнти замовили мамі в подарунок на др генеральне прибирання. Щоб вона в свою едину на рік відпустку ВСЬОГО ТО займалась розбиранням всіх комірчин, закупами запасів, консервацію і т.д😢
@katesvi6038
@katesvi6038 5 місяців тому
А що їсти треба тільки у вихідний? В будні дні ви не їсте?
@dokok1990
@dokok1990 5 місяців тому
Тоталітарний спадок - це звичайно цікава теорія. Але якщо ви подивитесь на західні країни - там також присутня так звана hustle-культура. А якщо глянути на культуру праці у східноазіатьських державах, наприклад Японії - там взагалі є така штука як Каросі́ - смерть від втоми на роботі. Про походи на роботу з застудами - у таких країнах як США та Канада - це звичайна справа. У США взагалі відсутня безоплатана медична допомога, а гроші на страховку є не у всіх. Та і кредити самі себе не виплатять, тому треба батрачити. Що до почуття себе винним за відпочинок. Скажіть "дякую" за це сучасній масовій культурі, що містить єдине мірило успіху людини - гроші, та рівень споживання, який вони дають. Коли від тебе з кожного стовба та екрану вимагають бути успішним, порівнювати себе з іншими, споживати більше товарів та послуг - ти завжди будеш незадоволений собою.
@blauer_frosch
@blauer_frosch 4 місяці тому
Який вихід? Життя одне, а ми витрачаємо його на чужі хотілки та очікування. Догодити не можна нікому
@DarinaKD
@DarinaKD Місяць тому
на прикладі західної країни, Канади, можу вас сказати одне: тут люди дуже і дуже мало працюють якщо порівнювати з Україною. більшість працює 37,5 годин на тиждень. 40 є, звісно, але то більше будівництво чи щось таке. державні працюють взагалі по 35 годин, часто буває, що люди працюють і 30 годин на тиждень і це все одно вважається "робота з повною зайнятістю". я не кажу за Штати, але Канада і Штати доволі схожі, тому думаю, десь посередині буде Америка. то, що транслюється в медіа, то одне, а коли говориш з людьми, які тут живуть і бачиш, як вони відпочивають, то бачиш взагалі іншу картину. звісно, що і тут є ті, хто жесть як працюють, але це не просто тотальну масу людей.
@katbkaxxxwww3835
@katbkaxxxwww3835 5 місяців тому
Я репетитор, за 5-6 годин можу заробити те саме, що інші заробляють за 8-9. Люблю свою роботу не тільки за спілкування з новими людьми, але і за вільний час. Тотально згодна з тим, що ви сказали. У нас чомусь люди не розуміють, що крім роботи має бути і приватне життя, і саме в ті моменти коли ми не працюємо, ми можемо подумати над тим хто ми і чого хочемо. А тоталітарна влада ясне діло не могла допустити, щоб у людей виникали такі думки
@evdokiiareshetnik4868
@evdokiiareshetnik4868 5 місяців тому
Вам пощастило знайти роботу. Але ринок праці далеко не такий, що на всіх вистачить. Тому говорити про те, що люди не розуміють не коректно. Більшість все розуміють, але їм не пощастило як Вам.
@katbkaxxxwww3835
@katbkaxxxwww3835 5 місяців тому
@@evdokiiareshetnik4868 ну, мені часто говорять, що всіх грошей не зробиш, є й недоліки в моїй роботі, наприклад те що люди переважно хочуть заняття на вечірні години, з 17 до 20 це мій прайм-тайм, тому я можу взяти тільки обмежену кількість людей
@user-fr8do4ul1d
@user-fr8do4ul1d 5 місяців тому
​@@evdokiiareshetnik4868мені здається, що тут не про "пощастило". Людина витратила свій час на власне навчання, потім прийняла рішення і ризики переходу на приватне викладання, шукала клієнтів, набивали шишки у різних ситуаціях. І тепер має те, чого досягла власними діями. Зараз багато можливостей заробляти собі на життя. Є купа курсів, в тому числі безкоштовних, які дають старт у нових професіях. Кажу з власного досвіду. Так, щоб чогось вартувати у своїй професії прийдеться витратитись на знання та досвід. Мені знадобилось на це 3 роки. І частину власних коштів, які я заробляла, витрачала на нові знання(до речі, відсотків 60 курсів-це було на "попробовать, а раптом знадобиться-насправді ні😅). Але дорогу здолає той, хто йде.
@excelenko
@excelenko 5 місяців тому
лайк! тепер мені і не треба комент писати)
@user-fc1ss9gb6t
@user-fc1ss9gb6t 5 місяців тому
Я лікарка первинки, і я бачу цю проблему у своїх літніх пацієнток, коли в них повно хвороб, але ж ні їй треба спати городи. І це не питання виживання, а бо як то воно в бур'янах буде. Тоді як пропонуєш гуртки при будинку культури, є навіть клуб для таких як вона при громадській бібліотекці, але що це я таке придумала, бур'яни -це цікавіше ніж спілкування з однолітками. Це дуже сумно, і тоді все їхнє світське життя - це похід до амбулаторії
@anka_nr
@anka_nr 5 місяців тому
Випуск - просто бомба! Не можу описати наскільки сильне враження справляє усвідомлення існування нездорового відношення до праці. Ти живеш у всьому цьому і навіть не помічаєш. А все починається з дитинства: вдома тебе пресують за твою "лінь", особливо якщо ти дівчинка і не хочеш займатися побутом; в школі тебе завалюють домашкою з 10 предметів, яку ти закінчуєш робити пізно ввечері, і самостійно вчиш матеріал, бо нереалізованим і невмотивованим вчителям пофіг на якісне виконання своїх обов'язків. І коли всі навколо говорять, що буде з тебе людина тільки, якщо ти будеш добре вчитися, ти зариваєшся в ці підручники і світу білого не бачиш. У тебе з дитинства немає особистого часу на себе, відпочинок, пошуку своїх інтересів. Школа, гурток, дім, уроки, сон. Потім хтось прийде і скаже: "Чого лінушся? Піди краще посуд помий!". Чим старше стаєш, тим гірше стає. Потім приходить час вступати в університет, а ти, наслухавшись казок від батьків, родичів, вчителів, вступаєш на спеціальність, яка тобі не підходить або ти думаєш, що підходить, але потім розумієш, що ні. В універі ситуація нічим не краща за школу, все роби сам і все вчи сам. Таке відношення призводить до того, що ти не розумієш нащо воно тобі все треба і втрачаєш мотивацію до всього. Робиш ті завдання, слухаєш лекції, витрачаючи купу часу. Завдань багато, часу мало, все треба встигнути. Коли закінчуєш ту кляту роботу, падаєш на ліжко, щоб трохи полежати, хтось приходить і каже: "Чого лежиш? Там вечеря не приготована!". Якщо ще сил вистачає обуритися, сказати, що упахався, отримуєш відповідь: "І що? Ми всі працюємо, але хто зробить те, те, те...". Після університету йде робота, і історія повторюється. У нас хворе суспільство, нам всім треба колективна психотерапія. Треба нарешті позбутися цієї хвороби і навчити наступне покоління відноситися до себе з турботою і не заганяти їх у ці рамки "успешного успеха" тощо. Реформувати нарешті нашу систему освіти, щоб виховати індивідуальність, а не ще один гвинтик, що буде працювати без мети у житті. Навчитися і навчити відноситися до людей з повагою і розумінням, незалежно від уподобань і роду діяльності.
@user-zi7gk2fp2e
@user-zi7gk2fp2e 5 місяців тому
Була б вдячна як би ви зробили випуск про свіжу риганіцу від ТЕТ, а саме серіал «встигнути до 30», де далі в маси ідуть стереотипи про затуркане село, неосвічених людей і реально неправдиві факти про малі міста. Живучи все в життя в Коломиї це надзвичайно образливо і неправдиво. Таких персонажів як та люба в серіалі ніколи не бачила:ні мова , ні зовнішній вигляд, ні інформація про місто не відповідає дійсності і дуже хочеться цю тему підняти.
@katesvi6038
@katesvi6038 5 місяців тому
Там взагалі дівчат висвітили пяницями якимись. А як вам серіал Звязок, де висміяли війну?
@user-wz9lc7rb8s
@user-wz9lc7rb8s 5 місяців тому
Так це ж режисер придумав...
@user-lo1ux6ci6o
@user-lo1ux6ci6o 4 місяці тому
Тет то плюси і 95 квартал.знову взялися показувати украхнгців тупим бидлом. Але якщо колись то робив союз в москва, то тепер це влада України в часи війни і геноциду українців. Треба писати саме на канал і писати скарги, масово!
@thehappiestbitch
@thehappiestbitch 5 місяців тому
Живу навпаки тому, що нелюбляча матуся та не менш нелюбляча бабуся намагалися навчити. Не пашу, не терплю. Живу для свого задоволення. Оці радянські матері та бабусі хай горять у пеклі за те, чому вони намагалися навчити. Ой, який корисний канал у Вас, дівчата!
@user-ux1ny8qn4q
@user-ux1ny8qn4q 5 місяців тому
Цікаво, що я зазвичай дивлюсь ваші нові випуски під час домашніх справ: приготування їжі чи миття посуду. А от сьогодні просто включила відео і відпочиваю після роботи Дякую за випуск❤
@luck.suit_
@luck.suit_ 5 місяців тому
Теж🙋‍♀️ Повечеряла смаж.картопелькою і сиджу під теплою батареєю, слухаю, рефлексую, тішуся🙂
@tetiananeal8964
@tetiananeal8964 5 місяців тому
Дякую за випуск. Зрозуміла нарешті чого ж корисного мене навчила моя родина. Про травми можу говорити годинами, а от користі від батьків було надзвичайно мало у плані виховання 😂. Мене навчили відпочивати. Лежати на дивані, читати книжки для насолоди, ходити в парк замість прибирання. А коли ми їздили відпочивати, наша задача була встати дуже рано, щоб піти на пляж і там спати/дивитися на хвилі/дивитися на небо. Коли мені ставало нудно лежати на пляжі, мама казала ʼйди працюй: он море невиплаване, а там через годинку інша робота: йти за фруктами на ринок, а далі їх мити і їстиʼ. А ще були дні екскурсій, один день екскурсії- це ти напахалася на два дні. Якщо десь подорожували, то наступаючий день - це день лежання. В нас і вираз був який описував вид дозвілля під час якого нічого не робили : овочевий день, бо лежали як овочі і нічогісінько не робили.
@LeraKuznetsova
@LeraKuznetsova 5 місяців тому
Як смачно ви це описали, прям захотілось трохи побути в вашому дитинстві 😊
@tetiananeal8964
@tetiananeal8964 5 місяців тому
⁠@@LeraKuznetsovaха-ха, я подякую мамі для різноманіття. Думаю, це у нас від бабусі та дідіуся. Вони працювали на кораблебудівному заводі, і коли приходили додому, просто валилися з ніг. Часто вони казали один одній: ʼЛягай, відпочивай. Посуда/пил/прання не втічутьʼ. Я бачила як вони відпочивали і це було прекрасно.
@user-hn6pj1ft1t
@user-hn6pj1ft1t 5 місяців тому
Дівчата, ви позбавляєте від комплексів і упереджень! Дякую за вашу просвітницьку діяльність ❤
@lyudmylashumey263
@lyudmylashumey263 5 місяців тому
До речі про залізо. Це насправді навіть набагато серйозніше питання ніж здається. Недостаток заліза мають майже всі жінки дітонароджувального віку. Тобто в найбільш продуктивні роки жінки мають дефіцит цього важливого елементу. А це не тільки випадання волосся і погані нігті. Наш організм, наші органи, мʼязи, мозок отримують недостатні кількість кисню. Жінки почуваються втомленими, зникає мотивація, енергія на якусь діяльність. А тепер: тадам! Чого жінки менш успішні ніж чоловіки? Одна з причин і досить вагомих - це латентні і хронічні хвороби жінок: анемії, гормональні коливання з депресіями, клімактеричні симптоми після сорока. І жінки, і лікарі це не сприймають як хвороби. Я рада, що в останні роки зʼявилося багато, особливо англомовних каналів, де можна почерпнути інформацію, яка допомагає рефлексувати про себе як жінку, про своє здоровʼя, про дискримінацію права на здоровʼя в порівнянні з чоловіками.
@dariadasha6367
@dariadasha6367 5 місяців тому
Все так, і ще гемоглобін не показує всю картину, феритин більш інформативний, це мене здивувало, а власні результати аналізу свого часу шокували🙈
@jasmineflower299
@jasmineflower299 4 місяці тому
Це якийсь тренд із залізом зараз? Скільки я перечитала книжок і статей англійською і німецькою мовою - вживати додаткове залізо радять тільки вегетаріанцям. В Україні зараз всі вегетаріанцями стали?
@dariadasha6367
@dariadasha6367 4 місяці тому
@@jasmineflower299 я зараз не в Україні, і англійською мені радять те саме, дивина🤷‍♀️ запит в Гуглі iron deficiency and iron deficiency anaemia in women видає статтю від Scandinavian Journal of Clinical and Laboratory Investigation в одному з перших посилань, де досить доступно пояснюють, що саме спричиняє дефіцит заліза в наш час. Те саме з Eisenmangelanämie - багато наукових статей про те саме німецькою. Звісно, що ніхто не прописує залізо як вітамінку і всі говорять про те, що треба здати аналізи, щоб це виявити. Але те, що це не тренд саме в Україні, не складно прослідкувати😊
@lyudmylashumey263
@lyudmylashumey263 4 місяці тому
@@jasmineflower299 Ну якщо «зараз» вважати останні років пʼять-сім, то так можна висловитись - на цю проблему звернули відносно недавно увагу. Тут проблематика не в вегетаріанстві, а у втраті крові через місячні. Організм просто не встигає виробляти достатню кількість крові. Про це пишуть всюди. Достатньо погуглити. Жінки в менопаузі такої проблеми не мають… Зате тисячу інших.
@user-jv5zd8hd3g
@user-jv5zd8hd3g 4 місяці тому
Однобокий погляд … це не звʼязано з тим ж чи м , нема менш успішних або більш успішної людини , є особисті критерії успіху ..
@user-pj4sp6yo1m
@user-pj4sp6yo1m 5 місяців тому
Це не лише відголоски минулого, а і зараз. Трудологізм, достігаторство. Здивування від роботодавця, коли хочеш відпустку😅 Фітнес,англійська,робота,курси,книги і тд. Інакше ти відсталий, не розвиваєшся, не досягнеш успіху і тд..
@blauer_frosch
@blauer_frosch 4 місяці тому
Що таке успіх? Догодити невідомо кому, все життя бути незадоволеним, не досягти нічого. Більшість працюють на 7-20 тис., з роботи до додому, який там фітнес (коли на нього час буде). Життя одне, в могилу той успіх не покладеш, щасливим потрібно бути
@lilitli2474
@lilitli2474 5 місяців тому
Дуже дякую за таку актуальну тему!❤ Дійсно, у нас якийсь культ... ні, не праці, а саме шеймінгу відпочинку. З самого дитинства: "чого сидиш, що робити нема що?". І, що найстрашніше, це передається. Помічаю за собою такі дзвіночки і одразу кажу собі "стоп!".
@user-gj6sh4jg5b
@user-gj6sh4jg5b 5 місяців тому
Тут, мабуть, буде багато коментарів про право відпочинку в умовах війни🙁 (намагаюсь поєднувати роботу, волонтерство, домашні справи, і враховуючи, що я не мала навички "ефективного лінування", зараз, щоб її набути, треба побороти зашкалюючий рівень внутрішнього супротиву та зовнішнього тиску. Власне, шо тут пояснювати, ми всі в цьому контексті існуємо)
@oneju6588
@oneju6588 5 місяців тому
Хочу поділитися. Все те що ви тут обговорюєте реально. Так дійсно можна. Я живу у Європі і саме тут я навчилася відпочивати, слухати себе, не гнатися за успішним успіхом. Я завжди ставлю себе на перше місце. І це круто. Після роботи я відпочиваю, або займаюся улюбленими справами.
@user-lo2uf8wd8x
@user-lo2uf8wd8x 5 місяців тому
Дякую ❤
@blauer_frosch
@blauer_frosch 4 місяці тому
@dr.TurbanistAnastasiia
@dr.TurbanistAnastasiia 5 місяців тому
Час ввімкнути душнілу: рівень заліза - ц еокремий аналіз, а аназіл крові загальний із формулою не показує саме рівень заліза, але запідозрити анемію по ньому можна🤝🫡 Всьо душнота закінчилась. Щиро дякую вам за ваші випуски, вони дуже потрібні нам і їх має дивитись якумога більше людей❤️
@yulia3276
@yulia3276 5 місяців тому
Я була вражена коли побачила, що в Польщі люди цілими сімʼями після роботи гуляють годинами, катаються на великах, ходять весь час в гості. І це норма. Все закрито в неділю.
@user-uw7py2ut6q
@user-uw7py2ut6q 5 місяців тому
А в Україні так не роблять?
@imposibl4682
@imposibl4682 5 місяців тому
@@user-uw7py2ut6q ті хто вимушений в неділю працювати ні
@piligrim0326
@piligrim0326 5 місяців тому
​@@user-uw7py2ut6qні, я теж підтверджую: у нас величезна прірва між світоглядом з поляками
@Vermilionaspid
@Vermilionaspid 5 місяців тому
​@@user-uw7py2ut6qні, закордоном справді у неділю працюють одиниці. У нас безліч магазинів і центрів працюють у неділю
@olha4462
@olha4462 5 місяців тому
32:53 як знайомо. Я живу окремо від батьків вже 7 років і самостійно себе забезпечую. Нещодавно вирішила на балконі зробити міні сад, посадила горох, огірки, помідори. Тупо було цікаво покопирсатися. Зараз спало на думку що це ніби в пісочниці в дитинстві грати)) батьки розвонялися: нашо тобі то треба, піди купи в магазині і не займайся фігнею. Рада що вмію відстоювати кордони і зробила все, що хотіла)) садоводом я не стала, але досвід був цікавий) Зараз планую купити невелике піаніно, щоб навчитися хоч трошки грати мелодії)
@maljaffkino
@maljaffkino 5 місяців тому
Вважаю, що розвинена навичка дозволяти собі шлангувати,коли хочеться, не зважаючи на відсутність їжі і бардака в хаті, це краще,що я навчилась робити)
@natabrodovskaya9804
@natabrodovskaya9804 5 місяців тому
Боже, як я вам вдячна за цю тему)))) маленька історія - в якості психотерапії в мене відтворилась давня любов до в,язання) пішла в в,язальний україномовний ютюб (який шалено росте з початком війни!), де в,яжуть 30-40 річні дівчата і що я бачу - назви проектів і сумісників по в,язанню - ШАЛЕНІ СТАРТИ !!! 5 плечових вирібів на місяць!!!!! дівчата, ви шо, стаханівки??? чи ви забули, що головне це ментальне здоров,я та любов до хоббі??? куди ви женетесь???? з ким змагаєтесь??? це не змагання!!!! це новігоризонтильні зв,язки, які поглиблюють майстерність в,язання та спілкування!!! гармонізують життя)))) тому що ніхто не знає і не розуміє сентенції Гармонізація життя...як його не розуміли попередні покоління...
@user-rh7lc9ol3r
@user-rh7lc9ol3r 5 місяців тому
У селі з цим ще більша проблема. Там взагалі не прийнято просто лежати і відпочивати. А ще не прийнято просто гуляти) Якщо ти почнеш ходити селом чи просто до лісу, то, швидше за все, одразу почуєш зауваження від батьків. Пам'ятаю, як вступила в університет і переїхала в місто, то мене страшенно дивувало, що мої одногрупники ходять гуляти. Як можна просто бродити містом, і не гнати корову/йти в магазин по хліб/нести щось бабусі в інший кінець села? Перші роки мені було прям дуже важко гуляти з ними і ловити від цього кайф)
@user-zs1ww4fu1f
@user-zs1ww4fu1f 5 місяців тому
Так от чому на вулицях в селах рідко зістрічаються люди. А ввечері взагалі як повимирали всі. Я думала що це тому що встають рано чи може бояться гуляти ввечері. Але яка дурість. Це ж яка шкода для психіки сидіти вдома постійно.
@chd7382
@chd7382 4 місяці тому
Зараз підлітки більше гуляють у селі
@kirazhukovska5237
@kirazhukovska5237 5 місяців тому
Оця історія про магазинчики - просто в серденько 🖤 Мене так харить, що у нас люди мають їшачить 10-12 годин на день (особливо коли мова іде про рітейл)
@Oleh_Mat
@Oleh_Mat 5 місяців тому
Як вас розумію😓 сам працював в магазині у торговому центрі. 13 годин безпосередньо на роботі, з 9-10. Годину добирався на роботу і годину назад. Це вже 15 годин. Приїжджаєш додому після 23, треба ще щось поїсти, помитись… і в 6 знову встати. Це був сущий жах. На роботі по правилах компанії ці 13 годин треба було стояти рівно, не спираючись ні на що, сидіти чи навіть руки тримати якось по іншому не можна було, і зустрічати привітно клієнтів. Мене боліло все тіло, я був нещасною людиною в прямому сенсі слова. Вистачило мене на 3 місяці роботи там. Весь час задавався питанням: так, я працюю в крутому брендовому магазині, про що раніше мріяв… Але якщо все так, то навіщо тоді це все? Це рабство, ти впадаєш в апатичний стан, з якого не можеш вибратись… В чому тут престиж? І як людина може жити в такому ритмі?
@user-hj6te3ic7j
@user-hj6te3ic7j 5 місяців тому
Я дуже рада що зараз такі теми піднімаються у суспільстві, для мене це дуже болюча тема, бо через усі ці радянськи настановки я дуже настраждалась. Мене постійно сварили та карали за "лінь", що привело мене у затяжну депресію, а зараз я виросла і у двадцять років дізналася що в мене аутизм
@aprildaisy3397
@aprildaisy3397 5 місяців тому
Дівчата, дякую, що це висвітлюєте. Я живу у Польщі, працюю в науковій установі і у нас заведено, oо після 16.00 - ми не працюємо. Тобто ти можеш не брати трубку, якщо дзвонить хтось із роботи, не відписувати на мейли після установлених 8 годин праці, таке навіть критикується, бо привчаєш інших, що працюєш в не робочий час і тебе можна експлаутувати. Коли вихідні - то взагалі - гріх писати, дзвонити з робочими питаннями. Я довго до цього звикала, але раз вийшли ми з роботи з колегами і до однієї з них подзвонила шефова , було заледве 16.07 і ми тільки но вийшли з офісі. Я до неї - не піднімеш? Вона - ні, я вже не нароботі. На мене ніби хтось відро води вилив. Тепер працюю з українськими науковцями, що перебувають у Польщі на стипендіях різних. Довго їх вчила поважати мій і свій час, не дзвонити до мене після 16.00, чи коли у всіх законний вихідний, не писати в соцмережах з робочими питаннями, бо дял цього є робочий мейл, не впадати в ступор, коли їм не відповіли одразу на мейла. Було тяжко, бо в нас нема поняття вихідних - особливо в науці - бо всі працюють цілодобово 24/7, щоб якось вижити і заробити на життя. в Польщі навіть не можливо так працювати - всі садки до 16.00 максимум до 17.00 , тому ти мусиш закінчити роботу і приділяти час собі, домові, дитині. Я бумала що у Польщі це вершина, але моя знайома поїхала в Норвегію - і от з її розповідей я зрозуміла, що східна Європа ще далеко позаду в плані life-work balance в порівнянні з західною.
@blauer_frosch
@blauer_frosch 4 місяці тому
@irinaserova4183
@irinaserova4183 5 місяців тому
Дівчата, подяка за випуск. Цю таку важлива тема, в нас скалічені генерації. Люди не вміють відпочивати, не вміють чути себе
@user-mg9ur4mw3t
@user-mg9ur4mw3t 5 місяців тому
До речі, я досягла того дзену, коли ввечері або у вихідні просто не відповідаю в робочих чатах або замовникам в особистих. Навіть коли бачу повідомлення, я взагалі не захожу й не читаю. А захожу й відповідаю рівно о 9-00 найближчого робочого дня. Вважаю, людей це має наштовхнути на думку, що в мене є особистий час і кордони. Пишаюся собою)
@user-xz9xu1vi8k
@user-xz9xu1vi8k 5 місяців тому
І правильно робите, а то в нас «клієнт завжди прав» і деякі люди вважають норм писати після десятої вечора або о сьомій ранку, про вихідні те саме
@user-mg9ur4mw3t
@user-mg9ur4mw3t 5 місяців тому
@@user-xz9xu1vi8k Так, а ще люди думають, що от вони ж працюють понаднормово, то й від інших того ж вимагають. Але ніт. Ці всі люди не прийдуть рятувати мою менталочку в складні моменти. Тому я за здоровий work-life-balance.
@Anastasiia_Vet
@Anastasiia_Vet 5 місяців тому
Писати все що я роблю мене врятувало під час декрету, коли мені здавалось що я не роблю ніхрена, грошей нема, в квартирі срач, і готую я весь час якусь фігню. А виявилось, що я роблю просто дофігіща, це дало можливість заспокоїтись і трохи відчепитись від себе.
@viradenysenko5101
@viradenysenko5101 5 місяців тому
Яка важлива тема! Я себе зараз у майже 40 років переучую відпочивати! Все моє дитинство я навіть не могла після школи та всіх гуртків сидіти дивитись телевізор. Бо міг раптом прийти тато і сказати, що вам все бАли і розваги! Чого розсілися? При тому, що була відмінницею і безпроблемно дитиною, яка ніколи нічим не наполягала батьків. І що я памʼятаю з дитинства - я дивилася Беверлі-Гіллс хілс, сидячи перед телевізором і раптом що /«- швидко вимикаю його (пульту не було). Тому зараз - так, мені соромно, коли я просто лежу на дивані, задравши ноги((
@user-dh3lu7cn8v
@user-dh3lu7cn8v 5 місяців тому
«Найкращий відпочинок - зміна виду діяльності з одного на інший»☝🏻
@ttianamigeon7563
@ttianamigeon7563 5 місяців тому
Останні 5 років живу у Франції і теж мала шок! Магазини о 19:00 уже зачинені. О 18:40 у нього немає сенсу заходити і купити якусь шампуньку чи светра- охоронець говорить що люди на касі вже розраховуються і вони зачиняються. У неділю нічого не працює з сфері послуг( косметолог, перукар) тільки великі торгові центри до 20:00. Люди дійсно нікуди не поспішають, розмовляють багато у робочий час (це називається розмова для розмови"- часто просто дурниці в я сумніваюсь і їхньому інтелекті). Неділя- день для сім'ї типу. У школах канікули мають 2 тижні а не 1 як у нас. Дітей не грузять багато тут школі- завжди вони щасливі і не затуркані. Для мене було дууууже незвично що немає майже домашніх завдань у доньки.
@lizakochubey
@lizakochubey 5 місяців тому
дивлюсь цей випуск в перший день місячних, коли лежу і не можу нічого робити і ще й штурхаю себе "зберись, давай хоч трошки корисного зробим". Ваше відео було дуже доречним і я реально кайфанула від перегляду, багато чого для себе підмітила і розклала по поличкам (бо здавала феритин, ходжу до психолога, пишу щоденник вдячності час від часу, але все це було в розриві один від одного і я не уявляла як це все поєднується). Дуже дякую за це відео♥
@nunamars
@nunamars 5 місяців тому
В саме серденько, те що мені потрібно було почути❤Дякую, дівчата! Ви неймовірні😘
@smellslike_teenspirit
@smellslike_teenspirit 5 місяців тому
Іноді, раз на два місяці, мама дозволяла мені відпочити від школи, типу просто туди не йти «за сімейними обставинами», але з одним правилом - весь будинок повинен був бути прибраним (генерально) до 13:00. З одного боку, це цікава практика, а з іншого - я зараз відчуваю провину, якщо в вихідний, відпустку або коли захворіла не прибрала вдома до обіду :/
@user-uw7py2ut6q
@user-uw7py2ut6q 5 місяців тому
Сумна історія
@solomiiachukha7003
@solomiiachukha7003 5 місяців тому
Дякую !! Як завжди актуально !! Часто маю відчуття що мені не вистачає часу а поміняти своє життя кардинально дуже страшно і безвідповідально маючи неповнолітню дитину . Відчуваю себе в пастці . Але мені повезло і я знайшла ваш канал який надає сил і діє на мене як похід до психотерапевта. Також часто дивлюся Це ніхто не буде дивитись 😌😌😌, знаходжу книжки які ви радите . Дякую вам від щирого серця ♥️
@user-xfmari
@user-xfmari 5 місяців тому
Дякую, дівчата, за такий корисний етер. Мені як людині, яка іноді працює до стану мертвого кота, він був конче необхідний. Постійно здається, що нічого не роблю вдома, але дрібниця за дрібницею і ввечері я просто падаю без задніх ніг. Про роботу навіть мовчу. Сподіваюся, цей випуск дасть мені поштовх змінити ставлення до свого відпочинку
@mari6794
@mari6794 5 місяців тому
Я навіть не задумувалась про це, а от зараз як задумалась. Це справді та хрінь яка сильно псує мені життя, я постійно відчуваю провину за те що нічого корисного не роблю, буквально забороняю собі почитати книгу, грати в ігри і робити все те що "не приносить користі", дійсно чую цей голос який каже"що, знов нічого не робиш?!"( Дякую за підняття цієї важливої теми!
@IraEdit
@IraEdit 5 місяців тому
Так само 🥲
@yuliya.snigur
@yuliya.snigur 5 місяців тому
Дякую за випуск! Я от нареченого свого іноді гризу за те що лежить відпочиває щовечора. Хоч і зазвичай допомагає по дому. Але я не можу дозволити собі просто лежати, все дитинство бігала по гурткам, а потім ці екзамени. На роботі раніше дуже часто було: ти повинна працювати і на вихідних і безкоштовно, ввечері доробити вдома що не встигла. Це при тому, що начальник років на 15 старше. Робота після 9 годин роботи - це аж до сліз сумно😢 Коли мого віку був керівник, то на щастя такого відношення не було. Дякую за важливі теми❤
@fuocofuocovna1225
@fuocofuocovna1225 5 місяців тому
І до речі, згадующи досвід скандинавських країн. Естонія не скандинавська, але менталітет дуже схожий. Тут нема цілодобових магазинів, швидка не працює вночі (хоча це напевне сумнівний плюс). У місті, де я живу, маршрутне приватне таксі не працює по вихідних. Та й узагалі, субота та неділя - це майже завжди законні вихідні для громадян. Більшість магазинів закриті, торгівельні центри працюють до третьої години. Винятками є лише великі супермаркети і деякі ресторани швидкого харчування. Більшість цінує свій час, люди не загнані, наче коні в ярмі, тому що мають розуміння важливості як роботи, так і відпочинку. Сподіваюсь долучитися до цього культу, мені подобається)))
@katerynataier-ulianova8462
@katerynataier-ulianova8462 5 місяців тому
А як щодо пожежної служби і поліції? Теж не працюють вночі? Ще скажіть, що там не існує поняття служб 24/7
@fuocofuocovna1225
@fuocofuocovna1225 5 місяців тому
@@katerynataier-ulianova8462 стосовно цієї інформації не скажу, але от швидка точно не працює і не виїздить на високі температури і тиск. Служби 24/7 мабуть що є. Не доводилося ними користуватися.
@fuocofuocovna1225
@fuocofuocovna1225 2 місяці тому
@@katerynataier-ulianova8462 , такі служби тут є і вони працюють 24/7, особливо поліція. Але зі швидкою все так, як я вказала. Вони дуже вибірково виїжджають на виклики, а в нічну добу майже нереально - якщо тільки ти не задихаєшся або в тебе не інсульт. Як проблема може дочекатися ранку - то ти чекаєш ранку і йдеш/їдеш до лікарні самотужки. Це і є той сумнівний плюс.
@Olena_-_
@Olena_-_ 5 місяців тому
Мене звільнили,коли я сказала,що я захворіла і хворіти буду вдома і крапка. Сказали,шо всі хворіють,а я не виключення. Проте я знаю свій організм, що я краще дні 3 відлежуся та полікуюся, а на роботі я буду хворіти тижнями.
@user-vq6ze2vq7g
@user-vq6ze2vq7g 5 місяців тому
Дуже вам дякую за цей випуск! З початку повномасштабного вторгнення живу в іншій країні, і я дуже довго звикала до того, що у людей тут, є життя поза роботою, що вони не працюють у вихідні і свята, що вони відстоюють своє право на високу зарплатню, щоб не працювати на двох роботах, а проводити більше часу з родиною, або просто мати змогу сидіти лавочці і читати книгу. Спочатку це шокувало, але зараз я розумію, чому європейці більше посміхаються, більш доброзичливі, і взагалі більш щасливі люди. Виявилось, що робота - це не все життя, це тільки його частина :)
@user-wc5qz1sk9x
@user-wc5qz1sk9x 5 місяців тому
Сиджу плачу... Згадую як в дитинстві мама заходила до хати і я відразу підривалася щось робити, навіть тоді, коли не було чого робити. Була установка, що постійно треба щось робити. І мама досі живе за цим принципом і хоче щоб я так жила. Я працюю з цим, але відчуваю , що якась не така, коли інші люди більш продуктивніші за мене, більше роблять за мене. А я просто не можу зробити елементарні побутові речі...😢
@user-pr9ly9yy8m
@user-pr9ly9yy8m 5 місяців тому
Так знайомо Бо так само Від цього постійне відчуття тривожності виробилося 😢
@misarenko7052
@misarenko7052 5 місяців тому
Коли кожен день по 7 уроків 5 днів на тиждень і кожен день задають по сім завдань і половина з них довгі по виконанню, потім художня школа 4 години 5 днів на тиждень, і репетитори з мов, вистачає сил тільки на те що б поїсти і помитись :.)
@maxnovak3219
@maxnovak3219 5 місяців тому
Класна розмова про людяність в ставленні до себе. Дякую.
@antnvvi
@antnvvi 5 місяців тому
Велике дякую за відео, ви неперевершені! Ділюся фразами від родичів: "Відпочинок - це зміна роду діяльності. Почни робити щось інше і відпочинеш."
@chd7382
@chd7382 4 місяці тому
Боже це так диструктивно,а вони ще думають що праві
@diaryofme310
@diaryofme310 5 місяців тому
Я пам'ятаю,як на мене часом тиснули зі своїм "чого ти лежиш, могла б і поприбирати",коли я не мала сил ні на що. Після школи і виконання домашнього завдання вільного часу майже не було,а ще треба було щось приготувати їсти. Також з початку війни я постійно відчувала провину за те, що хочеться відпочити чи навіть просто поспати. Тільки недавно вирішила послухати себе і здійснити мрію свого життя - поїхати на тиждень у Німеччину. Мені це допомогло. Зараз я студентка і працюю у вільний час репетитором,тому я розумію, наскільки важливо слухати себе і не перевантажувати себе. Дякую вам за таке корисне відео,я бажаю вашому каналу процвітання і люди повинні розуміти, що вони не роботи і їм потрібен відпочинок хоча б на кілька годин.
@dariiamidzianovska7236
@dariiamidzianovska7236 5 місяців тому
Коли я хворіла в часи школи то для мами був день безкоштовного клінінгу 🙂 Для батька відпочинок - зміна активності, спати можна тільки до 7, 9 ранку то вже добрий вечір Я теж була підвладна цьому тривожному стану, так навчилась багатьох речей, але зараз в емоційному вигоранні і більшість часу в трансі рілсів, але працюю над цим. Легалізація відпочинку - найкраще що сталось зі мною після початку терапії
@user-yj3jb7ks6h
@user-yj3jb7ks6h 5 місяців тому
Палає 🔥, дякую вам за новий випуск ❤ Процвітання вашому каналу 👍
@NataliiaHaifudinova
@NataliiaHaifudinova 5 місяців тому
Я не перший рік намагаюсь працювати з психологом на цю тему, але поки ніяких результатів. Тобто я всі ці речі про себе знаю, і про моїх родичів і те що я не знаходжусь у ситуації небезпеки і не маю повторювати їх сценарії. Але в певних ситуаціях я раз за разом наче відтворюю якийсь алгоритм, при чому один і той самий, один і той самий!і кожного, курво, разу! Чим саботую будь-які проекти, що зроблять мене щасливою, чи успішною, чи просто змусять пишатися собою. Крім того, я знаю, що я -- талановита, розумна, хоч й не безмежно, й можу багато чого досягти. Більш за все мене лякає, що я так і не зможу реалізуватись. Та нажаль, мене це не мотивує.
@user-gj6sh4jg5b
@user-gj6sh4jg5b 5 місяців тому
Хоча, можливо, я ще не додивилась до цього, тоді буде два коментаря в підтримку каналу☺️
@NattyM_music
@NattyM_music 5 місяців тому
Дуже дякую за надзвичайно корисний і цікавий випуск. Змалечку картала себе за те, що не можу досягти ідеалу, що роблю недостатньо, аби стати кращою, що мало працюю, що не привношу у світ щось цінне. Ненавиділа і не приймала себе через те, що з раннього дитинсва маю хворобу опорно-рухового апарату і не можу бути такою, як "усі нормальні люди". Лише нещодавно (хоча й наче я вже давно доросла) разом із психологом дійшла до думки, що не треба стидатися себе справжньої і приховувати від інших (і від самої себе, уникаючи "незручних" думок і вчинків - а по суті втрачаючи можливості, які можна було б реалізувати, якби не оце втікання від того, що є) свій фізичний стан, свої почуття та емоції і ДОЗВОЛИТИ собі нарешті і сумувати, коли сумно, і радіти, коли відчуваєш , і займатися творчістю (та й частіше нею ділитися) - і відпочивати теж! Я все ще вчуся, і це все дуже складно, але такі випуски, як цей, такі люди, як ви та ваша сьогоднішня гостя, - вони підтримують і надають сил подумати про це все ще раз і роздивитися себе справжню ще краще, ніж до того. Дякую за все, що ви робите. Ви надихаєте.
@user-yb6rc1yf3i
@user-yb6rc1yf3i 5 місяців тому
Згідна з вами на 100% треба дослухатись до себе і свого організму і якщо у тебе стан лежати в ліжку дивитись серіал і все то треба так і зробити і за це не має бути соромно. Але, на жаль, у сучасних реаліях це не так просто, бо ж роьота, на яку ти не модеш просто вщяти і не прийти, бо ти морально втомлена, ще є побут, ладно ще прибирання, але їсти хочеться треба йти в магазин, шось готувати і тд, а ще є людий у яких діти чи тварини, чи діти і тварини, треба понуляти, нагодувати погратись приділити час. А ще є ще щось і ще щось і ти це все не вивозиш і вже на межі зриву емоційного, але і часу коли можна просто нічого не робити нема, і це просто жесть якась Крик душі просто
@olena_nadgoretska
@olena_nadgoretska 5 місяців тому
Готувати їсти це одна з речей, які не дають відпочити. Ніби ми вмрем якщо не з'їмо просто хліб змаслом і помідором чи якийсь сендвіч, який не займає багато часу. Чи яйце варене. Ото треба як кухарка готувати страви, шоб "жидінькає"🤮 і гаряче було, і весь час на ногах потратити. Це як ходити пішки замість користуватись транспортом
@user-or1it4bw7u
@user-or1it4bw7u 5 місяців тому
У моїй голові так склалося, що під поняття відпочинок підпадає в основному тільки сон. І це призводить до того що я дуже часто сама собі не даю просто поспати. Книжку прочитати треба зараз, поприбитати треба зараз, їсти приготувати треба зараз, новини подивитись треба зараз, попрацювати з документами треба зараз, і тд. Дякую за випуск!!!
@freyas40cats
@freyas40cats 5 місяців тому
Я, коротше, домогосподарка на повному утриманні чоловіка. Працювала трохи більше трьох років за все життя, і це було пекло, хоча робота була не бий лежачого. Але ж вставати рано, у муніципальному транспорті півтори години товктися, з людьми спілкуватися... Йой! Теперечки не працюю, висипаюся, соціофоблю досхочу, читаю, багато гуляю пішки (оце люблю), домом займаюся собі в радість. Родичі бідкаються, щоб хоч якусь роботу знайшла, а я тільки відхрещуюся.
@ritagulaya
@ritagulaya 5 місяців тому
Теж крайність.. залежні стосунки - це не ок .
@ksenia5741
@ksenia5741 4 місяці тому
Я теж так хочу. Вам повезло з чоловіком.
@olhatyshchenko1070
@olhatyshchenko1070 5 місяців тому
Дуже цікаво ❤ Дякую, ви такі класні 😊
@SimonaTV
@SimonaTV 5 місяців тому
Дівчата щіро дякую❤, що Ви пілкуєтесь про ментальне здоров'я нашого суспільства💙💛
@user-ih3cf7go9h
@user-ih3cf7go9h 5 місяців тому
Оооо!!! Дякую вам за відео!!❤❤❤❤
@OmNamahShivaia
@OmNamahShivaia 5 місяців тому
Дякую за вашу роботу! ❤❤❤
@katerynasoroka7225
@katerynasoroka7225 5 місяців тому
Дякую вам за тему 🙏
@user-ms7oc1rc3n
@user-ms7oc1rc3n 5 місяців тому
Мені треба було подивитись це відео🥲. Хоч лінуюсь часто, але винувачу себе за лінь Працювати почала в 16, тому що було нав'язливе відчуття, що я нічим не зайнята і безтолкова для суспільства
@mirakuntner6420
@mirakuntner6420 5 місяців тому
Боже, як це було потрібно! Дякую за цю тему в за цю гостю!!!
@user-dy6vv3vz8v
@user-dy6vv3vz8v 5 місяців тому
Щиро дякую вам за відео! Це просто неймовірно!
@Uma3850
@Uma3850 5 місяців тому
Хотіла написати коментар, але стало лінь, тому просто лайк. 😅 Дякую. Дуже цікаво послухати рані Марію, прошу, запрсіть її до себе ще🙏
@user-jr9ji7jj5e
@user-jr9ji7jj5e 5 місяців тому
Дуже дякую за обрану тему! Надзвичайно актуально і цікаво.
@trombone2910
@trombone2910 5 місяців тому
дякую за відео!
@user-mt6fp4hs6k
@user-mt6fp4hs6k 5 місяців тому
Для мене цей випуск дуже цінний❤. Дякую вам, дівчата, за нього і за таку цікаву гостю.
@annamiroshnichenko217
@annamiroshnichenko217 5 місяців тому
Дівчаточка, дякую вам за працю!❤
@dzvinkazavaliy6586
@dzvinkazavaliy6586 5 місяців тому
Дякую за цікавий розбір теми! Гостя прекрасна! Хай квітне Палає!
@nadiasvustun3894
@nadiasvustun3894 5 місяців тому
Дякую, мені потрібен був такий випуск ❤
@LOZA_F
@LOZA_F 5 місяців тому
Дуже вдячна за те, що обговорили таку важливу тему❤
@user-wo6io8nh8q
@user-wo6io8nh8q 5 місяців тому
То дуже потрібний контент! Дякую вам, дівчата! Ви круті!
@veni5344
@veni5344 5 місяців тому
Дякую що зазначили різницю між лінню та прокрастинацією.
@GalynaTi
@GalynaTi 5 місяців тому
Дуже дякую за такий корисний випуск 😍
@mcmxcviii8405
@mcmxcviii8405 5 місяців тому
Надзвичайно важлива тема! Дякую❤
@nesetesya
@nesetesya 5 місяців тому
Вау! Дякую! Чудовий етер
@chrystyna.Ilnytska
@chrystyna.Ilnytska 5 місяців тому
Це було дуже цікаво ,цінно та корисно ! Дуже дякую ❤❤❤❤
@anastasiakotiash6294
@anastasiakotiash6294 5 місяців тому
Дуже крутий випуск та експертка ❤
@pyrazhulka
@pyrazhulka 5 місяців тому
Величезне ДЯКУЮ за цей випуск❤❤❤
@ukraine.yulia.10
@ukraine.yulia.10 5 місяців тому
Дякую! Дуже цікава тема
@halyna-fv7ci
@halyna-fv7ci 5 місяців тому
Дякую за вашу працю, дуже тішуся що я колись вас знайшла з відео про єфросініну❤
@maljaffkino
@maljaffkino 5 місяців тому
О так! Дякую,що про це говорите!
@verunchyk.412
@verunchyk.412 5 місяців тому
Цілий випуск перед очима моя мама - жінка яка важко працює 5-6 днів на тиждень, плюс дорога до роботи і назад 3-4 години. У вихідний треба прибрати/приготувати/зробити закупи. І коли їй випадає лишній день вихідного (з нагоди свята державного наприклад), і справ не було заплановано, то вона шукає чим себе зайняти, бо за її словами буде погано почуватися бо день пройшов намарне. І вона стомлена, завжди каже що хотіла б полежати просто, а в результаті не робить цього бо день на марне😢😢😢
@yulia3276
@yulia3276 5 місяців тому
Блін який крутий випуск. Дякую за гостю
@user-nd9jl1dx8t
@user-nd9jl1dx8t 5 місяців тому
Дякую, Вам за цю підняту тему, зекономили мені пару сесій з терапевтом
@user-cl2rm3it3n
@user-cl2rm3it3n 5 місяців тому
Тема просто 🎉 супер актуальна! Дякую! Буду дивитися це відео щопонеділка! Дівчата вам респект!
@t.u.9652
@t.u.9652 5 місяців тому
Дякую за ефір. Дуже подобаються гості. Гостя цього ефіру неймовірна, дуже легка🥳
@artmeowka
@artmeowka 5 місяців тому
дякууууую за цікавезний випуск
@grybar
@grybar 5 місяців тому
Ого! Це прям кілька сеансів у хорошого психолога! Дякую!
@moroz_ir
@moroz_ir 4 місяці тому
Дякую за цей випуск, все правда і про медичні покази і про внутрішній саботаж👍🏻
Не покупай эти гиперзаряды 👎
00:36
Ages 1 - 100 Decide Who Wins $250,000
40:02
MrBeast
Переглядів 100 млн
Як схуднути · РПП · РХП та війна
17:10
Olesia Sense
Переглядів 17 тис.
Не покупай эти гиперзаряды 👎
00:36